Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Měniče Axpert
smeyko
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 22, 2023 12:23 pm
Lokalita: Orava - SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3300
Kapacita baterie [kWh]: 14,3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Trstená

Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od smeyko »

Zdravím vás majstri, cez víkend sa mi mojou "šikovnosťou" podarilo odvaliť displej na meniči (komunikačný RJ45 kábel z meniča som pripojil do PC portu na displeji-áno, už som si vynadal :D ). Po výmene SMD cievky na komunikačnej doske priamo v meniči displej nabehol, ale po pripojení Orange Pi zo Solarassistant zhasne. Takže som pátral ďalej a zistil som, že kondenzátory aj 7805 na doske LCD kde sa pripája komunikačný kábel sa dosť zahrievajú. Čiže niekde zvýšený odber prúdu, aj sa našiel - ARM mikrokontrolér dostal taktiež šlehu (vyprsklo z neho kus), ale zatiaľ ako-tak funguje.
Tu sa dostávam k otázke: Akým spôsobom je možné stiahnuť firmware zo starého mikrokontroléra a flashnúť ho do nového po prespájkovaní?
Prípadne ak by to bolo moc trápenie, kde viem kúpiť nový displej, z číny to je dosť na dlho.
11ks Canadian Solar CS3K-300P, DEYE SUN 12k, 16S LiFePo4 280Ah, JK BMS + ESP32 bluetooth, SolarAssistant, Home Assistant
PLÁN DO BUDÚCNA: +12x 500Wp
EX: Axpert King II 5kW
pasta
Příspěvky: 54
Registrován: pon úno 23, 2015 9:24 pm

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od pasta »

Můžeš dát odkaz na ten displej? Také jsem řešil něco podobného, ale našel jsem display než na AXPERT MAX.
smeyko
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 22, 2023 12:23 pm
Lokalita: Orava - SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3300
Kapacita baterie [kWh]: 14,3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Trstená

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od smeyko »

pasta píše: stř pro 13, 2023 9:17 pm Můžeš dát odkaz na ten displej? Také jsem řešil něco podobného, ale našel jsem display než na AXPERT MAX.
A presne ten som objednal, iný na výber bohužial nebol.
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802lrACYD
11ks Canadian Solar CS3K-300P, DEYE SUN 12k, 16S LiFePo4 280Ah, JK BMS + ESP32 bluetooth, SolarAssistant, Home Assistant
PLÁN DO BUDÚCNA: +12x 500Wp
EX: Axpert King II 5kW
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od proasnet »

Bez programátoru na daný arm nic nestáhneš. Nevím co tam je osazené za cpu, ale pracuji s Atmely, ty mají ISP port na programování, a mj. se tím dá i stáhnout binárka z cpu, pokud není zamčený program.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
smeyko
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 22, 2023 12:23 pm
Lokalita: Orava - SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3300
Kapacita baterie [kWh]: 14,3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Trstená

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od smeyko »

proasnet píše: pát pro 15, 2023 8:40 am Bez programátoru na daný arm nic nestáhneš. Nevím co tam je osazené za cpu, ale pracuji s Atmely, ty mají ISP port na programování, a mj. se tím dá i stáhnout binárka z cpu, pokud není zamčený program.
To mi je jasné, aj keď si myslím, že na doske je nejaký programovací konektor/piny kvôli výrobnému procesu a viem že tieto veci zbehlý programátor ako vy zvládne. Potrebujem nejakou radou postrčiť :D
CPU je tam osadené STM32F107VCT6 foto dosky prikladám (dúfam, že sa mi to podarilo dostatočne detailne odfotiť).
Přílohy
PXL_20231215_143810043.jpg
11ks Canadian Solar CS3K-300P, DEYE SUN 12k, 16S LiFePo4 280Ah, JK BMS + ESP32 bluetooth, SolarAssistant, Home Assistant
PLÁN DO BUDÚCNA: +12x 500Wp
EX: Axpert King II 5kW
PavlikT
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 09, 2020 9:35 pm

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od PavlikT »

smeyko píše: pát pro 15, 2023 5:36 am
pasta píše: stř pro 13, 2023 9:17 pm Můžeš dát odkaz na ten displej? Také jsem řešil něco podobného, ale našel jsem display než na AXPERT MAX.
A presne ten som objednal, iný na výber bohužial nebol.
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802lrACYD
A myslíte, že by i tento display byl funkční s Axpert King I? Mam soucasne dva v paralelu a kdyz sem zkousel jeden updatnout, tak se mi to nejak nepovedlo a ani to od te doby display ani neskytne (ani pres seriak). Zatim sem reseni odkladal (jedu pres druhy menic) , ale rad bych to poresil a az budu mit druhy display, tak zkusim flash na firmware od Columbuse, kde je lepsi podpora Lifepo4
smeyko
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 22, 2023 12:23 pm
Lokalita: Orava - SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3300
Kapacita baterie [kWh]: 14,3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Trstená

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od smeyko »

PavlikT píše: pát pro 15, 2023 4:41 pm
smeyko píše: pát pro 15, 2023 5:36 am
pasta píše: stř pro 13, 2023 9:17 pm Můžeš dát odkaz na ten displej? Také jsem řešil něco podobného, ale našel jsem display než na AXPERT MAX.
A presne ten som objednal, iný na výber bohužial nebol.
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802lrACYD
A myslíte, že by i tento display byl funkční s Axpert King I? Mam soucasne dva v paralelu a kdyz sem zkousel jeden updatnout, tak se mi to nejak nepovedlo a ani to od te doby display ani neskytne (ani pres seriak). Zatim sem reseni odkladal (jedu pres druhy menic) , ale rad bych to poresil a az budu mit druhy display, tak zkusim flash na firmware od Columbuse, kde je lepsi podpora Lifepo4
Bohužiaľ nemám inú možnosť ako to vyskúšať, prípadne laborovať s updatovanim firmware do tohto nového displeja - je na ceste, o pár dní budem múdrejší.
Apropo ozval sa mi tu aj jeden člen fóra (Skymen) ces SS, že mi vie pomôcť s opravou displeja, už som ho aj kontaktoval, uvidíme, či pomôže.
11ks Canadian Solar CS3K-300P, DEYE SUN 12k, 16S LiFePo4 280Ah, JK BMS + ESP32 bluetooth, SolarAssistant, Home Assistant
PLÁN DO BUDÚCNA: +12x 500Wp
EX: Axpert King II 5kW
smeyko
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 22, 2023 12:23 pm
Lokalita: Orava - SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3300
Kapacita baterie [kWh]: 14,3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Trstená

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od smeyko »

smeyko píše: pát pro 15, 2023 3:49 pm
proasnet píše: pát pro 15, 2023 8:40 am Bez programátoru na daný arm nic nestáhneš. Nevím co tam je osazené za cpu, ale pracuji s Atmely, ty mají ISP port na programování, a mj. se tím dá i stáhnout binárka z cpu, pokud není zamčený program.
To mi je jasné, aj keď si myslím, že na doske je nejaký programovací konektor/piny kvôli výrobnému procesu a viem že tieto veci zbehlý programátor ako vy zvládne. Potrebujem nejakou radou postrčiť :D
CPU je tam osadené STM32F107VCT6 foto dosky prikladám (dúfam, že sa mi to podarilo dostatočne detailne odfotiť).
Takto nejako si to predstavujem . . .
PXL_20231215_161831638.jpg
11ks Canadian Solar CS3K-300P, DEYE SUN 12k, 16S LiFePo4 280Ah, JK BMS + ESP32 bluetooth, SolarAssistant, Home Assistant
PLÁN DO BUDÚCNA: +12x 500Wp
EX: Axpert King II 5kW
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od gupa »

Podle datasheetu, osmý zleva dole když si to podle písma vyrovnám, je na pinu 33 což je SPI, je nějaký bordel. Jsou tam tři série oddělovacích optotransformátorů, takže hádám, že by to neměl být pro dispej konektor takový problém když se doněj pustí co nemá. Asi bych si vzal zubní kartáček, měkký typ, vodu nebo líh a vyčistil to. Potom hledal ten zkrat. Jestli tedy nezmizne po očištění.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
smeyko
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 22, 2023 12:23 pm
Lokalita: Orava - SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3300
Kapacita baterie [kWh]: 14,3
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Trstená

Re: Náhradné diely Axpert, odpálený displej

Příspěvek od smeyko »

gupa píše: pát pro 15, 2023 7:14 pm Podle datasheetu, osmý zleva dole když si to podle písma vyrovnám, je na pinu 33 což je SPI, je nějaký bordel. Jsou tam tři série oddělovacích optotransformátorů, takže hádám, že by to neměl být pro dispej konektor takový problém když se doněj pustí co nemá. Asi bych si vzal zubní kartáček, měkký typ, vodu nebo líh a vyčistil to. Potom hledal ten zkrat. Jestli tedy nezmizne po očištění.
To je popol z cigarety :D z čipu je vyprsknuté v strede, na foto to nieje vidieť.
11ks Canadian Solar CS3K-300P, DEYE SUN 12k, 16S LiFePo4 280Ah, JK BMS + ESP32 bluetooth, SolarAssistant, Home Assistant
PLÁN DO BUDÚCNA: +12x 500Wp
EX: Axpert King II 5kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek