Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř úno 26, 2020 5:28 am

Bitcoin - měna nezávislého člověka

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Předchozí

Re: Bitcoin - měna nezávislého člověka

Příspěvekod NOPARasito » čtv úno 06, 2020 1:20 am

youda píše:Počkám až ta Tesla spadne ještě víc a pak toho nakoupím za 4tis USD, ať se zahojím.
Jak se jmenuje tenhle systém - Martingale?

4tis dolaru je vysmech pri jeji trzni hodnote cca 700, i pri 500 je to opruz.
NOPARasito

Příspěvekod mypower.cz » úte úno 11, 2020 10:45 pm

mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod youda » úte úno 11, 2020 11:26 pm

Tak tedy investice do Tesly nic moc. Přesto se mi povedl jeden dobrý prodej, pak jsem ji také chvilku se ziskem shortoval. Pár dolarů vynesl Avast a také Enphase (známá solárnická firma). Takže celkový výnos je zatím jen 93USD za 2 dny a k tomu jeden žaludeční vřed.

Nicméně, koukal jsem, že firmy jako NVIDIA, AMD, INTEL, ENPHASE či SolarEdge mají z dlouhodobého hlediska krásný růstový trend. Zhodnocení nad 30% ročně u nich není problém. Takže možná by bylo lepší, přestat dělat blbosti a prostě investovat dlouhodobě. Co myslíte?

AMD
amd.PNG

INTEL
intel.PNG

ENPHASE
enphase.PNG

SolarEdge
solaredge.PNG

Abych nebyl úplně OT, tak Bitcoin si dovedu živě představit jako platidlo a moc mu fandím. Spekulovat na jeho kurz už ale nehodlám, to by zase dopadlo fiaskem :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod dumi » stř úno 12, 2020 6:39 am

Ja vcera vyspekuloval na kurzu bitcoinu 1300$ :-) (tedy jako zmenu kurzu ne zisk :-) ) ale az budu velkej a bohatej tak treba i ten 1 BTC mit budu :-)
Dumiho ostruvek: 2kWp, 4,8kWh, 2400W inverter
dumi

Příspěvekod kvako1 » pon úno 17, 2020 7:55 am

Ahoj, kde nakupujete bitcoiny ?
Ja si to chtěl tak nějak ošahat a vyskoušet jak to funguje.
Něco jsem na netu přečetl a registroval se na

blockchain.com

Udělal peněženku a klikam na nakup a nic. přesměrovalo me to na

https://exchange.blockchain.com

řikam si ok asi tady se to bude dat koupit , a ono prdlačky.

Neví někdo jak to funguje na tom blockchain.com ? nebo kde nějak jednoduše koupi BTC ..

dik
viewtopic.php?f=55&t=4724&start=300
FVE 7,5kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 860Ah + ve vystavbě dalších 150A
kvako1

Příspěvekod kvako1 » pon úno 17, 2020 8:16 am

mobilik píše:Ja som si spravil účet na coinbase. Tam sa dá jednoducho kúpiť a aj predať BTC a iné meny. :wink:

co je jednoduše ?
jednoduše si představuju kartou zaplatit nebo převest za par minut, co jsem ale viděl tak je to všude na dlouho a složite převody.
jak to u tebe funguje, stručný popis prosím ? nechce se mi tam registrovat jenom abych to skusil.

Dik
FVE 7,5kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 860Ah + ve vystavbě dalších 150A
kvako1

Příspěvekod mypower.cz » pon úno 17, 2020 8:22 am

mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod mypower.cz » pon úno 17, 2020 8:30 am

kvako1 píše:nechce se mi tam registrovat jenom abych to skusil.

Bez toho to nepujde.
Jednoduse poslat prevodem penize na ucet ktery si rekne burza s VS jaky rekne burza a pak na burze dle aktualniho kurzu koupit za penize krypto jake clovek chce za kredit, ktery si tam clovek poslal. LTC, BTC, ETH, cokoliv.
Nejdrive je nutno burze poslat penize, jinak neni mozne koupit krypto, neni za co. A na to je potreba registrace.

Pri prodeji se da postup opakovat opacne a nechat si poslat penize na ucet. Na kazde burze se clovek dozvi pravidla a podminky, za jakych se da nakupovat, prodavat, vybirat penize nebo krypto, nebo posilat penize nebo krypto.

Dalsi moznosti je domluvit se s nekym treba z clenu fora kdo ma krypto a obchod udelat mezi sebou bez burzy. Jeden posle druhemu penize na ucet a druhy posle prvnimu krypto za dohodnuty kurs na urcenou adresu penezenky. A je to mezi lidma a ne pres burzu.
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod mobilik » pon úno 17, 2020 9:12 am

Kvako1 u coinbase si hoc akú menu kúpiš kľudne aj priamo kartou, zadáš čísla a ideš...
BTC bol okamžite.
Výber som zatiaľ ešte nerobil.
mobilik

Příspěvekod solartom » pon úno 17, 2020 10:06 pm

Bitcoiny se dají koupit za hotovost i v Bitcoinmatech - bez registrace a anonymně můžete vyměnit až za 25 000 Kč, což by na vyzkoušení mělo stačit... Bohužel jsou jen ve větších městech.
solartom

Příspěvekod kvako1 » úte úno 18, 2020 11:24 pm

dik , tak jsem se přes to nějak prokousal a poslal jsem si 100eur, z euroveho učtu a 1000 kč z normalniho.
pak jsem skusil nakup, prodej a přeposlani sem a tam a funguje to ... :lol:

nejhorší bylo udělat ten učet na burze, chtěli spoustu papiru a fotek. :D

i když jsem příšel o "spoustu " peněz na poplatcích, tak jsem dnes 6 eur v plusu :roll: :mrgreen:

každopadne tohle je fakt sportka. dělat to asi ve vědším tak nevim nevím.. každopadně jsem měl už cukani, jak to dneska šlo nahoru poslat tam 10k eur :D, naštěstí mě to po chvilce přešlo :D
pomyslel jsem si co za to muže byt štětek.. nebo ::pv:: panelů ... :lol: :lol:

jak tak ale koukam, na ty peněženky atd.. je to celkem divočina.
uvidím jestli si něco koupim , ale pokuť jo tak jakou doporučujete peněženku a proč.

děkuju za případné příspěvky.
Každopadně je tohle zajimavá skušenost.. a dik
kvako1

Předchozí

Zpět na Soběstačnost