Daly BMS support

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

Ahoj,
našel by se někdo, kdo se vyzná v Daly BMS? Jak to pořádně nastavit, co vše zkontrolovat a tak. Optimálně kdyby to někdo se mnou probral po telefonu. Zaplatím cokoli.
dejte mi prosím někdo vědět.
Lukáš Bura
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1281
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Daly BMS support

Příspěvek od TomHC »

Fórum je na to, aby si prípadnú odpoveď/radu mohlo prečítať viac ľudí :) Napíš čo ťa zaujíma.
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

v návodu se píše, že před spuštěním by se mělo zkontrolovat napětí:
Po dokončení pájení zapojte, změřte, zda jsou hodnoty napětí baterie B +, B- a napětí P +, P- stejné.

tj. napětí mezi + a vývody BMS.
Jenže to napětí je stejné pouze když je hlavní vypínač přepnut na zapnuto. V opačném případě je tam tak polovina.

takže netuším, jestli je to v pořádku nebo ne. V návodu o tom nic není.
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

další problém. V návodu je: Po akivaci multimetrem zkontrolujte vnitřní odpor mezi B-a P-. Pokud je odpor 0, je deska řádně zapojena.
Mám těch BMS více. Nula tam rozhodně není. Je tam cca 5M Ohm
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

no a pak je samostatná kapitola nastavení BMS a aktivního balanceru. Existuje někde nějaký návod, jak na to? Mám parametry baterie ale jak podle toho nastavit BMS nevím. Nastavím tak leda kapacidu :(
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1281
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Daly BMS support

Příspěvek od TomHC »

Napíš presný typ BMS, prípadne link na manuál ktorý máš. Ja mám doma dve BMS, jedna hlúpa Daly, a potom smart JBD.
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

Napsal jsem do mivvy. Dostal jsem profi odpověď :


Hodnoty na BMS, ktere jsou asi zasadni:
max napeti 3,65V navrat 3,415
min napeti 2,9V navrat 3,15
Balancovani na BMS OFF
teplota nabijeni 65, navrat 55
vybijeni 65, navrat 55
Proud 120A vybijeci, 80A nabijeci
kapacita jmenovita / vyuzitelna

U externiho balanceru nastavit
delta 0,02V
max napeti 3,75
min napeti 2,5V
start balancovani 3,36V

Pozor v aplikace jako desetina carka se pouziva tecka

Take je potreba jeste vse nastavit na menici. Pokud se bude pouzivat datove propojeni s menicem, hodnoty na BMS budou zase jine.
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Lukinon »

Prosím vás mám složenou baterii 16čl s BMS daly 150A. Napětí celku je teď skoro 55v ale baterka nic nedává. Je týden spojená s dalším stejným systémem který šlape už několik měsíců. Nabíjim na 53,9v. BMS se ještě asi neaktivovala, ale asi když má vyšší napětí tak se ani neaktivuje? Co s tím? Dikyz
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

Ahoj,
měl jsem k výrobku dodaný vypínač. Takovou tu kolíbku. Kam se to má zapojit? Na BMS jsou dvě pozice s dvěma piny. Jeden je KEY SWITCH, druhá pozice je SOFT SWITCH.
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

Lukinon : možná máme podobný problém. Jsou tam dva piny key switch, které musí být nejspíš propojeny.
Soft swotch by potom měl být přepínač kdy se baterie nabíjí ale při vypnutém přepínači se nevybíjí
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

Ti idioti mají na jednom schématu soft switch vlevo a na druhém vpravo. Ta dokumentace je skutečně mizerná. Pokud je ten soft switch blbě tak baterie nebude vybíjet. Bože bože...
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

Je to jednoduche. Nevidim tam zadny problem.
Popsany je jen jeden konektor na BMS a tam je vypinac. Ostatni dva konektory, ktere nejsou popsane na BMS nejsou obsazeny a jsou volne.
DALY BMS vypinac 2.jpg
DALY BMS vypinac.jpg
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

Ahoj,
napsal jsem do Číny. Tak ten vypínač je ve skutečnosti soft switch interface.
a jeho funkce je, že vypíná vybíjení. Pokud tam dáte přepínač a není sepnutý, tak na výstupu je menší napětí, což je v pořádku. Pokud je sepnutý, vybíjení je zapnuto a napětí je v plné hodnotě.
Ještě přepošlu, co mi poslali z té Číny:
Dear lukas
The soft switch key can control the discharge MOS. When it is on, the discharge MOS is OFF. When it is off, the discharge MOS is on. It is opposite by defualt. As you can see in the picture below, When discharge MOS is off, the output voltage will turn lower than the volatge of battery. Everything is normal.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

assembler píše:Ahoj,
napsal jsem do Číny.
Ještě přepošlu, co mi poslali z té Číny:
Dear lukas
The soft switch key can control the discharge MOS. When it is on, the discharge MOS is OFF. When it is off, the discharge MOS is on. It is opposite by defualt. As you can see in the picture below, When discharge MOS is off, the output voltage will turn lower than the volatge of battery. Everything is normal.
Ale toto neni nic noveho, to je zakladni funkce vsech smart BMS bez rozdilu vyrobce. :) Vsechny smart BMS takto funguji
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

jasně, ale jde o to, že ve standardním manuálu je SOFT SWITCH na jiné pozici. Tj.. přepínač se nemá zapojovat do SOFT SWITCH ale key interface. Což je na obrázku popsáno textem vypínač. Je to prostě prohozeno. Za mě v tuto chvíli vše ok.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

assembler píše:jasně, ale jde o to, že ve standardním manuálu je SOFT SWITCH na jiné pozici. Tj.. přepínač se nemá zapojovat do SOFT SWITCH ale key interface. Což je na obrázku popsáno textem vypínač. Je to prostě prohozeno. Za mě v tuto chvíli vše ok.
tak osobne bych resil co je v popisu konektoru na danem zarizeni ( BMS) nez nekde na obrazku.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
assembler
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 22, 2022 6:40 pm
Lokalita: Kladno

Re: Daly BMS support

Příspěvek od assembler »

ty popisy nesedí. Dokumentace nesedí.
Já to shrnu. To co je na obrázku nadepsáno jako "neobsazeno" je ve skutečnosti:
-key interface
dává se tam tlačítko pro probuzení BMS. Je to identické tlačítko, které je na BT modulu.
https://offgridpower.solutions/shop/dal ... -on-switch

Na obrázku "Vypínač" je ve skutečnosti
-soft key interface
ten vypínač vybíjení.

toť celé, třeba to někomu pomůže. Mějte se.

ještě dodatek. V android aplikaci je tlačítko : "One click strong start"
tolik k funkčnosti:
This is Mike, a sales engineer in Daly. The function of "One click strong start" is cutomised for the car-starting BMS. It is unavailable for common smart BMS.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mikel »

assembler píše:ty popisy nesedí. Dokumentace nesedí.
Já to shrnu. To co je na obrázku nadepsáno jako "neobsazeno" je ve skutečnosti:
-key interface
dává se tam tlačítko pro probuzení BMS. Je to identické tlačítko, které je na BT modulu.
https://offgridpower.solutions/shop/dal ... -on-switch

Na obrázku "Vypínač" je ve skutečnosti
-soft key interface
ten vypínač vybíjení.

toť celé, třeba to někomu pomůže. Mějte se.

ještě dodatek. V android aplikaci je tlačítko : "One click strong start"
tolik k funkčnosti:
This is Mike, a sales engineer in Daly. The function of "One click strong start" is cutomised for the car-starting BMS. It is unavailable for common smart BMS.
Jen pro upresneni, DALY je vyrobce, ktery tak jako ostatni vyrobi produkt na zaklade pozadavku zakaznika. To znamena, ze pokud tam nektere veci nechceme a nebo naopak chceme, tak podle toho je BMS osazena potrebnym HW. To je duvod, proc u nekterych uvedenych konektoru neni zadny potisk a je na obrazku napsano " neobsazeno" stejne jako HW vypinac neni bezne na BMS dodavan a je tato funkce a pridani HW na BMS na vyzadani objednavatele.
V obecne dokumentaci je popis co tam vse muze byt i jako volitelne. Nikoliv, ze to kazda BMS takto ma.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PF23
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 06, 2023 4:13 pm
Lokalita: Klimkovice

Re: Daly BMS support

Příspěvek od PF23 »

Mikel píše:DALY je vyrobce, ktery tak jako ostatni vyrobi produkt na zaklade pozadavku zakaznika. To znamena, ze pokud tam nektere veci nechceme a nebo naopak chceme, tak podle toho je BMS osazena potrebnym HW.
Takze Mivvy, jako zakaznik DALY, si pralo dostat verzi displeje s cinstinou?
...Nebot mi prisel display, ktery umi pouze cinsky. A jazyk nejde nikde prepnout. A kdyz jsem hledal na youtube nejaky hint, tak primo DALY zminuje, ze je potreba si vybrat jazyk dopredu.
8kW Easun, 10kWp, 450Ah Lion

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek