Mezera mezi radami panelu

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od Karlik73 »

Jakou udelat mezeru mezi radami panelu? Budou tri rady po peti panelech na vysku, Udalat ty cca 2cm co je mezi panely vodorovne diky omega prichytkam nebo mensi nebo je dorazit uplne na sebe? Prijde mi ze se to dela ruzne, co jsem tak videl
pibi
Příspěvky: 728
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od pibi »

Já tam strčil omegu, dotlačil a po přišroubování vytáhl.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
glottis
Příspěvky: 2090
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od glottis »

Ja tu zrovna premyslim o dilatacich a vznikne tohle tema. Mezi radami panelu me to netrapi ale spis na delku. Chystam se instalovat v rade 12 panelu a nemyslim si, ze je dobrej napad to udelat cele na jedne hlinikovemprofilu bez dilatace. Premyslim, ze to rozdelim po 4 panelech a pak dam treba 2 cm diru. Nebo mam zbytecne obavy? Ale mezerou asi nic nezkazim
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 708
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od shuty »

glottis píše:Ja tu zrovna premyslim o dilatacich a vznikne tohle tema. Mezi radami panelu me to netrapi ale spis na delku. Chystam se instalovat v rade 12 panelu a nemyslim si, ze je dobrej napad to udelat cele na jedne hlinikovemprofilu bez dilatace. Premyslim, ze to rozdelim po 4 panelech a pak dam treba 2 cm diru. Nebo mam zbytecne obavy? Ale mezerou asi nic nezkazim
mam 15 panelov v rade. 3x4m profil a jeden 3m, vsetko spojene spojkami. panely klasika cez omegy. zatial su stale na streche, nepraskli a tak je to hadam ok.
myslim ze prave ta omega poriesi tu dilataciu v ramci panelu a nebude sa prenasat pnutie dalej na dalsi panel a tak dalej....
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
glottis
Příspěvky: 2090
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od glottis »

slo m i o samotny profil. 12m hliniku se muze hybat o centimetr a vic. Leto zima. Aby mi to necvicilo s haky a pak se neco neurvalo. Ale asi je to zbytecna obava
Karlik73
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 18, 2021 4:41 pm

Re: Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od Karlik73 »

Ja jich mam 15 v rade a uplne bych se nebal. Myslim ze to pracuje na tech hakach ale nepatrne. Chci ale pridat jeste dve kratsi rady a tak me napadlo jak s tou mezerou. Nikde jsem k tomu nic moc nenasel. zatim to vidim na tu omega mezeru ale haky jeste nejsou ani na strese, tak je cas:)
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Mezera mezi radami panelu

Příspěvek od vla »

Rámy panelů jsou hliníkové, nosníky panelů jsou hliníkové, takže by tam nemělo vzniknout nic. Dilatace obecně řeším použitím samojistných matek, které jsou lehce dotažené, takže umožní případné posuvy konstrukce a jejího kotvení.
Nemám rád tenhle stát.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek