9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Raww »

Zdravíčko!
Rád bych se s Vámi podělil o svépomocné realizaci a provozu mojí FVE na střeše samostatně stojícího domku.
Vše začalo sice trochu jinak (více v tomto vlákně) a původní záměr byl taky více při zemi - chtěl jsem pouze 1f FVE s max. výkonem do 5kWp. Rozhodně potřebuji být připojen do DS. Bohužel do toho hodil vidle PDS Eg.d - 1f FVE by mi připojil jen do 1,6kW, symetricky 3f bez otálení 10kWp.

Takže došlo k přehodnocení situace a padlo rozhodnutí realizovat 10kWp FVE.
Realizovaná konfigurace je tato:
- 24ks panelů Canadian Solar 410Wp
- 1x MPPT Victron 150/100 - 9 panelů - 3S3P - střecha JJV, sklon 40°
- 1x MPPT Victron 150/70 - 6 panelů - 3S2P - střecha JJV (stejná)
- 1x MPPT Victron 150/100 - 9 panelů - 3S3P - střecha ZJZ, sklon 23°
- 3x Victron MultiPlus II 5000VA
- DC "šíny" - distribuční systém Victron Lynx
- 2x skládaná baterie LiFePO4 48V, každá 16S, celkem tedy každá 6,8kWh + JK BMS 200A

Aktuálně probíhá realizace, na střeše je připravena konstrukce, která se ještě musí pospojit a uzemnit.
_strecha_konstrukce1.jpg
_strecha_konstrukce2.jpg
Panely čekají na paletě.
_panely04.jpg
Cvičně jsem si složil jednu ze dvou baterií a oživil si BMS.
_baterie_priprava.jpg
A taktéž Victron je na hromádce.
_Victron_krabice.jpg
Cerbo GX jsem si již samotné oživil a zaktualizoval, aktivoval jsem si VRM.
Plán na nejbližší dny je závislý na počasí - umístění prvních 9-ti klusů panelů na garáži, kde se musím naučit jak správně vše uchytit, zapojit, pospojit... V případě hnusu venku navěšet Victron na zeď a začít dráteničinu.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Diablo1st »

Zvážil by som pridať ešte jednu baterku kvôli životnosti. Tie panely podľa mňa budú dávať viac do batérie ako 0,5C.
Pri ESS nefunguje obmedzenie nabíjacieho prúdu v DVCC.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od gupa »

Kolik berou naprázdno ty věci vtěch velkých modrých škatulách? Aby těch FV panelů nemělo být více, když málo svítí, žeby to alespoň uživilo samotný chod. Mám kombinaci 3x2000VA paralelně a bere to okolo 200-250W, protože nulová spotřeba baráku není nikdy aby zaply ty spořící režimy jak píšou v parametrech v handbooku. Asi určitě po takovém nákupu bych šel cestou sériového propojení měničů za sebou a přepínacího prvku DS-měnič sepnuto 1nebo 2nebo3 do série s vypínáním měniče který je odpojen, a spínacím prvku který by měl sebekontrolu kvůli zpětnému napětí do Line out měničů. Kdybych si měl vybírat já, koupil bych měničů více slabších v podstatě ke každé větvi podle napojených spotřebičů a měnil konfigurace s připojením a odepínáním (vypínání) měničů podle svitu. Takže v zimě by jel třeba jeden měnič pro kotelnu na jaře a na podzim připínal jen světelné okruhy a počítačové okruhy a při maximálním výkonu panelů připínal měnič pro ohřev vody a měnič pro klimatizaci, bazén atp.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Diablo1st »

Mne bere MP2 5kVA okolo 30W naprázdno.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
tomasko
Příspěvky: 156
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od tomasko »

mam u znameho takmer totocnu zostavu a zerie to vsetko spolu ako jeden Axpert
Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N
LiFePO4 - 8S, 24 Ah
Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah)
panely - recyklovany odpad
Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Franta2776
Příspěvky: 2430
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Franta2776 »

Pro srovnání.Já mám teď levný Easun 5,5kVA bez zátěže(kopie Axpert) a ten bere naprázdno rovných 45VA.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od gupa »

Však mi je to jasné, že si někdo koupí 3x 5kVA multiplusy na tři fáze kvůli symetrii a všechny tři pojedou nafázovaný většinu dne naprázno. :lol: .
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
tomasko
Příspěvky: 156
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od tomasko »

Tak to je mrhanie peniazmi, kupit si 3x MPII a nevyuzivat ho. toto je zaznam zo vcerajska
obrázok_2023-04-14_071449607.png
a toto 2 dni dozadu
obrázok_2023-04-14_071608375.png
Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N
LiFePO4 - 8S, 24 Ah
Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah)
panely - recyklovany odpad
Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
alesak
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 16, 2018 8:00 am

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od alesak »

Mám to nakoupené skoro stejně, akorát baterie ještě váhám, jestli pylontech 5000 (4ks), nebo jít třeba do mivvyenergy, nebo lifepo4shop, to ještě řeším. Mám ale pár dotazů, pro informace ohledně nastavení Victronů jsem si zaplatil školení u Ing. Kolaříka a ten říkal, že Cerbo nelze nastavit samostatně, ale pouze zapojené v celém systému a tento systém musí být již zprovozněn - je pravda že za ten jeden den školení bylo těch informací spousta, že ještě teď z toho mám v hlavě trochu guláš, ale to se časem srovná. Ještě dotaz, jak budeš zemnit panely, vidím, že nemáš hromosvod, tak jestli panely uzemníš vně budovy a uděláš samostatné zemnění, nebo profily pospojuješ CY16 a vnitřkem domu půjdeš na hlavní uzemnovací přípojnici?
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Raww »

Vlastní spotřeba - co na to říct? :dontknow: Ještě jsem to ani nevybalil z krabic, takže nejsem schopný říct, jak to bude vypadat. Uvidím a pak případně vyřeším.

3x MPII - jak jsem již psal dříve PDS mi nedal moc na výběr - buď 1f do 1,6kW nebo 3f kolik chci. :sm1:
:idea: Ano, dá se to vyřešit ostrovem, ale já chci mít papírově klid a síť potřebuji.
:idea: Ano, dá se to vyřešit on-grid systémem a MPII pořídit jen jednou a provozovat ho jako Diablo1st v ESS a AC couplingu, ale to to rozbiji na dva systémy (s Froniusem asi ne, nevím). Ano, ušetřím za MPPT, protože je bude mít on-grid systém. A ušetřím za 2x MPII, ale zase zaplatín on-grid systém.
Tím bych, ale měl v době mimo svit "jen" jednu soběstačnou fázi. Což může (ale nemusí) být omezující. Navíc se mě líbí mít ve stringu 130VDC, líbí se mi systém Victron. Líbí se mi, že je to z jednotlivých komponent. A to podstatné - peníze na to jsou.
alesak píše:Mám to nakoupené skoro stejně, akorát baterie ještě váhám, jestli pylontech 5000 (4ks), nebo jít třeba do mivvyenergy, nebo lifepo4shop, to ještě řeším. Mám ale pár dotazů, pro informace ohledně nastavení Victronů jsem si zaplatil školení u Ing. Kolaříka a ten říkal, že Cerbo nelze nastavit samostatně, ale pouze zapojené v celém systému a tento systém musí být již zprovozněn - je pravda že za ten jeden den školení bylo těch informací spousta, že ještě teď z toho mám v hlavě trochu guláš, ale to se časem srovná. Ještě dotaz, jak budeš zemnit panely, vidím, že nemáš hromosvod, tak jestli panely uzemníš vně budovy a uděláš samostatné zemnění, nebo profily pospojuješ CY16 a vnitřkem domu půjdeš na hlavní uzemnovací přípojnici?
Já se původní skládaných baterek bál. Nakonec jsem vzal od mivvy energy na stránkách batterystore.cz v akci 2x 16ks článků + koupil jsem 2 BMSky - cena komplet 80.000,-Kč za 13,6kWh je to slušná cena. Tím se dá hodně ušetřit oproti "klasickým" baterkám v krabicích. ;)

K zemnění - strávil jsem na tom docela dost času, jak to udělat dobře. Koneckonců to dělám pro sebe a nechci se k tomu již vracet. Prolízal jsem obě solárnický fóra, koukal na "živé" realizace, sjížděl videa na youtube. Nakonec z toho vykrystalizovalo toto:
- konstrukci propojím měkkým Al kulodrátem prům. 8mm, přichytím to T-šouby a nerez svorkama určeným k bleskosvodům, kulodrátem sjedu na zemní pásek. Každý panel propojím se sousedním pomocí zemnících ok (nerez šroub, nerez vějířovka, panel, Cu pocínované lisovací oko, Cu vodič 6mm2, zataveno ve smršťovačce s lepidlem, nerez podložka, nerez matka) a připojím ke konstrukci.
Vše co je venku bude pospojeno venku, přes vnitřek to nepůjde (od nového roku ani nesmí).
Moje první montáž panelů na střechu proběhne v neděli.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Raww »

Trochu jsem si hrál a nějak takto to nejpravděpodobněji fiknu na zeď do garáže.
Rozlozeni.jpg
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od rottenkiwi »

MPPT maju len pasivne chladenie a tak budu horuce, bud ich dat striedavo menic_mppt_menic_mppt
alebo aby menic tahal vzduch od mppt, ale zase bude teplejsi menic.

.
fve_victron_I.jpg
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od glottis »

zase tolik se to hrat nebude. Jestli poedou kabely od panelu zeshora, dava to smysl jak to ma. Nahore v te krabicce predpokladam prepetovky, pak uz ochranena kabelaz. Zadne krizeni. Tolik vykonu zase na tech mppt mit nebude. A pro mp2 je take lepsi mit nizsi teplotu, protoze pak si stahnou vykon. Pripadne chlazeni mppt jde vyresit i malym tichym vetrackem pro klid duse
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od rottenkiwi »

Lenze Lynx ma byt medzi mppt a menicmi, a striedavo, aby sa rozdelil prud
z MPPT medzi menice a baterky. A tie zlaby nie su aktivne chladene,
tak sa tam vodice zbytocne ohrievaju.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
ElektroEzs
Příspěvky: 1115
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od ElektroEzs »

Nevíš jestli se musí starší instalace co mají zemnění panelů vnitřkem na MET taky předělat ven? Já to dělal minulý rok a mám na půdě druhou MET propojenou s tou hlavní CYA 50 ale vnitřkem přes půdu a pak stropem k MET. Úplně nevím jak bych to venkem udělal musel bych to připojit na hromosvod. Díky
Raww píše:Vlastní spotřeba - co na to říct? :dontknow: Ještě jsem to ani nevybalil z krabic, takže nejsem schopný říct, jak to bude vypadat. Uvidím a pak případně vyřeším.

3x MPII - jak jsem již psal dříve PDS mi nedal moc na výběr - buď 1f do 1,6kW nebo 3f kolik chci. :sm1:
:idea: Ano, dá se to vyřešit ostrovem, ale já chci mít papírově klid a síť potřebuji.
:idea: Ano, dá se to vyřešit on-grid systémem a MPII pořídit jen jednou a provozovat ho jako Diablo1st v ESS a AC couplingu, ale to to rozbiji na dva systémy (s Froniusem asi ne, nevím). Ano, ušetřím za MPPT, protože je bude mít on-grid systém. A ušetřím za 2x MPII, ale zase zaplatín on-grid systém.
Tím bych, ale měl v době mimo svit "jen" jednu soběstačnou fázi. Což může (ale nemusí) být omezující. Navíc se mě líbí mít ve stringu 130VDC, líbí se mi systém Victron. Líbí se mi, že je to z jednotlivých komponent. A to podstatné - peníze na to jsou.
alesak píše:Mám to nakoupené skoro stejně, akorát baterie ještě váhám, jestli pylontech 5000 (4ks), nebo jít třeba do mivvyenergy, nebo lifepo4shop, to ještě řeším. Mám ale pár dotazů, pro informace ohledně nastavení Victronů jsem si zaplatil školení u Ing. Kolaříka a ten říkal, že Cerbo nelze nastavit samostatně, ale pouze zapojené v celém systému a tento systém musí být již zprovozněn - je pravda že za ten jeden den školení bylo těch informací spousta, že ještě teď z toho mám v hlavě trochu guláš, ale to se časem srovná. Ještě dotaz, jak budeš zemnit panely, vidím, že nemáš hromosvod, tak jestli panely uzemníš vně budovy a uděláš samostatné zemnění, nebo profily pospojuješ CY16 a vnitřkem domu půjdeš na hlavní uzemnovací přípojnici?
Já se původní skládaných baterek bál. Nakonec jsem vzal od mivvy energy na stránkách batterystore.cz v akci 2x 16ks článků + koupil jsem 2 BMSky - cena komplet 80.000,-Kč za 13,6kWh je to slušná cena. Tím se dá hodně ušetřit oproti "klasickým" baterkám v krabicích. ;)

K zemnění - strávil jsem na tom docela dost času, jak to udělat dobře. Koneckonců to dělám pro sebe a nechci se k tomu již vracet. Prolízal jsem obě solárnický fóra, koukal na "živé" realizace, sjížděl videa na youtube. Nakonec z toho vykrystalizovalo toto:
- konstrukci propojím měkkým Al kulodrátem prům. 8mm, přichytím to T-šouby a nerez svorkama určeným k bleskosvodům, kulodrátem sjedu na zemní pásek. Každý panel propojím se sousedním pomocí zemnících ok (nerez šroub, nerez vějířovka, panel, Cu pocínované lisovací oko, Cu vodič 6mm2, zataveno ve smršťovačce s lepidlem, nerez podložka, nerez matka) a připojím ke konstrukci.
Vše co je venku bude pospojeno venku, přes vnitřek to nepůjde (od nového roku ani nesmí).
Moje první montáž panelů na střechu proběhne v neděli.
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Raww »

rottenkiwi píše:Lenze Lynx ma byt medzi mppt a menicmi, a striedavo, aby sa rozdelil prud
z MPPT medzi menice a baterky. A tie zlaby nie su aktivne chladene,
tak sa tam vodice zbytocne ohrievaju.
Stačí to v Lynxech zapojit na střídačku.

Nad MPPT je ještě 1.3m prostoru než je strop.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
glottis
Příspěvky: 2071
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od glottis »

rottenkiwi píše:Lenze Lynx ma byt medzi mppt a menicmi, a striedavo, aby sa rozdelil prud
z MPPT medzi menice a baterky. A tie zlaby nie su aktivne chladene,
tak sa tam vodice zbytocne ohrievaju.
Pak by mel delsi kable zase k baterkam. Takhle mppt to napere do lynxu po kousek delsim kablu alepak se to rozdeli mezi mp2 a baterie. Mezi baterie a mp2 pak jdou dat silne kable a od mppt kdyz da 35ku tak to bude uplne na pohodicku :)
alesak
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 16, 2018 8:00 am

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od alesak »

Také jsem to dlouho procházel a budu to mít jak píšeš, jenom jsem se chtěl naposledy ujistit - díky.
K zemnění - konstrukci propojím měkkým Al kulodrátem prům. 8mm, přichytím to T-šouby a nerez svorkama určeným k bleskosvodům, kulodrátem sjedu na zemní pásek. Každý panel propojím se sousedním pomocí zemnících ok (nerez šroub, nerez vějířovka, panel, Cu pocínované lisovací oko, Cu vodič 6mm2, zataveno ve smršťovačce s lepidlem, nerez podložka, nerez matka) a připojím ke konstrukci.
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od Raww »

ElektroEzs píše:Nevíš jestli se musí starší instalace co mají zemnění panelů vnitřkem na MET taky předělat ven? Já to dělal minulý rok a mám na půdě druhou MET propojenou s tou hlavní CYA 50 ale vnitřkem přes půdu a pak stropem k MET. Úplně nevím jak bych to venkem udělal musel bych to připojit na hromosvod. Díky
Pokud je to již hotové a revize proběhla do 31.12. tak je to v pořádku.
Ber to analogicky tak, že dřív byly rozvody TN-C a dneska musí být TN-S, taky nikdo nepřesekává elektriku aby byly zásuvky třídrátově. Stejně tak, když dřív nebyly proudové chrániče a dneska musí být v každém okruhu...
Pokud s tím nemáš ty sám šprajc, tak je to v pořádku.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
ElektroEzs
Příspěvky: 1115
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 9,8kW hybridní FVE, 3x MultiPlus II

Příspěvek od ElektroEzs »

Nadsenej z toho nejsem ze mi to jde barakem ale mam MET uprostred baraku v satne. Nenapada me jak lepe to vyresit.
Raww píše:
ElektroEzs píše:Nevíš jestli se musí starší instalace co mají zemnění panelů vnitřkem na MET taky předělat ven? Já to dělal minulý rok a mám na půdě druhou MET propojenou s tou hlavní CYA 50 ale vnitřkem přes půdu a pak stropem k MET. Úplně nevím jak bych to venkem udělal musel bych to připojit na hromosvod. Díky
Pokud je to již hotové a revize proběhla do 31.12. tak je to v pořádku.
Ber to analogicky tak, že dřív byly rozvody TN-C a dneska musí být TN-S, taky nikdo nepřesekává elektriku aby byly zásuvky třídrátově. Stejně tak, když dřív nebyly proudové chrániče a dneska musí být v každém okruhu...
Pokud s tím nemáš ty sám šprajc, tak je to v pořádku.
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek