Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Uživatelský avatar
Sanc0
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 02, 2024 12:54 pm
Lokalita: Spišská Nová Ves

Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od Sanc0 »

Zdravím,
ospravedlnujem sa ze zakladam nove vlakno, ale zvazujem kupu tohto regulatora. Bohuzial neviem najst ziadne informacie od pouzivatelov tohto regulatoru, ziadne recenzie, skusenosti, videa proste nic. Viem ze je to relativne nova vec, tak asi preto tak malo info (na rozdiel od starsich 3000W modelov). Chcem sa opytat ci tento regulator niekto pozna a ci vie poskytnut nejake skusenosti z prevadzky.

4000bypass1.jpg
4000bypass.jpg
Regulator ma zaujal preto ze ma:
1. Vyssi vykon
2. Pasivne chladenie ( teoreticky ziadny hluk)
3. BYPASS (pri poklese vstupu pod 120V prepne na 220V z DS)
4. Externe teplotne cidlo ( mozne nezavisle nastavenie pre napajanie z FV a pre bypass DS)

Dik, Stano
Panely: JINKO JKM625N-78HL4-BDV, string 5x seriovo, vykon 3,1kWp, 230V, 13,5 A
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 451
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od JirkaE »

Regulátor jsem testoval březen-duben, podle fotek, tedy jeho původní bílou podobu z Číny, než ho zas přebarvili v Polsku.

Je stejný jako ostatní ze své kategorie - žádný zázrak se nekonal :D

Na obrázku nastavených 42 ze sítě a 75 z FV.

číňan006.png
číňan006.png (158.82 KiB) Zobrazeno 350 x
4kW b.jpg

Nevýhoda je to nastavení na minimální teplotu vody.
Bypass se zapne, pokud teplota vody klesne na nastavenou mez.
Pokud spadne teplota vody pod nastavených 42 Stupňů tak se bojler zbytečně udržuje ze sítě a to pak třeba celou noc i celé dopoledne, když vyjde slunce až po obědě.

Pak jsem ho přes bazar prodal - záložní ohřev mám vyřešený jinak - nikomu z rodiny se nehodil.

Za další půl rok přijdou Poláci s další novinkou - ta je ze stejné čínské továrny - ale ta má i wifi s aplikaci.
Což už je mnohem zajímavější řešení, protože jde nastavit přes wifi a AC nejen nastavit, ale asi i snížit na minimum na dálku, když se třeba někdo neplánuje vrátit domů apod. že to pak necykluje zbytečně dalších 24h ze sítě, pokud je ošklivo a není nikdo doma.
Nebo naopak teplotu vzdáleně zvednout, když bylo ošklivo i celé odpoledne a večer to má to stačit pro 4 lidi :lol:

4b.jpg

Ten mám dokonce ještě doma, je k dispozici kdyby měl někdo zájem :) jako bazarový kus, který naběhal asi měsíc ohřevu na 2,3kWp.
Testoval jsem krátce i 3kW spirálu na 3,6kWp, vše v pohodě, nijak extremně se to nezahřívalo, výkon na stejných panelech - srovnatelný s ostatními Poláky z Číny :lol:

Myslím že to Poláci zatím nevytáhli, aby prodávali starší verze :D

Kdybych byl před touto volbou já - půjdu do BELu - umí to samé a mnohem víc, k dispozici je záruční a pozáruční servis i poradenství.
Teplota se ohlídá sama a zapne ohřev ze sítě podle nastavení spotřeby


Edit : ještě mě napadlo doplnit zásadni detail.
ANTIK vyšší zisk.
BEL vyšší zisk.
Logitex vyšší zisk.
Na stejných panelech se stejnou spirálou.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
Sanc0
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 02, 2024 12:54 pm
Lokalita: Spišská Nová Ves

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od Sanc0 »

Ahoj Jirko,
velka vdaka za poskytnute info. Bel vyzera velmi zaujimavo co sa tyka softverovych moznosti no odradzuju ma po rychlom pozreti 2 veci.
1.Max prud na vstupe 16 A. Mam panely Jinko JKM625N (5ks v serii) ktore maju Isc 14, 27A, Imp 13,56A, Vmp 46,10V, Voc 55,72V, ci to nieje dost na hrane. (Polske 4000W Azo aj Volt maju 20A)
2. Pre 4000W je nutne aktivne chladenie co sa mi moc nezamlouva.

Kazdopadne porozmyslam este. Ako sa ti javil ten Green Boost 4000 Bypass inak, zahrievanie, nejake pazvuky rezonancia a pod. Cital som niekde ze funguje aj bez Bypass-u, cize bez pripojenia na siet. Skusal si?
A este otazocka, 4000W Grid (bypass) ma aj AZO digital (Geti), pasivne chladenie, bez dislpeja iba ledky, bez snimaca teploty. Poznas tento model?
eco-solar-boost-mppt-4000-4kw-grid.jpg
Naposledy upravil(a) Sanc0 dne stř říj 02, 2024 11:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Panely: JINKO JKM625N-78HL4-BDV, string 5x seriovo, vykon 3,1kWp, 230V, 13,5 A
SJM1
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 12, 2024 11:38 pm
Lokalita: Praha

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od SJM1 »

JirkaE píše: stř říj 02, 2024 8:27 pm Edit : ještě mě napadlo doplnit zásadni detail.
ANTIK vyšší zisk.
BEL vyšší zisk.
Logitex vyšší zisk.
Na stejných panelech se stejnou spirálou.
Jak v takovém porovnání vychází Triton a Marko?
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 451
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od JirkaE »

SJM1 píše: čtv říj 03, 2024 12:41 am
Jak v takovém porovnání vychází Triton a Marko?
Neměl jsem je k dispozici, nevím jestli autor udělal nějaké další změny při přestavbě siton-triton... Nevím.

Velké video se srovnáním, které jsem plánoval se konat nakonec nebude, to nechám jiným, nemám neomezené zdroje, máme jen 3 stringy s různým napětím a málo času a taky potřebuju aby ohřívali...

Řešení přibývají rychleji než houby po dešti, v Německu například kraluje Elwa, Thor a bulharska kombinace Fothermo...
Není v mých možnostech testovat všechno.
V kombinaci s agresivní reklamní masáží....

Pokud již není v plánu větší FV a je to řešení konečné na dlouhá léta, ať už proto, že nemám kam víc panelů dát, nebo z finančních důvodů, tak nedoporučuji žádný ,,set v akci".
Obvykle to nemá ani hlavu ani patu a musí ve finále fungovat velmi špatně.

Panely 30V 13,3A jsou pro ohřev vody naprosto nevhodné (I když jsou levné a v akci) a pak je jich potřeba hrozně moc, oproti panelům například se 42V a 9,8A...

Pokud již není jiná možnost, z dlouhodobého hlediska se pak vyplatí spirála ,,na míru" pro konkrétní panely, ta investice se pak v podobě množství ohřáté vody a celkově efektivity, vrátí velmi rychle a panely 2300Wp pak opravdu dávají 2200-2300W, nebo 2000Wp pak i 1900W-2000W ve špičce samozřejmě.
Vyrobit spiralu 160V 2kW nebo 2,2kW není problém.

Tím myslím sety s panely které mají DC162V a klasická spirála prostě hřeje málo a špatně.
A samozřejmě regulátor který na 160V nevypina - takový set sestavil v e-shopu naprostý ignorant a ten druhý ho pak důchodcům i namontoval... (jen příklad z reality)

Každý český (evropský) regulator je dobrý a každý výrobce zaslouží obdiv a podporu, že ten tlak ustrojí.

Až všechny tyto malé výrobce jednou všechny zničí - čínská invaze - pak nám teprve ukážou.
Číňani jsou velmi trpělivý a avizovali předem, že se všech vlastnich závislostí na druhých zbaví, aby již nikdy nebyli pod tlakem...

Umíme vyrábět kvalitni spirály, umíme je i zapínat a vypínat, máme mnoho výrobců MPPT/S řešení - které je pak umí i opravit a za tři-čtyři stokoruny vyměnit tranzistor...
A ne to vyhazovat a kupovat nové další.

Vždy je ale nutný k sobě optimálně napasovat výkon panelů, regulátor a spirálu a taky vodu, protože tohle všechno je k prdu, pokud se regulátor půl roku vypíná v 11h dopoledne a nemá co ohřívat.
Pak se přepnutí na DC výstup hodi velmi dobře a ten půl rok může nabíjet baterku...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
Sanc0
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 02, 2024 12:54 pm
Lokalita: Spišská Nová Ves

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od Sanc0 »

Sanc0 píše: stř říj 02, 2024 10:58 pm Ahoj Jirko,
velka vdaka za poskytnute info. Bel vyzera velmi zaujimavo ...
Jirko, poslal som prispevok ale si ho urcite prehliadol lebo cakal na schvalenie a predbehli ma dalsie prispevky na ktore si reagoval.
Skus mi odpovedat ked sa ti podari, kludne aj cez spravu.
Dakujem, Stano
PS: Nasiel som vsetkych fesakov aj toho tvojho s wifi :lol: Mas pravdu, jedna tovaren Shenzhen Lanshi Electronic Technology, znacka Lamsword.
Panely: JINKO JKM625N-78HL4-BDV, string 5x seriovo, vykon 3,1kWp, 230V, 13,5 A
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 451
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od JirkaE »

Všiml jsem si úpravy příspěvku až nyní...
Sanc0 píše: stř říj 02, 2024 10:58 pm Cital som niekde ze funguje aj bez Bypass-u, cize bez pripojenia na siet. Skusal si?

A este otazocka, 4000W Grid (bypass) ma aj AZO digital (Geti), pasivne chladenie, bez dislpeja iba ledky, bez snimaca teploty. Poznas tento model?
eco-solar-boost-mppt-4000-4kw-grid.jpg
Pokud to vytáhnu ze zásuvky, zhasne displej, smažou se nastavené hodnoty, jak to může fungovat bez sítě nevím... :dontknow:

Nic to nedělá, je to v pohodě, pokud odpovídají panely spirále, nijak se to extrémně nezahřívá.
U žádného regulátoru jsem neviděl víc než 48 Stupňů, ale to až na stringu s vyšším napětím, v ideálním kombinaci panely-spirála ne, teplota pod 40.

Geti - bez sítě (prý) funguje, jenže já to nezkusil - nedává mě to smysl. Pak je samozřejmě možný spinačky do zásuvky použít a najít si variantu pro sebe vhodnou - ale je mě líto, já ji nevidím a stále mě vycházejí varianty, kdy se to ohřívá zbytečně ze sítě, nebo nestihne ohřát a pro 4-člennou domácnost a ,,normální" bojler to není ideální a je nutné doplnit nějaké prvky automatizace aby to bylo využité jakž-takž alespoň na jaře a na podzim trošku, ale pak to naráží zase na ten smysl - kvůli pár kW.
Pro babičku a dědu (nebo domácnost 1-2lidi) s minimální spotřebou vody to samozřejmě ve vytápění navíc smysl má, pokud je bojler každý den i na podzim do oběda ohřátý.

Například Antik i ukazuje v aplikaci teplotu regulátoru, jemné a velmi slabé bzučení ventilátoru by v technické místnosti ani v koupelně jistě nerušilo (nebo mám jiné hranice - co je hlučné a co ne) ale při nižším výkonu bzučí suché keramické těleso víc než ventilátor BELU, Antiku, nebo čehokoliv jiného, tam zas pak jedině spirálu mokrou.

Připojit lze další zařízení, nastavení přes wifi, to mě smysl dává, to umí i Triton, jenže to ve 4-členné domácnosti použít nelze, protože stíhají spotřebovat vodu, nebo ano, ale jen v létě, kdy zas není potřeba topit a můžou se na tom maximálně sušit ručníky na žebříku.
Remosku nemáme, tahat prodlužovák nechci a extra zásuvku v kuchyni dělat nebudu - to by skončilo tím, že do toho dá někdo mixér.

Bypass je pro malou domácnost 1-2 lidi, pokud to má stihnout ohřát navečer, ale bez appky = nějaký prvek automatizace si to neumím představit, vždy to na něco narazí.

Stejně to celé skončí ve stejném bodě jako vždy, NENÍ to ideální a naopak idealní je bojler který má spirály 2, nebo bojlery dva, což je ještě lepší - každy se svou spirálou.

Na podzim druhý bojler nebo druhou spirálu vyndám z regulátoru a strčím do zásuvky na spínačky s termostatem a je problém vyřešený i bez čínského a jiného Bypass.

DZD Dražice variantu bojleru pro Logitex přijali za svou natrvalo do svého sortimentu a prodávají AC verze 2+2 / 2+4 / 2+6 kW pak není co řešit, pokud někdo nemá místo na bojlery dva, nebo chce větší - pak je OKCE 200/250/300 které má i TPK.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
Sanc0
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 02, 2024 12:54 pm
Lokalita: Spišská Nová Ves

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od Sanc0 »

OK Jirko, dakujem za info, nejak sa s tym uz "poperu" ;)
Panely: JINKO JKM625N-78HL4-BDV, string 5x seriovo, vykon 3,1kWp, 230V, 13,5 A
SJM1
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 12, 2024 11:38 pm
Lokalita: Praha

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od SJM1 »

SJM1 píše: čtv říj 03, 2024 12:41 am Jak v takovém porovnání vychází Triton a Marko?
Neměl jsem je k dispozici, nevím jestli autor udělal nějaké další změny při přestavbě siton-triton... Nevím.

Pak se přepnutí na DC výstup hodi velmi dobře a ten půl rok může nabíjet baterku...
[/quote]

Děkuji za reakci.
Nevím zda správně chápu to vyjádření, že DC výstup může půl roku nabíjet baterku - jako vstup do solárního regulátoru?
Mex
Příspěvky: 759
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od Mex »

JirkaE píše: čtv říj 03, 2024 7:04 am Každý český (evropský) regulator je dobrý a každý výrobce zaslouží obdiv a podporu, že ten tlak ustrojí.

Až všechny tyto malé výrobce jednou všechny zničí - čínská invaze - pak nám teprve ukážou.
Číňani jsou velmi trpělivý a avizovali předem, že se všech vlastnich závislostí na druhých zbaví, aby již nikdy nebyli pod tlakem...
Pro Číňana je největší konkurencí jiný Číňan. Ne nějací poslední paběrkující evropští výrobci.
Takže ne, nevěřím, že se vytlačením těch lokálních výrobců něco změní.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 451
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od JirkaE »

SJM1 píše: čtv říj 03, 2024 7:04 pm [
Nevím zda správně chápu to vyjádření, že DC výstup může půl roku nabíjet baterku - jako vstup do solárního regulátoru?
Ze BEL zvládne 6 měsíců i obojí, AC výstupem ohřívat vodu a DC výstupem poslat přebytek do MPPT nabíjení baterie.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
Sanc0
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 02, 2024 12:54 pm
Lokalita: Spišská Nová Ves

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od Sanc0 »

Zdravim
tak som to nakoniec rozluskol kupou ECO SOLAR BOOST MPPT 4000 od Azo Digital (identické s Geti GWH01).
IMG_20241004_102713.jpg
IMG_20241004_102752.jpg
Uvedomil som si ze teplotne cidlo by mi sposobovalo viac problemov ako uzitku, vzhladom na to ze za menicom bude pripojenych viac zariadeni (2 boilery, elektricka rohoz,rebrikovy radiator).
Vnutro je okrem cidla a panelu zrejme identicke, kedze to ma rovnake parametre a je z jednej fabriky (Shenzhen Lamsword Technology) pod nazvom Lamsword LSW-HC4000 (Jirkov fesak s WiFi antenou je LSW-HC4000 Plus :D ).
Este potrebujem zohnat topne teleso - tyc do kupelnoveho rebrika. Riesilo sa to tu viewtopic.php?t=12549&start=124
snad nieco zozeniem v nasom meste. Tak zatial dakujem (hlavne Jirkovi) za informacie a neskor sa podelim so skusenostami z prevadzky.
Panely: JINKO JKM625N-78HL4-BDV, string 5x seriovo, vykon 3,1kWp, 230V, 13,5 A
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 451
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor VOLT Green Boost 4000 BYPASS

Příspěvek od JirkaE »

Sanc0 píše: pát říj 04, 2024 11:03 am ....a neskor sa podelim so skusenostami z prevadzky.
Přecejen je ta voda jeden z největších žroutů doma a tak i potom největší úspora, za relativně přijatelný peníz.

Určitě dej vědět a nafoť, pro mnoho lidí to bude inspirací ;) Ať se vše podaří
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek