Rottenkiwi

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od mgx »

Nadbytocna praca to nebola, pretoze si to pochopil. K Studeru, nie som si vedomy ze si sa mna nieco niekedy pytal. Kazdemu na sukromnu spravu odpisujem (aj ked netvrdim ze hned - prace je vela a casu malo). A ze ti nebudem vysvetlovat Studer manual a luskat s tebou zakladne nastavenie - citat manual hadam vies (ak pekne poprosis, poslem ti stary manual aj v slovencine) a zvysok je na fore 100x opakovane dookola.Alternativna moznost si nechat vsetko za $$$ alebo barter nastavit na dialku. Napriklad chyba mi 5m3 metrovice. Ak mi ho na dvor dovezes prejdem s tebou komplet vsetko :)
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od bol-St »

JirkaK píše:
eman píše:Ačkoliv to tu čtu celkem často, tak mi problémy Rottenkiwi unikly. Ráno jsem také dostal emaily, ale měl jsem za to, že se stal obětí viru, který začal tapetovat diskuzi. Mě se to stalo nedávno s FB a účet mi Indové hned smazali.
Napadlo mě ráno něco podobného - že se na fórum nějakým způsobem probojoval spam bot a začal to tu plevelit. Teď už zhruba vím, co se stalo, ale jedno mi není jasné - podle čeho si Rottenkiwi vybíral vlákna, do kterých posílal ty výhrůžné příspěvky. Nebo to vzal nějak hodně plošně?
Bral to postupně jak šli vlákna za sebou. Všiml jsem si například, že vyhrožoval lidem co se mu snažili před pár lety dopravit LIFEPO4 baterie od Youdy k němu domů.
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od mopadzi »

hranice mezi šílenstvím a genialitou je kurevsky úzká a občas se překrývá. Doporučuji hodně tolerance
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od Dagus »

Dokud mi neklepe u dveří, tak mě to nevzrušuje. Každopádně to není první výlev na fórech. Tady skončil a dokud Filip žil, tak by mu asi ban nezrušil. Během té doby dostal ban i na solarforu a pak dostal novou šanci zde od admina. Celkem mě ten vývoj bavil a posun jsem viděl. Leč tenhle výlev mě přišel až jako spam blábol a pobavil mě, ale nevěřil jsem, že je to od kiwiho. Hold zas bude pár let od kiwiho prázdné fórum. Jeho vývoj mppt byl zajímavý, ale utopický sen. Třeba ho to přejde a admin mi mu dá asi miliontou šanci a třeba taky ne.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od PetrDubi »

Tak on si teď Kiwi na chvíli od tohoto fóra odpočine, nejspíš teď bude aktivní na solarforum a až mu třeba jednou skončí místní odpočinek, tak se sem nejspíš zase vrátí plný energie a sršící nápady jako uz několikrát v minulosti ;)
Takže je podle mě zbytečné se v tom nějak rýpat nebo řešit jeho stav nebo nemoc, on se dá určitě za chvíli do relativního pořádku a zase pojede dál jako rozjetý vlak :)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od fugas »

Často říká že je nemocný. Tak to asi ví. Tak ať změní lékaře, nebo medikaci. Nebo se nechá zavřít do klecového lůžka. Vyhrožovat ale někomu smrti dětí, to se fakt posral. Jestli má občanku, měl by se zařídit výše zmíněnými způsoby. Jestli ji nemá, měl být vyměněn jeho ošetřovatel. Každý nedokáže být nad věcí jako vy pánové. Až tohle předvede někomu osobně, následky mohou být fatální.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od Mogul »

fugas píše:Často říká že je nemocný. Tak to asi ví. Tak ať změní lékaře, nebo medikaci. Nebo se nechá zavřít do klecového lůžka. Vyhrožovat ale někomu smrti dětí, to se fakt posral. Jestli má občanku, měl by se zařídit výše zmíněnými způsoby. Jestli ji nemá, měl být vyměněn jeho ošetřovatel. Každý nedokáže být nad věcí jako vy pánové. Až tohle předvede někomu osobně, následky mohou být fatální.
S tím souhlasím. A musím dodat, že to může být fatální i pro něho, protože ne každý by si tohle nechal líbit.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od JiříK »

Kdysi,po jednom svém excesu, nechtěl ani uvěřit, co všechno tady napsal. Tuším se tehdy aj omlouval. Takže... asi si udělejte všichni závěr sami. Nereagovat na jeho výlevy, po jisté době se dá do pořádku.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od JirkaE »

JiříK píše:Kdysi,po jednom svém excesu, nechtěl ani uvěřit, co všechno tady napsal. Tuším se tehdy aj omlouval. Takže... asi si udělejte všichni závěr sami. Nereagovat na jeho výlevy, po jisté době se dá do pořádku.
Píšu v množném čísle, protože mám na mysli několik příspěvků, nejen tento jeden.

Nevím, nevím, jak vážně tohle pánové myslíte, o tom, ať si udělá každý obrázek sám :eek2:

Došlo zde zcela jednoznačně k výhružkám smrtí a to nejen směrem k jednotlivci, ale i k jeho dětem.

Pokud je to již poněkolikáté, tak naopak... Může se to u některých nemocí i stupňovat až vyhrotit.

Tohle by neměla ,,zachránit" genialita v jiném směru.

Jsou jisté hranice které by se neměli překračovat ani jednou, natož vícekrát :fuuu:
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od lzahradil »

Bohužel tento stav nebyl poprvé. Pokud je někdo nemocný a léčí se, měl by mít díky lékům kvalitu života v nějaké normě. Když léčba nefunguje, musí se svým lékařem hledat jinou. Nejsem lékař, neznám jeho diagnózu a víceméně je mi to jedno protože jednou píše to, podruhé ono, takže si těžko vybrat která pravda je pravdou.

Nicméně, dospělý a svéprávný je. To že jednal zkratovitě nebo nepříčetně v důsledku nějaké své nemoci jen těžko obhájí, protože co následovalo po tom hlavním incidentu, to není zkratovité, bezmyšlenkovité jednání nemocného člověka.

Pokud ho svým příspěvkem TomHC „nějak nastartoval“, já jsem do tématu zasáhl s tím, že je to mimo téma a nevhodnou konverzaci oddělil. K žádné blokaci v tuto chvíli nedošlo. V noci cca od 3hod ráno začal rottenkiwi spamovat fórum. Ráno před 7hod, když jsem to zjistil, on stále ještě pokračoval. Abych tomu zamezil, v tento okamžik dostal ban. Jakmile to zjistil, s TomHC ztratil kontakt a novým terčem jsem se stal já.

Chrlil mi mailové adresy výhružkama, jak mi vystřelí mozek z hlavy, jak vyvraždí celou moji rodinu. Dnes hned po půlnoci psal jak už má za sebou kontrolu na hranicích a jede si pro mě. Je to vtipné, posílal to ze svého DSL připojení doma. Já na něj teda nijak nereaguju. Když ho to baví, ať si maily posílá. Smazat je, to je to nejjednoduší. Nicméně, tím že jsem nereagoval, začal prudit i další. Začal telefonovat ze slovenského tel čísla do Ostrovních elektráren, kde se vydával jako ukrajinec co na mě shání kontakt. Jeho číslo bylo zablokováno, aby dále nemohl volat. Začal jim tam teda posílat výhružné a sprosté emaily. Ani zde ale neměl úspěch.

Dohledal si teda další kontakty, z veřejných údajů, taktéž posílal emaily.

A při tom všem se od jeho zabanování snaží neustále omezit dostupnost mypower generováním requestů z různých IP adres, stahováním dat apod, prolomení mého hesla na fórum, atd… Ono ho to ale vždy po chvíli zatípne.

Toto jednání zcela prokazatelně není jednáním nepříčetné osoby z důvodu jakékoli nemoci.

A protože vím, že si to tu čte tak toto je má jediná reakce směrem k němu:

Kiwi, zanech všeho co právě děláš ať si nenatropíš ještě více trestných činů, za které jsi odpovědný vůči všem zainteresovaným osobám.
Pokud tě nezavřou, v lepším případě jen do blázince, očekávám že když jsi zběhlý v zasílání emailů, tak jediný další email, který od tebe obdržím bude ten, že už jsi v pořádku.
Pokud to že jsi v pořádku z emailu vycítím a nebude to obsahovat tvůj oblíbený text „kokotko vyjebany nevyhcovany“, odbanuju tě abys mohl dále pracovat na Tvém MPPT
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
bokser01
Příspěvky: 1319
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od bokser01 »

Pánové tohle vše co tu zmiňujete se tváří jako projev schizofrenie na kterou asi nefunguje medikace... Každopádně držím palce ať se dá do pořádku a můžu tu opět číst zajímavé příspěvky o postupu výroby MPPT, měničů a podobně. Ať už ho trápí jakékoliv myšlenkové pochody, tak je to chytrý člověk a jeho znalosti v elektronice jsou na velmi vysoké úrovni.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od JirkaK »

Měl bych dotaz, snad související s tímto tématem. Od tohoto incidentu mi přestalo fungovat upozorňování mailem na sledovaná témata. Je možné, že v rámci čištění spamu nebo jiných opatření došlo i k rozbití této funkce?
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od lzahradil »

To určitě ne. Když jsem se koukal na tvůj email, tak dnes ti odešla upozornění 2. Jedno 14. 7. 2023 7:18:34, 14. 7. 2023 9:13:52 z tématu o life z Ali.
Neodhlásil si se z odběru nahoře přes tu ikonku?

To sem nepatří, tak více kdyžtak přes SZ.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1281
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od TomHC »

MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Rottenkiwi

Příspěvek od Soban »

On si založil vlastní fórum aby mohl prudit?
Sice nevím koho když tam nic není.....
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home: