Ostrovna elektrarna na Spiši

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

Tak asi tak
Přílohy
IMG_0418.jpeg
IMG_1083.jpeg
Migel
Příspěvky: 939
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Migel »

Parada..jak na aljaske 😃😅
Tak chapem ze bez zbytocnych picoviniek sa da zit ale bez chladnicky?!..😅to by som nedal ..fakt klobuk dolu..
Ked spravis fve tak to bude pre teba iny luxus😉
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Diablo1st »

retm píše: pát bře 01, 2024 8:18 am
Migel píše: pát bře 01, 2024 12:00 am No kurnik skoda ze si nekupil mp2 5000va namiesto tychto co si kupil za 500€ a este ktomu starsi mp takto si mohol mat novu masinu za 800€ tunak od diabla1st.. kks to by si bol vyskereny stakou spotrebou aku mas a vobec by si sa neobmedzoval ani bojlerom..
Ano cipis mas pravdu ze ked sa dokonci dom ze aj spotreba urcite mozno pojde hore ja len ze z mojho pohladu je lepsie ked idu oba naraz..a je ine ked sa spotreba u dotycneho len hada ze kolko asi bude..
No ale z jedlom rastie chut a tak by si mal mat na mysly ze ktomu systemu by si mal zohnat aj najlepsie nejake to cerbo, bud "gx" alebo by ti stacilo aj "s".
tak ja som to bral asi takto victron 5000va pod 1000e som ja osobne nenasiel (multiplus 2 vykon 4000w ) ja som 500e zaplatil za oba 3000va takze jeden ma stal 250e (vykon 2400+2400) za grovat chcu 780e (vykon 3800w) tak preto som zobral tie dva a ten rozdiel 300e do growwatu alebo 500do victronu 5000va mozem mat mppt 150/60 …..tak ny som mal za 800e plus mppta uz som zase s cenou niekde inde (a neviem ale proste victron je victron ) hold uz z tym nenarobim nic takze tak a ties som premyslal nad nejakou riadiacou jednotkou takze to asi tam aj pojde ……
To je super cena za 2x 3kVA meniče, a ak pôjdu paralelne (alebo v sérii) tak je to dostatočné na bežnú domácnosť pri normálnych súbehoch.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

Takze som rad ze to nebol krok vedla s tymi menicmi (tiez som si to myslel ze to bude v pohode zvladat takto) dakujem za pozityvne ohlasi vsetkym tak teraz sa idem pustit do konstrukcie na FP. Bude natacacia myslim na dva sklony (leto ,zima) nieco v hlave uz mam a dotoho postupne riesit istenie kabelaz a rozvadzac zemnenie atd ,urcite budem potrebovat vase rady a napady ja si necham vzdy rad poradit takze uzatvaram to nejak co sa tyka komponentov bude vyzerat takto 9ks-panel 3S3P, mppt 150/60,2xmenic 48/3000va (bud paraler alebo seria uvidi sa) 2xbaterka pylontech48/2,4kw jedna , no a cerbo …..tak zacnem kabelovo od panelov a budem tu hadzat postupne nakres ako a ci by to tak mohlo byt (odpinace poistky atd )
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

A niekedy to mame aj takto
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

IMG_0616.mov
(19.88 MiB) Staženo 82 x
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Diablo1st »

Prečo chceš 150/60? Ja by som odporúčal 150/85 a to z viacerých dôvodov:
- väčší chladič
- rezeva výkonu, takže vieš ešte jeden string pridať v budúcnosti
- VE.can, ušetríš cca. 18€ za Ve.direct kábel
150/85 ti viem zohnať za 400€, 150/60 za 320€ aj s dopravou ;)
Cerbo odporúčam GX, to ti viem zohnať za 265€, a odporúčam ti smart shunt (cca. 115€), lebo tie baterkové shunt stoja za h***o.

Čo sa týka bateriek, tie pylontech predaj a kúp 280Ah batériu, buď skladanú, kde sa vieš dostať na cca. 1500€ pri 14,4kWh alebo komplet za cca. 2k€ napr. od Gobel

Zo strechy je káblovačka jednoduchá. Každý string samostatne do DC rozvádzača (takže zo strechy ti pôjde 6 káblov + uzemnenie konštrukcie) priamo na 2P poistkové odpínače valcových poistiek. Následne na prepäťovku a keď DC odpínač, ďalší poistkový odpínač alebo DC istič, aby si vedel zhodiť všetky stringy naraz. Tento odpínač je voliteľný.
Z DC rozvádzača ideš do mppt 25-35mm2 káblami.

Btw. chodím pár krát do roka do Levoče a veru je to pekné prostredie :yes:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Migel
Příspěvky: 939
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Migel »

Diablo1st píše: pát bře 01, 2024 1:28 pm Prečo chceš 150/60? Ja by som odporúčal 150/85 a to z viacerých dôvodov:
- väčší chladič
- rezeva výkonu, takže vieš ešte jeden string pridať v budúcnosti
- VE.can, ušetríš cca. 18€ za Ve.direct kábel
150/85 ti viem zohnať za 400€, 150/60 za 320€ aj s dopravou ;)
Cerbo odporúčam GX, to ti viem zohnať za 265€, a odporúčam ti smart shunt (cca. 115€), lebo tie baterkové shunt stoja za h***o.

Čo sa týka bateriek, tie pylontech predaj a kúp 280Ah batériu, buď skladanú, kde sa vieš dostať na cca. 1500€ pri 14,4kWh alebo komplet za cca. 2k€ napr. od Gobel

Zo strechy je káblovačka jednoduchá. Každý string samostatne do DC rozvádzača (takže zo strechy ti pôjde 6 káblov + uzemnenie konštrukcie) priamo na 2P poistkové odpínače valcových poistiek. Následne na prepäťovku a keď DC odpínač, ďalší poistkový odpínač alebo DC istič, aby si vedel zhodiť všetky stringy naraz. Tento odpínač je voliteľný.
Z DC rozvádzača ideš do mppt 25-35mm2 káblami.

Btw. chodím pár krát do roka do Levoče a veru je to pekné prostredie :yes:
No nepovedal by som ze stoja za "hnedy flak"..
Mne sa napriklad ten shunt junctek na to monitorovanie baterie lubil viac ako tento vicyron bmv co mam teraz..ale ak jeden system tak ano!treba shunt od victronu
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Diablo1st »

Ja som mal na mysli shunt v BMS. ;)
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Migel
Příspěvky: 939
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Migel »

Jaaj taak...tak to suhlasim
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

Diablo1st píše: pát bře 01, 2024 1:28 pm Prečo chceš 150/60? Ja by som odporúčal 150/85 a to z viacerých dôvodov:
- väčší chladič
- rezeva výkonu, takže vieš ešte jeden string pridať v budúcnosti
- VE.can, ušetríš cca. 18€ za Ve.direct kábel
150/85 ti viem zohnať za 400€, 150/60 za 320€ aj s dopravou ;)
Cerbo odporúčam GX, to ti viem zohnať za 265€, a odporúčam ti smart shunt (cca. 115€), lebo tie baterkové shunt stoja za h***o.

Čo sa týka bateriek, tie pylontech predaj a kúp 280Ah batériu, buď skladanú, kde sa vieš dostať na cca. 1500€ pri 14,4kWh alebo komplet za cca. 2k€ napr. od Gobel

Zo strechy je káblovačka jednoduchá. Každý string samostatne do DC rozvádzača (takže zo strechy ti pôjde 6 káblov + uzemnenie konštrukcie) priamo na 2P poistkové odpínače valcových poistiek. Následne na prepäťovku a keď DC odpínač, ďalší poistkový odpínač alebo DC istič, aby si vedel zhodiť všetky stringy naraz. Tento odpínač je voliteľný.
Z DC rozvádzača ideš do mppt 25-35mm2 káblami.

Btw. chodím pár krát do roka do Levoče a veru je to pekné prostredie :yes:
Tak to je secko ok uz len vyhrat loteriu 😂 kazdopadne ked budu zase peniaze tak sa ozvem urcite a 150/60 len zato ze do buducna cz chcem dalsich 9 na opacnu stranu takzedalsim mppt rovno na tento uz dalsi string pridavat nebudem kedze mam presne miesto na 9ks na juhovychod a 9ks buducnu na juho zapad i ked sme v podstate na juh,no ten shunt to hej to uz som viac krat cital ze je lepsi samostatny a na naterky bohuzial nemam ked tak vasom dalsi pylontech (nenasiel som nikoho kto by vyskladal za 1500 hold musim robit s tym co mam a ked bude tak potom sa to poriesi teraz mi ide skor o spustenie aspon tejto varianty
JozefSK
Příspěvky: 60
Registrován: stř srp 10, 2022 10:46 pm

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od JozefSK »

Migel píše: čtv úno 29, 2024 8:15 pm... Budes si musiet urobit aj kvalitne uzemnenie ked tam nieje DS aby si mal kam vsetko uzemnit a mat to akotak bezpecne a prevadzky schopne...
Ahoj retm, viem, ktory dom to mas.
Ak by som Ti mohol poradit, ze co by si mal zacat robit najprv a nie ako posledne, tak to, co pise Migel, kedze nemas pripojenie na DS. A veru v Tvojom pripade nebude to jednoducha uloha. Dom mas v podstate postaveny "na skale" a nabit jednometrovu zemniacu tic kolmo nacelkom do "zeme" nebude tak jednoduche. Alebo sa mylim ?
Kedze mas dom pod cestou - pod medzou, tak bleskov by som sa asi nebal, ale AC 220V sustava si vyzaduje riadne uzemnenie. Asi tym by som zacal. Zemniace komponenty by sa mozno dali lacnejsie zohnat v zbernych surovinach za cenu srotu (raz davnejsie som toto niekde videl). Tu ide o bezpecnost.
retm píše: stř úno 28, 2024 12:49 pm... ako zapojit tie menice ako 2fazi alebo ich nejako rozdelit na okruhy jedna sa o cisto ostrovny system bez moznostia napojenia ...
Ako mas doma realizovane nn rozvody a co vsetko - ake spotrebice budes chciet vyuzivat ?
Predpokladam, ze to byvanie nemas len na par rokov, ale ze tam budes chciet zostat aj na dochodok (priroda je tam v zime drsna, ale pekna a je tam bozsky klud, co by niektori za to dali :) ), mozno pridu aj deti, takze co Vam teraz ako mladym staci, tak za niekolko rokov, ako starsim, uz mozno stacit nebude. A je lacnejsie postavit sustavu tak, ze sa neskor nemusi prerabat. Viem, ked nie su peniaze nadostac ..., ale niektore veci sa daju predimenzovat, niektore ked aj kupit neskor, ale s perspektivou rozsirenia. Napr. som si skoro isty, ze neskor budes panely dokupovat, ked zistis, ze v zime su dni tak kratke a casto pod mrakom (hmly viem, ze tam hore nemavate a ked, tak sa len prevali a je prec), preto by som kupil regulator na viac panelov. Mimochodom, ked by si si chcel napr. o 3 roky dokupit panely, co uz mas, mozno uz tento typ nebude na trhu, atd. atd.
Je dobre si to dopredu premysliet ...
retm píše: pát bře 01, 2024 1:14 pm... tak teraz sa idem pustit do konstrukcie na FP. Bude natacacia myslim na dva sklony (leto ,zima) nieco v hlave uz mam ...
Hore tam u Vas vie byt vietor ozaj, ze silny. Takze to ukotvenie konstrukcie na rovnej streche by som doporucoval nepodcenit.
retm píše: čtv úno 29, 2024 9:22 pm...a mam otazku nieje tu niekto z okolia spišu co by bol ochotny na nejake stretnutie pokec
Mas SZ.

PS: A ked neskor si kupis aj auto na baterky, tak potom budes stavat panely aj na zem okolo domu ... ;)
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

JozefSK píše: sob bře 02, 2024 12:28 am
Migel píše: čtv úno 29, 2024 8:15 pm... Budes si musiet urobit aj kvalitne uzemnenie ked tam nieje DS aby si mal kam vsetko uzemnit a mat to akotak bezpecne a prevadzky schopne...
Ahoj retm, viem, ktory dom to mas.
Ak by som Ti mohol poradit, ze co by si mal zacat robit najprv a nie ako posledne, tak to, co pise Migel, kedze nemas pripojenie na DS. A veru v Tvojom pripade nebude to jednoducha uloha. Dom mas v podstate postaveny "na skale" a nabit jednometrovu zemniacu tic kolmo nacelkom do "zeme" nebude tak jednoduche. Alebo sa mylim ?
Kedze mas dom pod cestou - pod medzou, tak bleskov by som sa asi nebal, ale AC 220V sustava si vyzaduje riadne uzemnenie. Asi tym by som zacal. Zemniace komponenty by sa mozno dali lacnejsie zohnat v zbernych surovinach za cenu srotu (raz davnejsie som toto niekde videl). Tu ide o bezpecnost.
retm píše: stř úno 28, 2024 12:49 pm... ako zapojit tie menice ako 2fazi alebo ich nejako rozdelit na okruhy jedna sa o cisto ostrovny system bez moznostia napojenia ...
Ako mas doma realizovane nn rozvody a co vsetko - ake spotrebice budes chciet vyuzivat ?
Predpokladam, ze to byvanie nemas len na par rokov, ale ze tam budes chciet zostat aj na dochodok (priroda je tam v zime drsna, ale pekna a je tam bozsky klud, co by niektori za to dali :) ), mozno pridu aj deti, takze co Vam teraz ako mladym staci, tak za niekolko rokov, ako starsim, uz mozno stacit nebude. A je lacnejsie postavit sustavu tak, ze sa neskor nemusi prerabat. Viem, ked nie su peniaze nadostac ..., ale niektore veci sa daju predimenzovat, niektore ked aj kupit neskor, ale s perspektivou rozsirenia. Napr. som si skoro isty, ze neskor budes panely dokupovat, ked zistis, ze v zime su dni tak kratke a casto pod mrakom (hmly viem, ze tam hore nemavate a ked, tak sa len prevali a je prec), preto by som kupil regulator na viac panelov. Mimochodom, ked by si si chcel napr. o 3 roky dokupit panely, co uz mas, mozno uz tento typ nebude na trhu, atd. atd.
Je dobre si to dopredu premysliet ...
retm píše: pát bře 01, 2024 1:14 pm... tak teraz sa idem pustit do konstrukcie na FP. Bude natacacia myslim na dva sklony (leto ,zima) nieco v hlave uz mam ...
Hore tam u Vas vie byt vietor ozaj, ze silny. Takze to ukotvenie konstrukcie na rovnej streche by som doporucoval nepodcenit.
retm píše: čtv úno 29, 2024 9:22 pm...a mam otazku nieje tu niekto z okolia spišu co by bol ochotny na nejake stretnutie pokec
Mas SZ.

PS: A ked neskor si kupis aj auto na baterky, tak potom budes stavat panely aj na zem okolo domu ... ;)
Tak rad odpoviem takze auto na el.si nikdy nezaobstaram a to ze fuckt nikdy ,konstrukcia urcite nebude na streche bude na spodnej hrane domu a ano kamene tu mame ale viem presne miesta kde je to take ze zabyjem aj 5metrovu tyc nieje to len o kameni a prave preto chcem mppt az potom lebo potom moze nadtat situacia ze kupym uplne ine panely a tym padom nebude problem dat k nim uplne iny regulator
JozefSK
Příspěvky: 60
Registrován: stř srp 10, 2022 10:46 pm

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od JozefSK »

retm píše: sob bře 02, 2024 1:31 am... takze auto na el.si nikdy nezaobstaram a to ze fuckt nikdy ...
Nuz ja Ti rozhodne nechcem brat Tvoj nazor, ale za tych 60 rokov, co som tu, som si tiez velakrat hovoril ze nikdy neurobim to, alebo ono. Ale zmenili sa okolnosti a z "nikdy" bolo "zrazu".
Hm, ono staci, ze o par rokov EU zakaze predaj novych a jazdenych aut na fosilne paliva a ludom, co ziju na samote neostane nic ine, len si kupit auticko na baterky, hoc aj jazdene ...
Ale hovorim, nechcem Ti brat Tvoj nazor ... 8-)
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

JozefSK píše: sob bře 02, 2024 11:17 am
retm píše: sob bře 02, 2024 1:31 am... takze auto na el.si nikdy nezaobstaram a to ze fuckt nikdy ...
Nuz ja Ti rozhodne nechcem brat Tvoj nazor, ale za tych 60 rokov, co som tu, som si tiez velakrat hovoril ze nikdy neurobim to, alebo ono. Ale zmenili sa okolnosti a z "nikdy" bolo "zrazu".
Hm, ono staci, ze o par rokov EU zakaze predaj novych a jazdenych aut na fosilne paliva a ludom, co ziju na samote neostane nic ine, len si kupit auticko na baterky, hoc aj jazdene ...
Ale hovorim, nechcem Ti brat Tvoj nazor ... 8-)
no respektujem je pravda ze nikdy nehovor nikdy to ano tak hadam nas sa to uz nedotkne kazdopadne bolo by to na dlhu debatu😂a nieje problem sa stretnut a pokecat….no to zemnenie to mi je jasne a presne od neho zacinam uz tu bol kamos el.co som to s nim riesil (bezpecnost nadovsetko ) a pri dc to neni az taka sranda 😂
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

JozefSK píše: sob bře 02, 2024 11:17 am
retm píše: sob bře 02, 2024 1:31 am... takze auto na el.si nikdy nezaobstaram a to ze fuckt nikdy ...
Nuz ja Ti rozhodne nechcem brat Tvoj nazor, ale za tych 60 rokov, co som tu, som si tiez velakrat hovoril ze nikdy neurobim to, alebo ono. Ale zmenili sa okolnosti a z "nikdy" bolo "zrazu".
Hm, ono staci, ze o par rokov EU zakaze predaj novych a jazdenych aut na fosilne paliva a ludom, co ziju na samote neostane nic ine, len si kupit auticko na baterky, hoc aj jazdene ...
Ale hovorim, nechcem Ti brat Tvoj nazor ... 8-)
Kupim koňa 😂
retm
Příspěvky: 42
Registrován: čtv srp 10, 2023 7:13 pm
Lokalita: Uloža

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od retm »

A este otazocka ak by som siel do mppt epever bol by v pohode s victron menicmi a cerbom komunikaciou no bo su lacnejsie ….mal migel pravdu ja som pozeral a nejak som si neuvedomil ze nepozeram tie iste parametre victron vs epever
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Diablo1st »

Fungovať budú, ale integrácia do Victron systému je troška náročnejšia. Niekto tu na fóre to riešil, ale neviem, či sa to podarilo alebo nie.
Ako tak pozerám rozdiel medzi 100A verziami je cca. 200€ (cca. 350€ za epever 200/100 a cca. 550€ za Victron 250/100). Mne to zasa nepríde až taká horibilná suma za to, že nemusím vymýšľať ako dostať dáta z Epeveru do Victron systému.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od cipis »

Zatim se to nijak nevyresilo ...
Tedy je opravdu na zvazeni, jestli si nepriplatit a neresit to.
Nicmene pro epever hraje to, ze ma lepsi vyteznost, kdyz je hnusnejsi pocasi, mraky atd. Zalezi, na jakem stringu to bude.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Migel
Příspěvky: 939
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: Ostrovna elektrarna na Spiši

Příspěvek od Migel »

Ak ti nevadi ze tam nebudes mat data ovsetkom tak by som siel do epeveru je to takto vidiet v systeme
Ta polozka DC power je regulator epever a vidis kolko ti vyraba aspom takto cez cerbo
Ta polozka DC power je regulator epever a vidis kolko ti vyraba aspom takto cez cerbo
A potom k regulatorom su take male displeje na ktorych uz mas vsetko potrebne..ak si neni zavisly odtoho ze potrebujes uchovavat grafy,vykony a neviem co vsetko este tak ti to staci raz za mesiac odpisat z toho displeja a papier si zalozis do sanonu.
Zo zaciatku budes stale pozerat kolko ti to vyraba aku mas spotrebu a potom ta to omrzi lebo to bude fungovat jak ma..
200€ je dost penazi keby mal dva regulatory tak uz je to 400€ rozdiel..
Mne to staci takto raz za mesiac odpisat z displeja...vyhovuje mi to tak..
Mne to staci takto raz za mesiac odpisat z displeja...vyhovuje mi to tak..
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek