předehřátá voda do myčky, pračky

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od JirkaE »

stano22 píše: sob říj 21, 2023 2:50 pm Bože zasa ten logitex shitstorm... 1€ určite, čiže denne bežne púšťate 4-5 pračiek... To vám tá pračka za 10000 vydrží isto veky... Toľko nezmyslov v jednej téme... Určite aj v zime ušetríš každý deň € za pranie teplou vodou, lebo veď totalne prebytky na tých pár paneloch...
Mě přijdou nesmyslné tvoje argumenty.

Stejně jako nesmysl a narážka na Logitex, je jedno, jaký systém to je, jestli Bel, nebo jiný

To Euro byl samozřejmě příklad, který za 365dní je už zajímavý a propos, u nás jsou dvě pračky úspora 1Euro.
Naposledy upravil(a) JirkaE dne sob říj 21, 2023 5:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od JirkaE »

unicast píše: sob říj 21, 2023 2:37 pm Je otázka, jestli by dvoukubíková akumulačka LMT, LVT nebo nějaká podobná, obložená 30 cm vaty nebo pěny, neudělala za prakticky stejné peníze lepší službu. Flexibilita takového řešení je někde úplně jinde, topných patron se tam dá taky nastrkat prakticky co hrdlo ráčí, navíc tam může být i had na další zdroj tepla (TČ, fototermika apod.) a ostatně ne jen jeden...
Jsem si jistý a mám vyzkoušené, že neudělala.

V zimě se výkon FV ve velké nádrži zcela ztratí.

2kWp v zimě na 80-100Litrů v létě 200-250Litrů.

Je zde mnoho lidí co má 2kWp ve 200-300Litrech nádrži.
Nikdy se v zimě z takového systému neosprchují - JEN JIM TO TROCHU STUPŇŮ POMŮŽE.

Já ano, protože ten třetí 6-7měsíců pouze protéká, druhý na 45 i v zimě dosáhne, třetí jen hlídá a dorovnává.
teploty vody.jpg
Pokud už mám doma jeden 125Litrů LOGITEX a jeden původní AC 125Litrů, nebudu je vyhazovat a kupovat jiný, jen proto, že to není zcela ideální.

Jen jsem rozšířil kapacitu na léto malým oběhovým čerpadlem a smaltovanou nádrží navíc.

Celé mě to nestálo ani 50tis. Kč

A mám teplou vodu zdarma 10-11měsíců a pouštím 5-6měsíců i do pračky.

TO JE CELÁ MOJE IDEA, NIC VÍC...
:wall:
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od jahodovák »

zkus si ruce umejt ve studené vodě a budeš mít názorný příklad,navíc v teplé vodě je většinou mimo pár vyjímek většina látek lépe rozpustná...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od JirkaE »

jahodovák píše: sob říj 21, 2023 5:30 pm zkus si ruce umejt ve studené vodě a budeš mít názorný příklad,navíc v teplé vodě je většinou mimo pár vyjímek většina látek lépe rozpustná...
Přesně tak :yes:
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od stano22 »

No, čakal by som, že za tú masáž čo tu s Logitexom pravidelne predvádzaš si môžeš dovoliť viac panelov a lepšiu pračku. Lebo teda čítať to, z toho bolia oči.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od stano22 »

jahodovák píše: sob říj 21, 2023 5:30 pm zkus si ruce umejt ve studené vodě a budeš mít názorný příklad,navíc v teplé vodě je většinou mimo pár vyjímek většina látek lépe rozpustná...
Čiže subjektívny pocit, presne ako som čakal :⁠-⁠)
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od stano22 »

JirkaE píše: sob říj 21, 2023 5:22 pm u nás jsou dvě pračky úspora 1Euro.
Píšeš, že na 1 pračke usporis 1,1kWh. Čiže na dvoch 2,2kWh. A usporis euro? To kupujes kWh za 45 centov? Tak to je potom iný šport.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od Franta2776 »

Ten kdo natápí bečku kotlem na tuhá paliva 7 měsíců v roce a k tomu má termické kolektory na léto to smysl má.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od JirkaE »

stano22 píše: sob říj 21, 2023 5:34 pm No, čakal by som, že za tú masáž čo tu s Logitexom pravidelne predvádzaš si môžeš dovoliť viac panelov a lepšiu pračku. Lebo teda čítať to, z toho bolia oči.
No kdyby Tě neboleli oči a opravdu by si tu a tam i čítal, psal jsem i to kolik nás stojí energie...
Pár příspěvků zpět.

Tak extra pro Tebe znova : Do 01.09. nás 1kWh stála včetně všech poplatků (distribuce a paušál) 0,48 Euro.

Od 01.09 máme zlevněnou a stojí nás cca 0,38 Euro, včetně všech poplatků...

Získat v Německu noční proud je takřka nemožné u starého baráku = největší byrokracie na světě, splnit všechny podmínky by znamenalo investici přesahující zisk, když plánuju velkou FV.

A to by jsi taky věděl, kdyby si občas čítal.... Že nebudu teď nic dávat na střechu, když se chystám měnit krytinu.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od stano22 »

Tak to tam musí ten LOGITEX ísť na dračku.
vk_1
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od vk_1 »

Zeptám se k tématu:

Je tu někdo, kdo osobně zkoušel připojit pračku na teplou vodu přes termostatický ventil (třeba 40 stupňů) a zjistil, že to pere hůř, nebo mu kvalita vyprání nevyhovuje?

Díky
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od glottis »

Tak hur to asi prat nebude. Rozdil nastane v tech studenych fazich a nevim jestli je tu nejaky chemik/biochemik, ktery rekne jestli je machani studenou jen setreni teple vody a zrychleni procesu nez nutnost jak zastavit pusobeni enzymu v prasku. Bude i zalezet jaky prasek pouzijes. Zajimave by to bylo asi srovnat s prumyslovou prackou napojenou na teplou a studenou vodu, jak tam jsou programy. Mozna si najit manual od nejake takove
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od cipis »

Poustel jsem do pracky asi ctvrt roku teplou vodu, dle programu 30-60. A pak jsem toho nechal. Za a) pradlo po vyprani bylo nejake divne, ciste subjektivni pocit, nicmene korespondujici s tim machanim, tepla vs. studena voda. A za b) s dalsimi panely na strese prestal byt duvod zdimat 80l bojler na pracku, kdyz se cela pracka muze vyprat na FVE.
Za me ma smysl tepla voda do pracky jedine v pripade, ze si ji nekdo hackne a posle tam teplou vodu opravdu, kdyz to teplou vodu chce. Vzhledem k tomu, ze je to zase nejaka prace navic, pokud nechci pracku za 60 tis., co to umi in natura, tak je jednodussi pridat par panelu ci baterii, a vubec vodni hospodarstvi neresit.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od skybor »

Ten hack pračky není až taky složitý (někde jsem na netu viděl i návod), ale vlastně nechápu proč výrobci praček přestali pračky na dvojí vodu vyrábět. Kdysi to bylo úplně normální a za normální peníze (cca stejné jako za pračku na jednu vodu).
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od cipis »

Ano, kdysi nekde. Pracek tuna ruznych druhu, zasah dovnitr, ztrata zaruky.
Pochopit to lze velice snadno, za vsim hledej penize a pohodlnost. Proc by to tam meli davat, resit dalsi komponenty, dalsi naklady, dalsi servis? Kdyz to navic nikdo nechce.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mex
Příspěvky: 329
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od Mex »

vk_1 píše: sob říj 21, 2023 7:36 pm Zeptám se k tématu:

Je tu někdo, kdo osobně zkoušel připojit pračku na teplou vodu přes termostatický ventil (třeba 40 stupňů) a zjistil, že to pere hůř, nebo mu kvalita vyprání nevyhovuje?

Díky
Já to mám sice jinak, ale zadání dotazu by to mělo vyhovět.

Pereme v přefiltrované dešťovce.
A protože mám venkovní nádrže, tak v létě je voda dost teplá. Těch 30° to bude mít určitě, někdy možná i k těm 40°.
Pere to zcela bezproblémově. Není rozdíl v prádle vypraném v létě a v zimě. Samozřejmě mimo množství spotřebované elektřiny.
V té stejné vodě se samozřejmě pere, máchá i avivážuje.

Už to tak praktikujeme 4 roky, takže zkušenosti jsou.
Jako vedlejší efekt je, že ta voda je měkká a tak nevytváří vodní kámen. A prášek pere účinněji.
Jinak je u nás velmi tvrdá voda, tak to netvoření vodního kamene je velké plus.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od jahodovák »

cipis píše: sob říj 21, 2023 9:46 pm Ano, kdysi nekde. Pracek tuna ruznych druhu, zasah dovnitr, ztrata zaruky.
Pochopit to lze velice snadno, za vsim hledej penize a pohodlnost. Proc by to tam meli davat, resit dalsi komponenty, dalsi naklady, dalsi servis? Kdyz to navic nikdo nechce.
dříve se vyráběli pračky které to měli,poté zmizeli z trhu a nejsou od té doby k sehnání.Tím samozřejmě zmizel i zájem a málokdo má k tomu uzpůsoben rozvod vody.Je to jako se vším,pokud by naše vláda a každý měl při svém konání na mysli prospěch ne jen svůj ale i ostatních vypadalo by to zcela jinak.Ale byli jsme donuceni nastoupit cestu která se řídí jen ziskem a za jakoukoliv cenu,klidně i podvodem tak se nedivme kde jsme.Proto si velice vážím lidiček,kteří tak nějak vybočují z řady a chovají se jak lidé a ne jak hyeny.Tímto nechci urážet ty hyeny......
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od cipis »

Trochu na hlavu postavena logika.
Je to presne opacne, o ty pracky byl mizerny zajem, tak to vyrobci prestali delat, protoze se to proste nevyplatilo.
Uplne stejne se ti to nevyplati doma, delat dvojity rozvod, davat kvuli tomu vetsi bojler atd., kdyz staci pridat panel na strechu, kdy si to posilis nejen na tu pracku.

A prestan cpat politiku do vsech vlaken, je tu na to spesl vlakno, zvanirna, tam se muzes realizovat, jak je to s vladou, poslanci a lidmi na meste treba ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od glottis »

cipis píše: ned říj 22, 2023 9:55 am Trochu na hlavu postavena logika.
Je to presne opacne, o ty pracky byl mizerny zajem, tak to vyrobci prestali delat, protoze se to proste nevyplatilo.
Uplne stejne se ti to nevyplati doma, delat dvojity rozvod, davat kvuli tomu vetsi bojler atd., kdyz staci pridat panel na strechu, kdy si to posilis nejen na tu pracku.

A prestan cpat politiku do vsech vlaken, je tu na to spesl vlakno, zvanirna, tam se muzes realizovat, jak je to s vladou, poslanci a lidmi na meste treba ...
Je to tak no. Normalni vyvoj. Kdyz driv meli lidi jine zdroje tepla na ohrev vody (kotle na ledasco), davalo to asi smysl. Ale nema smysl ohrat elektrikou vodu v bojleru kdyz to umi pracka sama. Pak nejak slozite ridit kolik teple kolik studene abych mel tu co potrebuju. Pak zaroste smesovak nebo ventyl a oprava za tisice. Tak to dopadlo jak to dopadlo :) pracka na dve vody stoji 60 ... kdo chce opici musi mit i na banany :)
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 218
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: předehřátá voda do myčky, pračky

Příspěvek od JirkaE »

stano22 píše: sob říj 21, 2023 7:30 pm Tak to tam musí ten LOGITEX ísť na dračku.
O co se vlastně snažíš Stano ?
To asi nebude úplně problém s teplou vodou do pračky...

Je něco špatného na tom, že tlačím před sebou v Německu něco, co nese jméno DZD Dražice, nebo Logitex ?

Že nepřelepuju BOXy novými nálepkami jako německý prodejci a pokaždé zmíním slovenský patentovaný systém...Nebo český nejznámější výrobce s dlouholetou tradicí ?

Líbí se přezdívka ,,montérna" Němců, nebo Evropy...?
Být levnou pracovní sílou, koukat na to, za kolik tam makají příbuzný a známý...?
A lamentovat v hospodě kolik za stejnou práci dostávají na výplatu Němci ?

Já bojler Logitex a jeho ovládání opravím i za 20let, až Tobě vyhoří čínský regulátor za 4 roky, vyhodíš to a půjdeš koupit nový, protože to nikdo neopraví....

Já jsem hrdý že umíme něco vyrobit a prodat a Ty ?
Víš kolik je tam zaměstnaných Slováků ? Kolik rodin to živí ?

O co přesně Ti jde ?
Protože přebytečná teplá voda v pračce to rozhodně není...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek