Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od jahodovák »

Ted už může být každému jasné proč ten hunbuk s tím virem,ten tomu dá korunu,proto korona...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Matess »

zdá se že dobrá doba nakupovat...
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od jahodovák »

Podle mě ani náhodou,pozorně se podívej co se děje kolem a co to má vyřešit,pokud si někdo myslí že virtuální měna je lepší než to co potřebujete k životu tak necht se zkusí tím nasytit....pokud je všeho dostatek nebo nadbytek,tak se to dá snad pochopit ale jinak ...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od dumi »

Rozhodne bych ted nenakupoval, ani akcie, poleti to jeste zatracene dolu, a bude to vostrej sesup :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od ota »

Málokdo si dovede představit v jak velkém průšvihu celý svět je.
V rádiu to dnes přirovnávali ke stejné krizi jako je válka.
Hodnoty se převrátí naruby a nuly a jednička budou použity na odčerpáni hotovosti od těch co neumí hospodařit nebo jen spekulují.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od Janma »

Otázka je jak dlouho budou mít banky hotovost a kdy jim dojde. Případně kdy vyhlasí bankrot..
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od unicast »

Hotovosti bude dost. Když dojde, vytiskne se nová, v tom dnešní centrální bankéři nemají problém.
Jako v tom starém vtipu: "Veličenstvo, nemůžeme už dál tisknout peníze, nemáme už zlato k jejich krytí."
"Ale no tak, vy jste mně vyděsil. Lekl jsem se, že došel papír."
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od unicast »

Matess píše:zdá se že dobrá doba nakupovat...
Ještě ne, ještě pojedeme dolů. Jenom nikdo neví, jak hluboko a jak rychle.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od matobabetak »

ked padne cena na 3000 usd podla mna by mal kazdy nieco nakupit
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

Česká banka FIO zrušila CZK účet jedné z dosud nejspolehlivějších kryptoměnových burz Coinmate sídlící ve Velké Británii. Zajímavostí je, že zakladatelé burzy jsou původem z ČR, nyní je to však čistě aktivita v GB. Výběry z burzy jsou možné do 30.3.2020. Že by Brexit? Nebo bankám teče až tak do bot, že se odhodlali své konkurenci zatopit? Hmmm... Kdo ví.
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm
Reputace: 3

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od nextclick »

No vzhledem k tomu co teď dělá americký FED a vláda, totální ředění dolaru generováním nul a jedniček.. ehm dolarů ve stovkách miliard denně, tak se o budoucnost krypta nebojim. Doporučuji aktuální video https://www.youtube.com/watch?v=EA7XXXgE_2E První minuta je jen takové kratochvilné demo toho co se bude dít :)
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od kodl69 »

mám lepší řešení. Brambory a králíci... K čemu bitcoin, když za něj nepůjde nic koupit, protože nic nebude na prodej...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od diablo007 »

kodl69 píše:mám lepší řešení. Brambory a králíci... K čemu bitcoin, když za něj nepůjde nic koupit, protože nic nebude na prodej...
Doporučím i slepice denně vajíčko na snídani je praktičtější než za půl roku oběd v případě domácích králíků nevyhnanych krmivem z fabriky
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm
Reputace: 3

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od nextclick »

kodl69 píše:mám lepší řešení. Brambory a králíci... K čemu bitcoin, když za něj nepůjde nic koupit, protože nic nebude na prodej...
Vždycky je co koupit a nebo lidi přestanou potřebovat věci a jídlo? Třeba med,brambory,zeleninu, vajíčka ode mne. Beru bitcoin a ethereum. :) Máte ho?
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od dumi »

Bitcoin mame, ale nejde internet, takze ti ho neposlu....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od mypower.cz »

dumi píše:Bitcoin mame, ale nejde internet, takze ti ho neposlu....
Nejde internet, nevyberes z bankomatu, banka ti nevyda penize, pac neni schopna rozumnou rychlosti overit na dalku kolik na tom ucte mas a kolik ti toho muze vydat. Prast jak uhod.

Todle je nerealisticky scenar ze "nejde internet, neposlu BTC". Zamysleme se nad tim prosim do hloubky nez neco napiseme :D

Todle je na obdobne urovni jako "Ja elektriku k nicemu nepotrebuji, na tu telku se podivam i u svicky."

BTW taky jsem ochoten 10 jinkosolaru prodat za BTC, ale samozrejme stejne tak i za kraliky a brambory a stejne tak i za hotovost. Nic neni tak cerne jak vypada.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od jahodovák »

Samozřejmě,pokud bude vše v provozu a vše fungovat,tak to nebude žádný problém,pokud ale bude nějaký problém,třeba se někdo nabourá do počítače a vymaže data,tak to asi bude trošku problém.Jakýkoliv program má skrytá zadní vrátka a ten kdo o tom ví je může kdykoliv použít,že to není pravda...je,pokud by to tak nebylo,nebylo by žádných počítačových virů a dalších věcí kolem tohoto se točících.Internet je dobrá věc ale jako skoro vše je zneužitelné....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
nextclick
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 21, 2019 9:10 pm
Reputace: 3

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od nextclick »

Pokud se vám někdo nabourá do počítače a smaže data, tak stačí mít napsaných 12 slov na papíře. Typu:

Kód: Vybrat vše

   witch collapse practice feed shame open despair creek road again ice least
a pak stačí jen vzít kdekoli na světě jakýkoli android mobil , spustit pc z usb disku, reinstal.. a do peněženky dopsat tech 12 slov. A máte přístup ke svému kryptu. Nepotřebujete jít do zavřené pobočky banky, nepotřebuje prázdný bankomat, nepotřebujete nefunční web banky. Můžete platit a obchodovat. Stačí i neslabší internet co furt vypadává.


Ano pokud nepůjde internet, tak je úplně jedno kdo má nějaký peníze. (rozhodovat bude 9mm/7,65/5,45) Papírových poukázek prezentujících vůli státu je pouze cca 8% z celkových peněz. Peníze jsou dnes jedničky a nuly stejně jako bitcoin a další kryptoměny. Jen ten bitcoin je chráněný před zásahy typu: kolik potřebujete naklikat: 100 000 000 000 dolarů? tedy jako včera? Ok ... klik klik .. cvak cvak .. tady je máte. Zítra přijďte zas. A to nepřeháním FED právě dělá zrovna toto a v této míře. V tomto okamžiku už FED utratil více než při krizi v roce 2008! A má připraveno na utrácení aktivně naklikaných dalších 1000 miliard! Každý den nakupují aktiva ve výši 8 rozpočtu NASA na celý rok. Pokud si někdo před týdnem myslel, že to nebude tak špatný. Tak teď je jistota, že se utratí za ochranu firem a trhu minimálně 2-3x tolik co v roce 2008. A krize teprve přijde, a můžeme jen doufat, že mrtvých v USA bude méně než 100000. Protože teprve pak začne ta pravá panika.

Můj laický optimistický odhad: Z vašeho aktuálního milionu na účtě bude na konci roku 900 000. A doufám že to je to nejhorší co nás finančně čeká.

Mimochodem: kolik že dluží USA Číně? 1 200 miliard USD? Kolik že si vygeneroval FED dolarů z ničeho? Že podobnou sumu jako je čínský dluh? Aha .. hm to se číně líbit nebude.
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od camel1cz »

Pokud je normální situace, je úplně fuk jakou měnu máme, protože funguje trh (jsou k mání zbytné věci, které jiní chtějí - pak je měna vítaným prostředníkem - a to jakákoliv, které věří obě strany obchodu).

Kdyby se nedej Bože stal nějaký průšvih, tak se vrátíme ke směnnému obchodu - a pochybuju, že někdo dá něco pořádného (jídlo) za nejnovější S20 :) Za nějaký shluk 0 a 1 už vůbec - stejně tak za kus papíru nebo plechu. Možná zlato.

Na začátku se řešilo jestli králíky nebo BTC - a odpověď vidím vcelku jasnou: pokud spekulujete a věřite, že se nic velkého nestaně, tak nakupujte co myslíte (BTC, měď, ropu, obilí, akcie, co já vím - zn. diverzifikace portfolia). Pokud se chcete jistit proti krachu trhu, tak budujte soběstačnosti - hlavně v jídle - začněte sedět na vajíčkách a shánějte králíky.

Debaty o BTC like měnách a tom, jak jsou lepší/horší/červenější či voňavější než USD je plýtváním elektronů.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvek od dumi »

Ja to s tim internetem tedy rozepisu. nemusim to byt totalni vypadek, ale staci kdyz to spadne do te miry, ze cast infrastruktury pojede, ale bude treba svet rodelen na "nekolik" ostrovnich sitich, nebo proste z ejakyho duvodu nebudou "mineri" na potvrzeni transkaci., Jasne ze kdyz nepujde internet uplne tak si ani nevyberu z ATM s tim pocitam.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter

Odpovědět