Regulátor BEL problém

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
rosy
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 11, 2023 10:00 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod

Regulátor BEL problém

Příspěvek od rosy »

Zdravím, mám stavebnici regulátoru Bel a potřeboval bych poradit, při oživování vše ok, žárovka se regulovala, stejnosměrné DC na výstupu bylo pulzní, prostě vše ok podle návodu. Připojím k panelům na vstupu DC od panelů 270V a všechny diody na ukazatelu výkonu blikají společně a na AC výstupu 0V. Mám nastavený režim 3. V manuálu píšou problém na můstku můstku??
Nesetkal se někdo se stejným problémem.
Děkuji
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Regulátor BEL problém

Příspěvek od FRSO »

rosy píše: stř zář 27, 2023 2:08 pm Zdravím, mám stavebnici regulátoru Bel a potřeboval bych poradit, při oživování vše ok, žárovka se regulovala, stejnosměrné DC na výstupu bylo pulzní, prostě vše ok podle návodu. Připojím k panelům na vstupu DC od panelů 270V a všechny diody na ukazatelu výkonu blikají společně a na AC výstupu 0V. Mám nastavený režim 3. V manuálu píšou problém na můstku můstku??
Nesetkal se někdo se stejným problémem.
Děkuji
Zátěž máš připojenou na svorky AC ?
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Regulátor BEL problém

Příspěvek od stano22 »

Resp. co mas na svorkach AC? Ak zataz, nieje v skrate? Ak zataz odpojis, co sa stane? Chybu by malo vynulovat prepnutie do testovacieho rezimu, ak nie je trvala.
rosy
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 11, 2023 10:00 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod

Re: Regulátor BEL problém

Příspěvek od rosy »

FRSO píše: stř zář 27, 2023 3:01 pm
rosy píše: stř zář 27, 2023 2:08 pm Zdravím, mám stavebnici regulátoru Bel a potřeboval bych poradit, při oživování vše ok, žárovka se regulovala, stejnosměrné DC na výstupu bylo pulzní, prostě vše ok podle návodu. Připojím k panelům na vstupu DC od panelů 270V a všechny diody na ukazatelu výkonu blikají společně a na AC výstupu 0V. Mám nastavený režim 3. V manuálu píšou problém na můstku můstku??
Nesetkal se někdo se stejným problémem.
Děkuji
Zátěž máš připojenou na svorky AC ?
Zátěž mám na AC, ale mám ještě shozený jistič takže patrona zatím odpojena. Na AC je 0V
rosy
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 11, 2023 10:00 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod

Re: Regulátor BEL problém

Příspěvek od rosy »

Tak jsem o trošku dál, první problém vyřešen měl jsem studenak na IO2 PIN 20. Tak už jsemyslel, že mám vyřešeno a mám další problém připojeno na panely zátěž žárovka a stále dokola se to restartuje. Nesetkal se s tímto někdo?
Dekuji
Přílohy
VID-20231014-WA0001.mp4
(4.68 MiB) Staženo 65 x
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Regulátor BEL problém

Příspěvek od stano22 »

Zataz ziarovka je malo. Regulator ocakava pri pripojeni zataze pokles napatia z panelov (tusim o 3%). Pokial k poklesu nedojde, regulator to vyhodnoti ako nepripojenu zataz.
rosy
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 11, 2023 10:00 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod

Re: Regulátor BEL problém

Příspěvek od rosy »

stano22 píše: ned říj 15, 2023 10:35 pm Zataz ziarovka je malo. Regulator ocakava pri pripojeni zataze pokles napatia z panelov (tusim o 3%). Pokial k poklesu nedojde, regulator to vyhodnoti ako nepripojenu zataz.
Děkuji za radu zítra zkusím.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek