V bojleru se taví termostat

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od JirkaE »

mihlit píše: stř zář 18, 2024 9:52 pm Takže 6/4 topné jednotky z dražic raději nebrat?
Je to vždy 1f TJ, nevím, jestli nějaká jedna várka termostatu...
:dontknow:
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Já bych neřekl, že je to problém fastonu. Asi jsou případy, kdy je ta svorka šunt a není utažená, ale já to nejdřív zkusil i natvrdo připájet a žhavil stejně. Ten kontakt svítil po celé délce jak žárovka. To musí být podimenzované jak dobytek nebo je tam zásadní funkční vada. :(
Asi si připlatím a půjdu do toho 3F termostatu. Akorát ho nenacpu pod ten klobouk.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od JirkaE »

2900W to je nějaký speciální těleso na přání ?
Nebo upravené ?
Jaká je teplota pod krytem za provozu ?
Jaký je průřez drátu ke spirále ?

Pokud se to pod krytem přehřívá a ta teplota přenáší na dráty, pravděpodobně nepomůže ani 3f termostat.

Keramický konec tělesa může vystoupat až na 550-850 Stupňů a zvyšuje teplotu pod krytem a pokud to jde i po dratech a zvyšuje uměle teplotu drátu, může to takhle dojít až k termostatu, při delším ohřevu.

Pokud je v tentýž moment termostat místo na 16A třeba vinou materiálu jen 12-13A bude to celý na hraně, to je jediné co mě napadá :dontknow:

Rozpálit to až do červena, to je hodně na hraně.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
mihlit
Příspěvky: 612
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5800
Kapacita baterie [kWh]: 24
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od mihlit »

kodl69: zas proč bych kupoval nové topné těleso od dražic, abych do něj hned musel kupovat nový termostat. To rovnou můžu koupit jiné. Buď bude mít lepší termostat a nebo v nejhorším případě ho budu muset vyměnit taky. Navíc u toho odkazovaného je ta hlava větší, takže se tam jiný/větší termostat vejde snadněji.
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

JirkaE: Od prvního incidentu s termostatem mám klobouk sundaný a všechno krásně visí do prostoru. :D Těleso je z Nadety. Původní těleso bylo 2,2kW a dráty k němu jsou 2,5mm2 CYA. Drát je teplý jenom na konci od termostatu. Co je zajímavý je, že žhaví vždy jenom fáze. Nko konektor i drát jsou úplně vpohodě. Podle mě, jsou úplně na houby spínací kontakty.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od JirkaE »

eman píše: čtv zář 19, 2024 12:24 pm Nko konektor i drát jsou úplně vpohodě. Podle mě, jsou úplně na houby spínací kontakty.
Vypadá to tak.
:dontknow:
Ještě je varianta vyzkoušet jiný externí termostat s kapilárou, jestli problém zmizí, ale chápu, že to běžně v šuplíkových zásobách nebývá.
Ve zmiňovaných reklamacích není problém s kontakty, ale se samotnou funkcí termostatu, hlavně bodem sepnutí / vypnutí.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Jestli děláš v oboru, máš nějaký tip na solidní 1F termostat s kapilárou cca 50cm, aby mi dosáhla do středu bojleru?
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od JirkaE »

eman píše: čtv zář 19, 2024 2:34 pm Jestli děláš v oboru, máš nějaký tip na solidní 1F termostat s kapilárou cca 50cm, aby mi dosáhla do středu bojleru?
Bohužel nemám, sám jsem dostal pouze 3ks na výměnu - když jsem potřeboval víc.

Zákazníkovi jsem poslal nový - vytažený z nové spirály a byl taky špatný :eek2:
Každý zákazník není elektrikář a než dojde na výměnu, jsou to třeba i 2-3-4 týdny než se mě to vrátí.

Zdá se, že je u některých problém je při dotažení termostatu k originál plechu od TJ 6/4".

Protože jsem termostat kontroloval a byl v pořádku.
V moment kdy se vyměnil, opět totéž, sepnutí v jiném bodě, posunuté čtvrt otáčky kolečka.
Pak samozřejmě nereagoval na maximum a spirálu vypnul až havarijní, když se voda skoro vařila a pojišťovák začal odfrkávat.

Jako by se krycí plech termostatu nějak našponoval a vnitřní pnutí změnilo bod sepnutí a vypnutí.
Sám nevím co s tím.

Nyní už nenakupuju u DZD, ale nakupuju přes prostředníka a tak mám taky odpovědi DZD pouze zprostředkovaně.
Vykrucují se, všechno dlouho trvá, reklamaci - pokud vím - zatím žádnou neuznali.
Milion keců které nikoho nezajímají, viz že výrobce Eika zkrachoval atd...
Koho to zajímá, chci funkční spirálu.

Zatím se zdá, že jedinou pasující variantou je ten italský IMIT - jedna z variant TRZ nebo TR2 - některé verze IMIT mají i rozpínací kontakty
https://allegro.cz/nabidka/termostat-tr ... 4845732627
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Já mám taky jednotku TJ 4,5kW verzi a ta zatím funguje normálně. Ale je to 3F, takže tam netečou takové proudy.
Je mi realitvně jedno, co dám do toho klobouku. On ho stejně ten první vadný termostat zdeformoval, takže už tam moc nepasuje ani originál. Udělám díru jinde a upnu nový termo jinak.
Dík za tip, asi jeden zkusím.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek