elektroodpad panely ?

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

elektroodpad panely ?

Příspěvek od milhaus »

Dobrý den,
dnes mi došlo poštou... http://www.remapvsystem.cz/index.php/cz ... atele.html
Týká se to i ostrovu ???
Mám pár panelů na ohřev TUV a bohužel i malou FVE 2kw :?
Budu platit i za ty panely na vodu? :(
Někde jsem četl něco o 1kč na Wp...
Děkuji Milan
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od mypower.cz »

Pokud jste "držitel licence na výrobu elektřiny podle zvláštního právního předpisu ve výrobně elektřiny, která vyrábí elektřinu ze slunečního záření" pak asi ano. Tenhle kolektivni system mi silne pripomina jiny kolektivni system vypalneho jmenem OSA. Kdyz ctu informace techhle parazitu, jako je tahle akciovka, otevira se mi atomova zbran v kapse.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od milhaus »

FVE je jasná to neřeším....
co ty panely na ohřev TUV ???
co ostrovy ??? -zvažuji-
těch se to doufám netýká.... už mě nebaví pořád pročítat nějaké § abych nedělal něco špatně. Za poslední rok už jsem toho pročítal víc než je zdrávo (§- OTE,srážková daň,svépomocná instalace,výrobní-spotření EAN...)
Děkuji. Milan
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od vata »

Smiřte se s tím, že ať děláte jak chcete, nikdy neuděláte zadost všem paragrafům. To je obecné, v současném právním systému to tak zkrátka je, říkala tuším paní Eliška Wagnerová kdysi v rádiu.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od MilanK »

Nas..t jim. Já jim doklad o likvidaci doložím pokud budou chtít. Za 10 nebo 20 let nebude existovat ani jedna s těchto firem. Až je budu chtít zlikvidovat tak to udélám. Ale je to dobrá náhrada za pálenou tašku tak bych se toho nerad zbavoval. Nemělo by to být spíše povinost pouze na elektrárny na zelené louce o výkonu několika MW např Čezu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od mypower.cz »

Ja se obavam toho ze tenhle odpor je sice pekny ale pred dutym urednikem proste neobstoji. Ona ta obsilka jednou dojde. A co pak... Doklad o likvidaci je OK, ale oni chcou doklad od nejake akciovky, ktera to dostala na starost.. Nejaky parazit obecny. Zakonem posveceny .. Dela se mi z toho spatne jake svine dokazou lidi byt. Na vsem se priparazitovat. Jezis ja bych to mlatil do tlam toto .. :( :( :( Dle toho co tam je ale napsano se to tyka jen tech pripojenych do DS. Asi. Toto zase kdo vi co to je za svinstvo a jak si to kdo vylozi .. Achjo. V tom aby se prase vyznalo v tech zakonech. Uplne presne jak pise milhaus "už mě nebaví pořád pročítat nějaké § abych nedělal něco špatně".. Me ne ze to nebavi, ja bych za tohle vrazdil za tenhle legislativni bordel na ktery se nabaluje jedna sracka za dalsi srackou :( :cry:
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od MilanK »

Pro lidi co to mají na střechách je řešení aby se vyhnuly placení nevím jak přesně to je. Sehnat nefunkční panely a nechat je zlikvidovat již teď. Silně pochybuju že jsou uřady propojené.Ale osobně si myslím že je to zase český paskvil zákona a u evropského soudy by solárníci vyhráli. Argumentovat to tím že výrobce panelu zkrachuje je nesmysl. A co elektroodpad od zkrachovalých firem to nikoho nezajímá. Mobilní telefony ,televize, auta, Už jsem psal v jiném vlákně za 20 nebo 30 let se za vysloužilé panely bude platit zlatem.

Český národ by si měl vzít příklad z Bulharska a jít do ulic a vzít to důrazněji. Jenže dokážeme jen nadávat v hospodě u piva a u PC. Jsme již moc pohodlní cokoli změnit.
ace
Příspěvky: 98
Registrován: stř říj 26, 2011 10:55 pm

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od ace »

Řešení je, aby se spojilo více dovozců panelů a provozovatelů FVE a zřídila se vlastní "recyklační firmu" která bude splňovat zákonné náležitosti a bude vstřícnější s podmínkami. Nebude to ale jednoduché, určitě bude v podmínkách praxe v oboru recyklace atp.
Jinak je to neskutečná nehoráznost, jelikož se klidně o cokoli vsadím, že staré panely pod 20 a více letech budou stále mít nějakou hodnotu a firmy zabývající se výkupem elektrošrotu za ně ještě rády zaplatí, jelikož obsahují řadu cenných surovin. Ostatně obdobně je tomu u starých počítačových součástek. Byl jsem překvapen, když jsem vyřazoval nefunkční počítače a díly z poloviny 90.let, že jsem za ně obdržel poměrně slušnou sumu.

Navíc většina výrobců panelů již platí příspěvky do evropského recyklačního systému PVCycle, takže se jedná o duplicitní výběr. Možná by to šlo napadnout u nějaké z evropských institucí (ať jsou také k něčemu...).
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od gupa »

milhaus píše:Dobrý den,
dnes mi došlo poštou... http://www.remapvsystem.cz/index.php/cz ... atele.html
Kdo se pod zprávu takové pošty podepsal? Tz. Kdo ti ji zaslal? Připadá mi to jako spam.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

mě to taky přišlo ... :? ten "náš" zaprdelenej stát už fakt neví koho ještě odírat ... verbeš :uh: .

Vrtá mi hlavou , co je myšleno tím koncem životnosti ... jestli je to den dvacátého roku od spuštění FVE , nebo okamžik úmrtí FV panelu . První variantu bych považoval za krádež (po dvaceti letech přijedou s kontejnérem v doprovodu PČR a exekutora že si jedou pro "FV-odpad" :eek2: že je dle zákona blablabla musím odevzdat k recyklaci :wall: ) .

Co bude příště ? Nucený monitoring ?

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dedo2
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 14, 2012 7:47 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od dedo2 »

Chnála Bohu,že takáto hovadina ešte k nám nedošla a tie naše duté hlavy si nezoberu príklad od vás.To isté ako uviedol MilanK-Český národ by si měl vzít příklad z Bulharska a jít do ulic a vzít to důrazněji. Jenže dokážeme jen nadávat v hospodě u piva a u PC. Jsme již moc pohodlní cokoli změnit-platí i pre slovenský národ.Presná kopia.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od gupa »

Ono je v tomto konkurence a nic jiného mne nenapadá, pokud nemáte vy dva licenci, že prodejce, kde jste kupovali panely nebo při dovozu, prostě někdo prodal osobní údaje a chodí Vám proto tento spam. První by mne zajímalo kde vzal někdo na Vás kontakt.

Máte na výběr, nemusíte podepisovat prvního kšeftaře s odpadem a pokud nemusíte, protože jako domácnost stačí navštívit jednorázově místní sběrný dvůr s takovým odpadem jak je to vzákoně jasně napsáno. Pokud ho jako odpad nevedete, můžete použít díly z něj. Pokud ho nepovažujete za odpad protože plní ta věc své poslání a funguje, můžete ho prodat. Nesmí se otupět při takových zprávách.


abrams píše:Zdravím ,

mě to taky přišlo ... :? ten "náš" zaprdelenej stát už fakt neví koho ještě odírat ... verbeš :uh: .

Vrtá mi hlavou , co je myšleno tím koncem životnosti ... jestli je to den dvacátého roku od spuštění FVE , nebo okamžik úmrtí FV panelu . První variantu bych považoval za krádež (po dvaceti letech přijedou s kontejnérem v doprovodu PČR a exekutora že si jedou pro "FV-odpad" :eek2: že je dle zákona blablabla musím odevzdat k recyklaci :wall: ) .

Co bude příště ? Nucený monitoring ?

Elektronům zdar *cloud*
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od mypower.cz »

Už asi hodinu se marně snažím dohledat "§371", "§ 371", "§371 držitel" "371 provozovatel solární elektrárny". Daří se někomu dohledat znění tady tohoto zákona? Existuje to vůbec?
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od gupa »

mypower.cz píše:Už asi hodinu se marně snažím dohledat "§371", "§ 371", "§371 držitel" "371 provozovatel solární elektrárny". ?
§ 37l
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od mypower.cz »

Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od gupa »

Úplně nejjednodušší je v případě podnikání, navštívit místně příslušného úředníka na odboru životního prostředí na obci a ten sdělí co máte v povinnosti. Takové "zákonné - nezákonné" formou poštovní zásilky je jen vyhrožování, nevyžádaná reklama. To samé dělají kominíci u nás, kdy porušují tržní řád obcí otravujou lidi od domu k domu a nabízí vymetení komínu "jménem zákona", za chvíly budou chodit revizáci kotlů na TP, prostě lidi, kteří jsou bez práce a prostě se snaží na základě nařízení z EU a Zákona ČR podnikat. Přitom sami porušují takto zákon, protože používají neoprávněně osobní údaje nebo jsou mimo tržní řád obce...
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od milhaus »

§ 37d
volal jsem na REMA PV Systém a celkem jasno :)
OSTROVU SE TO NETÝKÁ !!!ani fv panelů na ohřev vody. Jen FVE co mají licenci. tu já mám.
A najdou nás lehce : http://licence.eru.cz/index.php?
Spam to určitě není ... a jedná se o 1,5Kč za Wp !!!
už se moc těším až budu zase platit :-)
Všem hodně slunce...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od mypower.cz »

:fuuu:
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od gupa »

No ale pokud se budete zbavovat panelů, není lepší je nabídnout třeba za 3Kč za Wp někomu jinýmu v rámci drobného odprodeje? Odpadem se panel stane v případě, že vůbec nefunguje a zkrátka dosloužil. V kupní smlouvě o odprodeji se může vyhradit stav věci jako že je použitý a kupujícímu je znám stav věci a souhlasí s takovým stavem.
milhaus píše:§ 37d
volal jsem na REMA PV Systém a celkem jasno :)
OSTROVU SE TO NETÝKÁ !!!ani fv panelů na ohřev vody. Jen FVE co mají licenci. tu já mám.
A najdou nás lehce : http://licence.eru.cz/index.php?
Spam to určitě není ... a jedná se o 1,5Kč za Wp !!!
už se moc těším až budu zase platit :-)
Všem hodně slunce...
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: elektroodpad panely ?

Příspěvek od milhaus »

To nic nemění na tom že musím zaplatit i tak poplatek na recyklaci....
a na ty ostrovní panely i třeba na tuv se trochu zapomělo ve vládě , prý bude asi novelka :-)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek