Termo kamera

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
NuclearDave
Příspěvky: 73
Registrován: pát črc 11, 2014 2:33 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od NuclearDave »

Rozlišení termo kamery u S61 je 80x60. Flir Lepton 2.5 - detaily zde https://www.flir.com/products/lepton/
brven
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 04, 2022 10:56 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od brven »

Už tu koukám a mudruju o S61 delší dobu a před chvílí mě to napadlo, navedl jsem manželku jako na vánoční dárek a vyšlo to. Zaplaceno, objednáno. Chlapi dík za inspiraci, zase budu mít o hračku víc. :handshake2:
ostrov celkem 6,66kWp: 4,8kWp jih 45°, 0,51kWp východ 60°, 1,35kWp jih 25°, TRACER6415AN, 2xVictron Smart 100/50, 24V, 4kW Solarvertech, 21kWh LiFePo4, cloud.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od kodl69 »

já mám ir s podobným rozlišením jeko je tohle, fluke VT04A, na rozdíl od telefonu je to jednoúčelový a robustní. Jediný blbý je, že to ukládá na microsd, a nemá to wifi, tj je to trochu práce dostat fotku do PC.
Tohle je podle mě vylepšená kopie toho fluke: https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... aR2i7RJAbJ
P.S: před mnoha lety, když jsem to kupoval, tak vt04 s rozlišením 32x32 stála tuším 16kKč, dnes kolem 19kKč...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Termo kamera

Příspěvek od Solarnoob »

Děkujeme Vám za nákup v e-shopu Repasovník! - tak mi jede taky jeden

Navrhuji uživatele Tomano79 na metál. Sice nevím jakou, ale jeho link je veleúspěšný.
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Termo kamera

Příspěvek od Solarnoob »

Solarnoob píše:Děkujeme Vám za nákup v e-shopu Repasovník! - tak mi jede taky jeden

Navrhuji uživatele Tomano79 na metál. Sice nevím jak by se jmenoval, ale jeho link je veleúspěšný.
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Termo kamera

Příspěvek od Lubik »

Dopoledne jsem objednal single sim. Na kartě mám zablokovány dvě platby. Tak doufám že přijde jenom jedna
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od Quickyprd »

Myslím, že v repasovníku si musí říkat wtf , za dva dny všechny S61 v loji a Jabka a Samšungy nikoho nezajímají :-D Jinak již je na cestě k papínkovi, zítra bude v Z-boxu. Nafotím pasiv house a souseda co má old school house.
Tomash
Příspěvky: 56
Registrován: čtv úno 03, 2022 11:26 am

Re: Termo kamera

Příspěvek od Tomash »

Můj dnes dorazil, byl jsem pro něj před chvílí.
zatím nebyl čas pořádně odzkoušet.
První co na mě skočilo bylo, že mám doma vysokou hodnotu VOC (měření kvality vzduchu), počítám, že tento senzor asi nebude zrovna nic směrodatného, takže to ignoruju.
také mám v plánu nafotit zvenku pasiv, jsem opravdu zvědav...
mikiki
Příspěvky: 346
Registrován: sob dub 02, 2022 6:32 pm
Lokalita: Pelhřimov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1810
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Bydliště: od Pejru

Re: Termo kamera

Příspěvek od mikiki »

Dnes mi ten "mobil" taky dorazil.
Nechávám rozmrznout :-) a proto zatím nezapínám.
Neví někdo o návodu, nějak jej na netu nemohu najít.
Nebo není potřeba?
FE č.1 = 910Wp - Epever XTRA4210N = 24V (2x Victron GEL 12V/220Ah)
FE č.2 = 1810Wp - EPever XTRA4415N = 48V (2x Lion 51V/150Ah)
Tomash
Příspěvky: 56
Registrován: čtv úno 03, 2022 11:26 am

Re: Termo kamera

Příspěvek od Tomash »

Myslím, že tady by to mohlo být:
https://dwn.alza.cz/manual/62878

Ale je to celkem intuitivní.

Za mě první postřehy...měřil jsem venku, něco u auta v prostoru kam mají přísvit kamery. Trošku to (asi) mátlo čip, když jsem koukal pod haupnu, tak venku bylo -10, motor byl studený a odpovídalo to, ale zem to hlásilo jako -35°C :D

Jinak se mi teda stává, že se to škube...každou chvíli co to termo běží tak se na vteřinku sekne a zase jede dál, vypadá to, jako kdyby nestíhal procák a ramky, ale kdo ví. Děje se to i ostatním?

také se mi stalo, že při příchodu zvenku dovnitř, tak celé měření přestalo fungovat, obraz byl do bíla, asi se nezkalibroval, nevím...
pomohlo restart aplikace
Tomash
Příspěvky: 56
Registrován: čtv úno 03, 2022 11:26 am

Re: Termo kamera

Příspěvek od Tomash »

Aha, tak to co se mi děje je asi kalibrace...
Z manuálu:

KALIBRACE
Kamera je vybavena vnitřní mechanickou závěrkou, která se pravidelně aktivuje a umožňuje termokameře provádět kalibraci
nebo „čištění“ obrazu. Jakmile se závěrka aktivuje, obraz se na krátkou chvíli zastaví.
Účelem závěrky je umožnit kameře pořizovat kvalitnější obraz. Cat S61 provádí kalibraci automaticky v pravidelných
intervalech. Mějte na paměti, že při zapnuté funkci bodového měření bude docházet ke kalibraci častěji.
MartinF
Příspěvky: 48
Registrován: stř úno 16, 2022 7:25 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od MartinF »

Ahoj jen zrychlene.
kameru i laser metr na C61 je potreba sem tam zkalibrovat viz navod.. Mam pocit ze je postup i v CZ.
Co se tyce baterky a ukazatele procent -- jedna se o stary problem ktery je popisovan jiz nekolik let na interntu jsou i videa na Yt atp..
Na strankach vyrobce je postup kalibrace baterie popsan. Pripadne preposlu link. Z danym problemem se potykam nejaky patek.
Co se tyce rozmrnuti telefonu z venku neni vubec potreba protoze tento telefon je vodotesny do 1,6m a i vice po nejakou dobu x min dle hloubky. Testovano v morske vode a zatim funguje :-)

JInak pracovni teplota tefefonu je take v sirokem rozsahu atd..

Co se tyce termokamery jedna se o zakladni model a pro orientacni mereni muze vyhovovat.

Osobne mam jeste FLIR ONE Pro je o rad lepsi ve vice smerech. Hlavne v rozliseni je 160 x 120 px rychlejsi pro ostreni ... autokalibraci a citlivost kamery je nekde na urovn 0,07*C. S 61 ma rozliseni 80 x 60 px a pokud se nepletu tak automaticky neprepina rozsahy mereni nad 150*C do 400*C nebo kde je ta hranice presne ted nevim. Resil jsem jednou propalenou trubku od topeni u krbu. Takova zajimavost.

V praci pouzivame stare Fluke Ti20 a mohu rici ze na drobne dohledavani na DPS to nejde srovnat .. je to dano pravazne tim ze tato kamera ma velku vstupni optiku a take sw vybaveni je o rad lepsi.
Druha kamera kterou jsem mel v praci kratce v ruce je Ti55 a podle me je to asi dnes takovy standart pro mereni.

Aktualne moc nestiham ale pripadne se pokusim vyhrabat par snimku pro srovanani.
Celkem dobre pro srovnani kamery a jeji citlivost je zajimava metoda ... Najdete doma obkladacku do koupelyn nebo dlazbu ktera bude mit teplotu cca 10*C (muzete ji dat do lednice ) a na kratko prilozite na dlazdici ruku (5sec). Oddelate dlazdicie a budete se divat jak dlouze se z termoobrazu bude ztacet tepelny otisk ruky. To je pro hrani.
6,5kWp (V - 1,6kWp, J - 1,5kWp, Z - 3,3kWp), Victron MP2 5000VA, 2 * (Victron MPPT 250/85), 2 * ( LiFePo4 16x 280Ah Eve), Victron Smartshunte + BMS
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Termo kamera

Příspěvek od cipis »

Na ten obtisk není vůbec potřeba taková teplota. Funguje to naprosto krásně na jakémkoliv povrchu, okamžitě. Klidně i třeba si stoupnout v papuších na plovoučku a pak udělat krok bokem. Bosky je to samozřejmě zřetelnější.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
vaclavvacek
Příspěvky: 21
Registrován: stř pro 09, 2020 4:33 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od vaclavvacek »

vaclavvacek píše:To ste mě fakt teda nasrali. To si jako myslíte, že ty prachy tisknu, nebo co?? :evil:
No nic, objednáno. :cry:
Že já na to fórum lez. 8-)
Za 2 dny dorazila. Vypadá, jako by s ní zatloukali hřebíky)*, ale termokamera, dálkoměr i měření prostředí fungujou. Za ty prachy prostě super hračka. Díky za tip.

)* důkaz odolnosti místo slibů :lol: :lol: :lol:
knopis
Příspěvky: 117
Registrován: úte říj 29, 2013 10:45 am

Re: Termo kamera

Příspěvek od knopis »

Mně taky dorazil dnes...Je "vokousanej" jak kdyby s ním otvírali lahváče:) Jinak vypadá že maká...
Holt telefon pro "dělnickou třídu":)
MartinF
Příspěvky: 48
Registrován: stř úno 16, 2022 7:25 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od MartinF »

vaclavvacek píše:
vaclavvacek píše:To ste mě fakt teda nasrali. To si jako myslíte, že ty prachy tisknu, nebo co?? :evil:
No nic, objednáno. :cry:
Že já na to fórum lez. 8-)
Za 2 dny dorazila. Vypadá, jako by s ní zatloukali hřebíky)*, ale termokamera, dálkoměr i měření prostředí fungujou. Za ty prachy prostě super hračka. Díky za tip.

)* důkaz odolnosti místo slibů :lol: :lol: :lol:
Ve zkouskach se haze z 1,6m volnym padem.. mam pocite ze ta vyska sedi.. Pro army jsou lepsi testy to uz by asi nedal.
6,5kWp (V - 1,6kWp, J - 1,5kWp, Z - 3,3kWp), Victron MP2 5000VA, 2 * (Victron MPPT 250/85), 2 * ( LiFePo4 16x 280Ah Eve), Victron Smartshunte + BMS
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Termo kamera

Příspěvek od kuli »

Telefón som objednával v pondelok večer, dnes prišiel.
Vidieť známky používania ( asi tie lahváče ) ale ináč vyzerá dobre. Nová nabíjačka aj kábel.

Tomash - vďaka za návod, už som ho chcel ísť hľadať.

Idem sa hrať.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od Quickyprd »

Už jí mám taky doma, nečekal jsem zázraky, proto velké překvapení. Ani není moc opotřebený, baterka paráda, za den klesla o 15%. Teda je většinou vypnutý samozřejmě. Chybí jen krytka USB-C, tedy do vody a do deště bych ho nebral. Ale to mě je jedno. Na orientační termo měření naprosto paráda, děckám ve spánku to měří teplotu. Pasivní trojska fungují nádherně (uvnitř sklo 21st.C, zvenku -5st.C. Fasáda i střecha teplota jen o desetinky stupně teplejší než teplota vzduchu. Jsou vidět i spáry v zateplováku (teda je to pořád rozdíl v desetinkách stupně, ale vidět to je). Stejně tak prodlužovačka pod sněhem co má táta ke stavbě je krásně vidět když běží přímotop. atd. Laser se taky nakalibroval dobře, návod přímo v telefonu je ok. Na měření +- cm to bohatě stačí. Za ty prachy jsem nadmíru spokojen. Díky za doporučení.
skopec
Příspěvky: 137
Registrován: pon srp 16, 2021 8:35 pm

Re: Termo kamera

Příspěvek od skopec »

Tak se přidávám do týmu "mám pro sebe vánoční dárek".
D34: 3,3kWp 174° (6*235 Wp + 6*310 Wp) + EPsolar Tracer 6420AN + Epsolar IPower IP5000-42-Plus-T + 4* VRLA GEL 12V/150Ah + 16*LiFePo4/120Ah, WIFI: 50Wp 174° + PWM KLX1230+3*VRLA AGM 12V/17Ah, Včely: 10Wp 180° + Epsolar LS LS1024B + VRLA AGM 12V/17Ah, Automatizace: 15 * Wemos D1 mini/lite
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Termo kamera

Příspěvek od glottis »

nasrali jste me :) Rok koukam po termo kamere s lepsim rozlisenim od uni-t ... a kdyz to tu ctu tak jsem si ji konecne objednal. nemam vas rad

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek