Náhrada za odešlé REVO VM II 5,5kW AXPERT MAX/GROWATT

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
stucel
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 19, 2022 11:17 am
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6 kW
Kapacita baterie [kWh]: 14 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Praha

Náhrada za odešlé REVO VM II 5,5kW AXPERT MAX/GROWATT

Příspěvek od stucel »

Ahoj solárníci,
nejprve stručně o stavu věcí: provozoval jsem cca 2 roky 2 stringy po 3kW s REVO VM II 5,5kW a 14kW LiFePO4 celkem spokojeně. REVO nebyl žádný
závodník MPPT, ale natočil jsem 5,5MW. Teď REVO lehlo kvůli asi? přepětí na vstupu poté, co jsem ho na 3 dni odpojil od panelů a vypnul. Pak samá
chyba a nejde nahodit (uvnitř vše netknuté, takže asi MOSFETy????) Takže jsem dal dotaz na HADEX a dozvědě jsem se, že už to neopravují nemajíce součástky atd. je nám líto. Tak jsem teď na vážkách mezi AXPERT MAX 8000 a GROWATT SFP 6000 ES PLUS. Cenově skoro stejné, funkčně taky.
Ale GROWATT mě zarazil svojí záruční a servisní politikou, která je velice komplikovaná, neboť striktně vyžaduje řešit to přes prodejce, který musí v součinnosti se zákazníkem vyplnit několik formulářů co se stalo a nestalo a konečné rozhodnutí je na GROWATT, zda to akceptuje nebo ne. Pokud bych to koupil např přes "polský shop" (cena), tak by to asi byl problém ještě větší. A přitom na GROWATT je záruka 10 let!!!!!!!. Oproti tomu zde kupovaný AXPERT asi tyto problémy mít (doufám) nebude, ale záruka je jen 2 roky. Prosím proto majitele GROWATT, aby se podělili o zkušenosti s případným servisem v záruce i po a to sice kde? A dále s majiteli AXPERT MAX to samé (zda to tady někdo servisuje). Případně pokud byste si někdo troufnul na opravu toho REVO VM II, abych měl rezervu pro případ, že by lehlo i to nové (samo, že uhradím náklady atd. v rozumné míře), tak bych byl taky vděčný. Díky za reakce, ale prosím k věci. Pavel
Naposledy upravil(a) stucel dne čtv zář 26, 2024 10:58 am, celkem upraveno 1 x.
Soban
Příspěvky: 3751
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Náhrada za odešlé REVO VM II 5,5kW

Příspěvek od Soban »

Podívej asi bych šel buď cestou victronu a nebo nějaké levné krabice kterou při poruše vyhodíš (ono se to neoplatí opravovat pokud to není nějaká blbost).

Osobně mám must koukni zde: https://www.mivvyenergy.cz/cs/menice-kombinovane-dcac

Jinak brát měniče z hadexu je podle mě blbost tahají to z číny a žádný servis, to už si to z číny můžeš objednat i sám......
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
stucel
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 19, 2022 11:17 am
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6 kW
Kapacita baterie [kWh]: 14 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Praha

Re: Náhrada za odešlé REVO VM II 5,5kW AXPERT MAX/GROWATT

Příspěvek od stucel »

Však já to taky z Alika koupil, na hadex jsem dal jen dotaz na opravu. Victron až někdy.....
Soban
Příspěvky: 3751
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Náhrada za odešlé REVO VM II 5,5kW AXPERT MAX/GROWATT

Příspěvek od Soban »

Jinak semtam opravuje měniče i https://www.youtube.com/@marphymarphy tak skus zda by se na to nekoukl.
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek