Daly BMS support

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Ale na tom video ma prave balancer bez uart a ten nejde nastavit, je nejak nastaven od vyrobce a ma nastaveni na deltu 50mV. Techto balanceru, ktere maji komunikaci a nastavuji se pres aplikaci jsem uz instaloval nizsi stovky kusu a vzdy po nastaveni vse fungovalo. To je moje zkusenost. Verzi bez uart, ktera je na videu neznam a nepouzivam. Jestli vas konkretni kus nefunguje a pripadne proc, nedokazu posoudit.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Mikel píše: pát pro 01, 2023 11:21 pm Ale na tom video ma prave balancer bez uart a ten nejde nastavit, je nejak nastaven od vyrobce a ma nastaveni na deltu 50mV.
Natom videu když se klikne v daném čase, má na stole tři balancery a jeden BMS který moc není vidět, ale má ho na baterii.

Jeden balancer je bez obalu, druhý, malý Daly, ano nemá rozhraní, je pevně nastaven. Třetí ten samý co mám, je viditelně stejný s mým, má zapojený balanční kolíky, BT kolíky a volný rs485. A BT konektor a kolíky jsou UART.

Další věc, o které píšu je mobil, který má také zdechlý právě aktuální balancování. Uněj jsem viděl s problémy že nějak funguje, ale právě vysvětluje, že takto aktivní Dali balancér funguje, pokud funguje, protože ten malý Daly na obrázku z videa vůbec nefunguje, tak to je špatně, protože to nemůže nechat jen tak jeden článek volně létat na tom větším. Vysvětluje jak to nastavil. Ale že mu to dokonce i nějak pracuje když je v nastavení nějak v toleranci článek, ale mne se to po bádání a měnění hodnot prostě nerozjelo. Myslím tím neviděl jsem nikdy aktivní zelenou diodu co jde vidět na obalu červeného balanceru nad prsty na obrázku.

https://www.youtube.com/watch?v=wg-LA6Ka3WY&t=1578s
2023-12-01 23_23_15-DALY has now Active (Smart) Balancing! Is this the new NEEY_ - YouTube.png
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od brven »

Mogul píše: čtv lis 23, 2023 9:46 pm [brven post_id=219205 time=1699862552 user_id=7717]

BT Funguje bez problémů, WiFi nezkoušeno.


Wifi funguje dobře. Teď už je vidět BMS i na dálku, což dříve nebylo.

Screenshot_20231123-183521922.jpg
Na základě tvé informace jsem se pokusil o vzdálený monitoring. Neuspěl jsem. Je zajímavé, že se dá přes BT a aplikaci odeslat email s logem z BTSky bez problémů, zřejmě přes mojí domácí WIFI, protože GSM data nemám povoleny, ale monitoring pomocí WiFi nelze. Číňan mě odkázal na novou placku BT + WiFi, kterou nedávno uvedl na trh. Našel jsem ji na Ali za cca 430 Kč. Dotaz zní, když jsi to úspěšně uvedl do chodu, tak s jakou plackou?
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Daly BMS support

Příspěvek od mobilik »

Neviete niekto poradiť ktoré káble sú CAN HI a CAN LO z dali BMS?
Mám ísť pripojiť jednu bateriu k Studeru a nikde to neviem nájsť... :roll:
Je tam nejaký rozsirovaci modul na viac paralelných batérií.
Vďaka
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Datove kabely jsou popsane, kazdy drat ma svuj stitek
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mogul »

brven píše: sob pro 02, 2023 3:19 pm
Mogul píše: čtv lis 23, 2023 9:46 pm [brven post_id=219205 time=1699862552 user_id=7717]

BT Funguje bez problémů, WiFi nezkoušeno.


Wifi funguje dobře. Teď už je vidět BMS i na dálku, což dříve nebylo.

Screenshot_20231123-183521922.jpg
Na základě tvé informace jsem se pokusil o vzdálený monitoring. Neuspěl jsem. Je zajímavé, že se dá přes BT a aplikaci odeslat email s logem z BTSky bez problémů, zřejmě přes mojí domácí WIFI, protože GSM data nemám povoleny, ale monitoring pomocí WiFi nelze. Číňan mě odkázal na novou placku BT + WiFi, kterou nedávno uvedl na trh. Našel jsem ji na Ali za cca 430 Kč. Dotaz zní, když jsi to úspěšně uvedl do chodu, tak s jakou plackou?

sxdfgb.jpg
sxdfgb.jpg (36.47 KiB) Zobrazeno 811 x
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Daly BMS support

Příspěvek od mobilik »

Mikel píše:Datove kabely jsou popsane, kazdy drat ma svuj stitek
No nie, ako výstup je tam 2xRJ45 port... A tam nie je nič popísané...Obrázek
Čo bolo bolo, bude len horšie...
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od brven »

Mogul píše: sob pro 02, 2023 6:45 pm
brven píše: sob pro 02, 2023 3:19 pm
Mogul píše: čtv lis 23, 2023 9:46 pm [brven post_id=219205 time=1699862552 user_id=7717]

BT Funguje bez problémů, WiFi nezkoušeno.


Wifi funguje dobře. Teď už je vidět BMS i na dálku, což dříve nebylo.

Screenshot_20231123-183521922.jpg
Na základě tvé informace jsem se pokusil o vzdálený monitoring. Neuspěl jsem. Je zajímavé, že se dá přes BT a aplikaci odeslat email s logem z BTSky bez problémů, zřejmě přes mojí domácí WIFI, protože GSM data nemám povoleny, ale monitoring pomocí WiFi nelze. Číňan mě odkázal na novou placku BT + WiFi, kterou nedávno uvedl na trh. Našel jsem ji na Ali za cca 430 Kč. Dotaz zní, když jsi to úspěšně uvedl do chodu, tak s jakou plackou?


sxdfgb.jpg
Děkuji, bohužel je to tedy tak, jak tvrdí číňan. Mě zmátla možnost odesílat emaily přes BT rozhraní v nové verzi aplikace, což v předešlé verzi možné nebylo.
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

mobilik píše: sob pro 02, 2023 7:05 pm
Mikel píše:Datove kabely jsou popsane, kazdy drat ma svuj stitek
No nie, ako výstup je tam 2xRJ45 port... A tam nie je nič popísané...Obrázek
Ptal jsi se na zapojeni kabelu u BMS. Nikoliv na zapojeni konektoru u komunikacniho rozhrani. Vse je popsane pomerne dukladne v navodu od DALY ke komunikacnimu rozdrani. A to vcetne obrazku.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Daly BMS support

Příspěvek od mobilik »

A vieš mi poslať odkaz na ten manuál? Ten človek kúpil od niekoho baterku a manuál tam nebol...
A ja som to ešte neriešil tu daly BMS.
Vdaka
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

mobilik píše: sob pro 02, 2023 7:31 pm A vieš mi poslať odkaz na ten manuál? Ten človek kúpil od niekoho baterku a manuál tam nebol...
A ja som to ešte neriešil tu daly BMS.
Vdaka
Mame manual na webu vcetne prekladu do CZ
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Daly BMS support

Příspěvek od mobilik »

Ďakujem pekne. :wink:
Snáď to nejak zapojím k Studeru.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Marek_Kuřim
Příspěvky: 302
Registrován: čtv led 10, 2013 1:24 pm
Lokalita: Blansko
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Blansko

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Marek_Kuřim »

Mogul píše: čtv lis 23, 2023 9:46 pm [brven post_id=219205 time=1699862552 user_id=7717]

Pokusím se odpovědět Markovi, který dotaz vznesl. Vlastním a provozuji 3ks BMS DALY, používám aplikaci SMART BMS ve verzi 3.1.30. na Androidu 10. Upgrade jsem prováděl cca před 3 měsíci. Celý proces proběhl bez problémů. V nové verzi je varianta místní BT a vzdálené připojení přes internet. BT Funguje bez problémů, WiFi nezkoušeno.

Wifi funguje dobře. Teď už je vidět BMS i na dálku, což dříve nebylo.

Screenshot_20231123-183521922.jpg
Ahoj, díky za reakci. Že SW do telefonu jde aktualizovat, to vím. Taky jej mám aktuální.
Ale v rámci aplikace se objevila ikona možnosti aktualizovat FW samotné BMS.
A někde na zahraničních fórech jsem v minulosti četl, že pokus o aktualizaci vedl k znefunkčnění celé BMS.
Tak mě zajímalo, jak to vypadá nyní, zda to někdo v poslední době vyzkoušel?

Díky.
Přílohy
IMG_2693 (002).jpg
Marek Svoboda
___________________________
Fyzikální zákony jdou velmi těžko obechcat, zvláště třeba ten Ohmův. Myslete na to, když se hrabete v elektrice.
oblíbená muzika: metal, folk, country
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od brven »

Taky jsem to četl, dokonce se tato informace objevila i zde na fóru. Ale protože jsem zvídavý exot a měl jsem jednu BMS v záloze, tak jsem upgrade provedl. Proběhla bez problémů. Ono to tak trochu souvisí s předchozím dotazem o vzdáleném přístupu. Tj. jak jsem psal: přes BT BMS a telefonem připojeným na internet lze odeslat email i aktualizovat firmware, ale vyčítat vzdáleně logy ne. Na to musí být nová wifi placka. K té aktualizaci bych upřesnil, že proběhla na dvou BMS Smart 150A, 8s. DALY má v portfoliu mnoho typů a pro každý bude FW trochu odlišný a protože se ďábel skrývá v detailu, netvrdím, že je aktualizace je obecně bezpečná. Obecně platí, že co funguje, do toho se nevrtá. Jenže každý jsme jiný, že? :idea: :roll:
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Daly BMS support

Příspěvek od TomHC »

To už potom jedine skontrolovať dosku, či tam je nejaký flash chip 25xxx a urobiť jeho zálohu a prípadne restore :)
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

gupa píše: pát pro 01, 2023 11:30 pm
Natom videu když se klikne v daném čase, má na stole tři balancery a jeden BMS který moc není vidět, ale má ho na baterii.

Jeden balancer je bez obalu, druhý, malý Daly, ano nemá rozhraní, je pevně nastaven. Třetí ten samý co mám, je viditelně stejný s mým, má zapojený balanční kolíky, BT kolíky a volný rs485. A BT konektor a kolíky jsou UART.

Další věc, o které píšu je mobil, který má také zdechlý právě aktuální balancování. Uněj jsem viděl s problémy že nějak funguje, ale právě vysvětluje, že takto aktivní Dali balancér funguje, pokud funguje, protože ten malý Daly na obrázku z videa vůbec nefunguje, tak to je špatně, protože to nemůže nechat jen tak jeden článek volně létat na tom větším. Vysvětluje jak to nastavil. Ale že mu to dokonce i nějak pracuje když je v nastavení nějak v toleranci článek, ale mne se to po bádání a měnění hodnot prostě nerozjelo. Myslím tím neviděl jsem nikdy aktivní zelenou diodu co jde vidět na obalu červeného balanceru nad prsty na obrázku.

https://www.youtube.com/watch?v=wg-LA6Ka3WY&t=1578s

2023-12-01 23_23_15-DALY has now Active (Smart) Balancing! Is this the new NEEY_ - YouTube.png
Aktivni balancery DALY funguji normalne jak maji. Zde jsou snimky z aplikace porizene s odstupen nekolika minut.
IMG_9660.PNG
IMG_9661.PNG
IMG_9663.PNG
IMG_9664.PNG
IMG_9665.PNG
IMG_9666.PNG
IMG_9667.PNG
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Zkusil bych nabít jeden článek nad nastavené napětí hodnoty cell volt high, třeba o desetinu V a celá maškaráda s názvem Active balancer DALY, upeče baterii bez BMS jak nic. Prostě nebalancuje. To samý jsem viděl i v reklamačním protokolu z Polska. Nějaký stav po zbalancování asi funguje. Já ale připojil články právě sestavené a otestované ale s různým napětí v rozpětí až 0,5V Aktivní balancer DALY se vůbec nespustil. To je směrodatné k tomu prohlásit tu věc na nebezpečnou. Balancer musí balancovat ikdyž jsou nastavené podmínky v mém případě 4,2V u zmíněné hodnoty nastavení a balancer musí balancovati nad tuto hodnotu.

Já jsem měl jen nerovnoměrné napětí, co když dojde k situace že článek začne rychleji dobíjet než ostatní? Co udělá tento balancer? Odepne se a přestane pracovat. No a BMS Daly u které je také nějaké balancování tu hodnotu měkkého článku sníží a znovu se tak aktivuje aktivní balancer a furt tak dokola? To není dobré takový návrh. Měl jsem jiné představy jak by měl balancer fungovat. Ale dobrá zkušenost. Nebyla drahá, jen asi 1500Kč za věc která je prý podle protokolu funkční, podle mne ale funguje mrzutě.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Balancer dela presne to co delat ma a za podminek, ktere se v nastaveni uvedou. Pracuje naprosto stejne jako balancer v BMS od JK nebo jine aktivni balancery.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Daly BMS support

Příspěvek od gupa »

Kdyby pracoval Daly active balancer za 1500Kč stejně po nastavení ve srovnání s JKbms které pracovalo ihned po zapojení a se stejně nastavenýmmi parametry, nepopisoval bych z dobré vůle jak IDIOT, problém který jsem potkal.

Takže k závěru, pro případ, kdyby někdo bádal proč mu aktivní balancer Daly nefunguje jak má, zeptejte se prodejců, ti vám odpoví na každou nespokojenou otázku tím, že věc funguje ale problém je někde jinde.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

To uz je demagogie. Mimochodem ani JK BMS nefunguje bez nastaveni ba dokonce bez prvotniho nastaneni nedela JK BMS vubec nic a oproti napriklad JBD tak JK BMS nepozna ani pocet pripojenych clanku. Myslim, ze spousta lidi a nejen zde na foru pouziva aktivni balancer od DALI a take jim to funguje.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek