Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jistice?

Nezařaditelné
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od JiříK »

Wagoneer píše:Tady je tabulka v .xlsx pro jedotlivé oblasti - kódy a časy:
http://www.cezdistribuce.cz/cs/technick ... azeni.html
Tak EON nic takového nenabízí. Nenašel jsem.... ::facepalm::
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am

Re: Občanské sdílení energie

Příspěvek od i4wifi a.s. »

joseff píše: zda ma spravnou distribucni sazbu, protoze odber elektriny z DS po instalaci FVE klesne a drtivou vetsinu fakturovane castky tvori fixni platby za distribucni sazbu a velikost hlavniho jistice.
Domluvte se se sousedy, že budete odebírat elektřinu od nich a že jim zaplatíte X% navíc jako dar, že se s vámi rozdělí o proud. A pak zrušte přípojku.

Budoucnost je občanské sdílení elektrické energie, slučování přípojek do komunitních odběrů, vzájemná mikro-distribuce přebytků a další kroky vedoucí k likvidaci monopolů.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Občanské sdílení energie

Příspěvek od joseff »

i4wifi a.s. píše:Domluvte se se sousedy, že budete odebírat elektřinu od nich a že jim zaplatíte X% navíc jako dar, že se s vámi rozdělí o proud. A pak zrušte přípojku...
No to by bylo hezke, ale nevim, jestli by to bylo uplne OK, myslim, ze by to nebylo legalni.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od joseff »

tomas píše:Čerpadlo vyměň za 1f. a místo cirkulárky si kup řetězovou pilu na benzín nebo elektřinu.
A na změnu tarifu a dodavatele jsou kalkulačky:
http://kalkulator.eru.cz
Jak jsem psal, ano cerpadlo vymenim za 1f, ale az doslouzi, zatim to necham tak jak to je, voda se pouziva jen na zahrade, takze cerpadlo nejede tak casto, tak si myslim, ze by takova investice nemela vetsiho vyznamu dokud stavajici cerpadlo slouzi.
O retezovce - elektricke - jsem uvazoval, protoze casto kdyz rezu drevo, tak pekne sviti slunicko a rezat z velke casti z prebytku je lakave. Benzinovou nechci, ta mi smrdi pod nosem a dela hrozny kraval. Hodne mi vadi, ze bych musel k pile dokupovat oleje atd. a vsechny ty kanystry a plastove lahve co by po tom zbyly ... myslim, ze retezovka je i poruchovejsi nez cirkularka. Provoz cirkularky mi pripada cistsi a pohodlnejsi - nemusim k ni uz dokupovat/dolevat nic dalsiho, navic uz ji doma mam, nevyzaduje zadnou vetsi udrzbu, jen jednou rocne nabrousit list. Takze asi jeste nejakou dobu budu rezat cirkularkou - i kdyz elektrinou z DS. Ale protoze mi na pripravu dreva na zimu staci kolem 13 kWh (a prevazne je to v dobe NT), tak to neresim.
brumlaj píše:
joseff píše: DS potrebuji jen v mesicich listopad, prosinec, leden,
aha, cirkuluješ o víkendu? Co na to sousedi? ;-)
Cirkuluju podle potreby, vetsinou je to spise v pracovni dny, malokdy o vikendu. Byva to tak 6 - 8 dnu za rok, tak snad to neni nic hrozneho. Myslim, ze vetsi hluk nez cirkularka delaji auta, ktera jezdi po hlavni silnici, u ktere bydlime. Sousedy mam perfektni - nejlepsi na svete!
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Občanské sdílení energie

Příspěvek od brumlaj »

i4wifi a.s. píše:Budoucnost je občanské sdílení elektrické energie, slučování přípojek do komunitních odběrů, vzájemná mikro-distribuce přebytků a další kroky vedoucí k likvidaci monopolů.
svatá slova
joseff píše:No to by bylo hezke, ale nevim, jestli by to bylo uplne OK, myslim, ze by to nebylo legalni.
No tak ať založí občanské sdružení a rázem to legální je. Jen lidi jsou primárně mezi sebou nedůvěřiví. U nás takhle mají zapojené garáže a jde to. Nechtěli přes první garáž táhnout svazek 12 kabelů a nebylo místo pro tolik elektroměrů v místě napojení na ČEZ.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od Veles »

JiriK:
Tak EON nic takového nenabízí. Nenašel jsem....
A toto nestačí?

http://www.eon.cz/cs/domacnosti/zakazni ... rifu.shtml
http://www.eon.cz/cs/domacnosti/zakazni ... a-nt.shtml
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od JiříK »

Veles píše:JiriK:
Tak EON nic takového nenabízí. Nenašel jsem....
A toto nestačí?

http://www.eon.cz/cs/domacnosti/zakazni ... rifu.shtml
http://www.eon.cz/cs/domacnosti/zakazni ... a-nt.shtml
Jistěže nestačí! To není nabídka, jaký čas si vybrat, to je jen sdělení, kdy platí NT distributorem stanovený. Žádná možnost volby. Prostě tady to máte a basta. :dontknow:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od Veles »

JiriK:

Už chápu, vy chcete mít volbu, které časy chcete Vy.

Ale princip HDO je právě v opačném gardu, čas je určen dle spotřeby průmyslu atd., tedy podle statistik(výroba-spotřeba vs čas) dané DS soustavy. Pak tedy nechápu proč E.ONu něco vyčítáte? Bohužel tento produkt není dostupný, neumožňujeto DS.

Je to jako v obchoďáku, když je toho hodně a obchodník se toho chce zbavit s malou ztrátou=prodá levně, když je toho nedostatek=zákazník krvácí...
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od kybos »

Nevím, na co si u E-ONu stěžujete, čas VT 08-15 hod je teď v zimě téměř ideální pro solární systémy. Klienti ČEZu s NT v čase 12-15 jsou na tom podstatně hůř.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od JiříK »

Veles píše:JiriK:

Už chápu, vy chcete mít volbu, které časy chcete Vy.

Ale princip HDO je právě v opačném gardu, čas je určen dle spotřeby průmyslu atd., tedy podle statistik(výroba-spotřeba vs čas) dané DS soustavy. Pak tedy nechápu proč E.ONu něco vyčítáte? Bohužel tento produkt není dostupný, neumožňujeto DS.

Je to jako v obchoďáku, když je toho hodně a obchodník se toho chce zbavit s malou ztrátou=prodá levně, když je toho nedostatek=zákazník krvácí...
Pokud jsem správně pochopil příspěvky výše, píše se tam, že ČEZ tam nabídl na výběr několiko časů, což mi přijde přinejmenším zvláštní... Mě je jasné, že distributor dává NT tehdy, kdy má elektřiny moc, na toto já si nestěžuju, mám to vyřešeno po svém. Jen mě v těch výše uvedených příspěvcích překvapilo, že by někdo dával na výběr...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od JiříK »

kybos píše:Nevím, na co si u E-ONu stěžujete, čas VT 08-15 hod je teď v zimě téměř ideální pro solární systémy. Klienti ČEZu s NT v čase 12-15 jsou na tom podstatně hůř.
Tak EON má u nás časy NT takto: Po-pá: 1:45-5:45, 10:00-12:00, 20:00-22:00. Víkend: 0:45-6:30, 12:45-13:45, 15:15-16:30. Takže žádná hitparáda :mrgreen:
Nestěžuju si, překvapily mě příspěvky o možnosti výběru časů u ČEZu. :dontknow:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od Roger »

Podle me je nekolik pasem, proto, aby nesepnuli vsechny najednou, to by mohlo teoreticky shodit sit :-)

Ale vyber je asi mozny leda tak pri objednani sazby, protoze je natvrdo zadratovana v hodinach... Casy jsou dostupne na webu distributora.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od Roger »

tomas píše:jistič 3x10A není dobrá volba. Za stejnou měsíční cenu je i 1x25A a na to už jde provozovat všechny 1f. spotřebiče. A pro FVE stačí pouze jeden hybridní střídač.
Zajímala by mne ta cirkulárka kterou udrží jistič 3x10A hlavně při rozběhu. Bez frekvenčního měniče nebo softstartéru ten 4kW motor na 3x10A jistič podle mne nerozběhneš.
Čerpadlo vyměň za 1f. a místo cirkulárky si kup řetězovou pilu na benzín nebo elektřinu.
A na změnu tarifu a dodavatele jsou kalkulačky:
http://kalkulator.eru.cz
A opravdu distributor povoli 1f pro barak? Myslel jsem, ze ne. Teda mate nekdo z vas barak s pouze 1f?
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jistice?

Příspěvek od Roger »

i4wifi a.s. píše:
joseff píše: zda ma spravnou distribucni sazbu, protoze odber elektriny z DS po instalaci FVE klesne a drtivou vetsinu fakturovane castky tvori fixni platby za distribucni sazbu a velikost hlavniho jistice.
Domluvte se se sousedy, že budete odebírat elektřinu od nich a že jim zaplatíte X% navíc jako dar, že se s vámi rozdělí o proud. A pak zrušte přípojku.

Budoucnost je občanské sdílení elektrické energie, slučování přípojek do komunitních odběrů, vzájemná mikro-distribuce přebytků a další kroky vedoucí k likvidaci monopolů.
To je podle me bohuzel ekonomicky nesmysl pro maly odber, vzdyt D01 (vyplati se do cca 1,1 MW/rok) stoji napr <8 Kc mesicne (kWh pak 4,90)... Kvuli tomu se handrkovat se sousedama a kalibrovat si sousedsky elektromer? A porusit zakon?

U jinych programu to muze vychazet jinak, nevim ale, jak byste se chtel domluvit na 2 tarifu? Jiste, s dobrymi a spolehlivymi sousedy (rodinou) ano, ale s beznymi sousedy? Hmm :-)

Kybos: jak borci zmenili vnitrnosti B jistice za C asi znas, tak nikoho navadet nebudu, to se nesmi :-)

Tazatel: a ono si nejde dat na zimu jiny tarif jak na leto? :-) na to byla prece take finta, prepsat elektriku na manzelku a pak zpet :-)
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jist

Příspěvek od brumlaj »

Roger píše:A opravdu distributor povoli 1f pro barak? Myslel jsem, ze ne. Teda mate nekdo z vas barak s pouze 1f?
Soused pres cestu. Pri vymene zavesneho kabelu po padu stromu mu sice dodali az k baraku 3f, ale do HDS mu od zavesu jdou pouze 2 draty. To same kamarad 15 km ode mne. Ten dokonce mel puvodne 3f a zjistil, ze si s 1f vystaci a usetri. Nevidim duvod proc by se k me volbe 1f vubec meli vyjadrovat. Cenik je jasny, podminky si muzou klast pouze u akumulace. Pokud jim prenechavam rezervovany vykon, tak je neobhajitelne nepristoupit na zmenu.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Poloostrov-jaka distribucni sazba,velikost hlavniho jistice?

Příspěvek od Roger »

Zajimave, nevim proc si to tedy myslim, musel mi to kdysi kdesi kdosi (mylne) tvrdit, take se mi to zda jako diskriminacni.

Kazdopadne 3x25A v D01 stoji treba 18 Kc (to je o celych 11 korun vice jak 1x25A), a to nema pro vetsinu lidi moc cenu resit... Je z ena bezplatna?
Tu klemu u me si asi musi uzivatel dat sam ne?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek