V bojleru se taví termostat

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Ahoj,

mám takový drobný, nepěkná věc se mi tu děje.
Mám velký bojler OKC 300 NTC/HP. Horní topné těleso je na DS a spodní 2900W mám na ACout2 u MP2. Všechno by fungovalo krásně, kdyby termostat v přírubě EIKA V01 opravdu byl dimenzovaný na 16A. Před cca týdnem se mi utavil původní po roce provozu. Výměna a ten nový se doslova taví také. Dražice mají ten termostat přišroubovaný na plastovém krytu příruby a ten se mi doslova roztekl.

Nemáte tip, jak to pořešit? Nechci se dostat do zpráv, kvůli výbuchu bojleru a ani nechci vyhořet.

Přemýšlel jsem, že by termostat spínal nějaké relé, ale to mi připadá také jako riziko.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
jahodovák
Příspěvky: 2003
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od jahodovák »

mě takhle se pravidelně upalovaly přívodní dráty k tělesu,u mě to vyřešilo místo těch fastonů použít šroubovou svorku a je po problému.Ono nedocházelo k dokonalému spojení na tom konektoru a časem asi tak za týden vždy uhořel přívodní drát,po přisvorkování už delší dobu v pořádku,přechodový odpor je pěná sv....a
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
FRSO
Příspěvky: 2345
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od FRSO »

eman píše: sob srp 24, 2024 10:53 am Ahoj,

mám takový drobný, nepěkná věc se mi tu děje.
Mám velký bojler OKC 300 NTC/HP. Horní topné těleso je na DS a spodní 2900W mám na ACout2 u MP2. Všechno by fungovalo krásně, kdyby termostat v přírubě EIKA V01 opravdu byl dimenzovaný na 16A. Před cca týdnem se mi utavil původní po roce provozu. Výměna a ten nový se doslova taví také. Dražice mají ten termostat přišroubovaný na plastovém krytu příruby a ten se mi doslova roztekl.

Nemáte tip, jak to pořešit? Nechci se dostat do zpráv, kvůli výbuchu bojleru a ani nechci vyhořet.

Přemýšlel jsem, že by termostat spínal nějaké relé, ale to mi připadá také jako riziko.
Proč tak velké těleso, já mám na 250lt 1,1/2,2kW suché těleso a bohate stačí, nezatěžuje tak měnič, v létě je přeplý na 1,1kW, tak to spínej relátkem 25A přes ten původní termostat, jaké riziko to přináší dle tebe, to by mě zajímalo, spínat relé tím termostatem je daleko bezpečnější jak napřímo.
Ps: ty fastony nejsou ideální ani na 2,2kw, tak max na 1,5kw těleso.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 17.7.2024 9825kWh
FRSO
Příspěvky: 2345
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od FRSO »

jahodovák píše: sob srp 24, 2024 11:49 am mě takhle se pravidelně upalovaly přívodní dráty k tělesu,u mě to vyřešilo místo těch fastonů použít šroubovou svorku a je po problému.Ono nedocházelo k dokonalému spojení na tom konektoru a časem asi tak za týden vždy uhořel přívodní drát,po přisvorkování už delší dobu v pořádku,přechodový odpor je pěná sv....a
Já na tělese ten faston provrtal 3,2mm vrtákem, na vodič zalisoval očko a sešrouboval šroubem s maticí a podložkou M3 a byl pak klid než shořelo těleso.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 17.7.2024 9825kWh
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Díky za tipy. Že by to mohlo být přechoďákem mě nenapadlo, protože je rozžhavený celý termostat. Zkusím tam dát to očko.

U toho relé mi vadí to, že když se připeče relé, tak taky neodpojí.

Těleso mám ještě z doby, kdy jsem tam měl na ohřev jenom BEL. Vyšší výkon mám z důvodu, že teplá voda je u nás priorita a jak mám panely na JJZ, tak mám na ohřev jenom pár hodin. Pořád ještě skladuju to původní 2,2kW těleso, tak uvidím jestli ho nakonec nepoužiju.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Martin P
Příspěvky: 620
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od Martin P »

Pokud je to možné bych dal dva termostaty za sebou do série. První termostat na nižší teplotu bude ovládat stykač a druhý bude tím pádem stále sepnutý do doby než dojde ke spečení toho prvního. Akorát to bude chtít vymyslet nějakou signalizaci pro případ aktivace druhého termostatu.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022), 14kWh (srpen 2024).
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Pawel
Příspěvky: 845
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od Pawel »

To děláte jak Temelín 4x zálohovaný. Když se neslepí termostat 16A tak proč by se měl slepit stykač 25A a to když se dá 3fázový tak poteče kontaktem tak 5A. To že to topí na přívodech je jiná věc kde šroubový spoj jasně vede.
Valdano
Příspěvky: 353
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od Valdano »

Pokud je v bojleru jímka, do které se dá doplnit teplotní čidlo tak bych to vyřešil elektronickým termostatem se SSR relé pro bezkontaktní spínání spirály bojleru. Původní termostat bych nechal zapojený v sérii s nastavením na vyšší teplotu než spínání elektronickým termostatem a fungoval by jen jako havarijní záloha. V rámci provozních teplot by spínaní spirály bojleru fungovalo bezkontaktně se SSR a původní mechanický termostat by zafungoval jen v případě, že by elektronický termostat nebo SSR selhalo.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od JirkaE »

eman píše: sob srp 24, 2024 10:53 am
Nemáte tip, jak to pořešit? Nechci se dostat do zpráv, kvůli výbuchu bojleru a ani nechci vyhořet.

Přemýšlel jsem, že by termostat spínal nějaké relé, ale to mi připadá také jako riziko.
Já u přestaveb a u větších těles používám 3f termostaty, kde se ten výkon rozdělí na všechny 3 kontakty.

Důvod je ten, že spirála se nad 2,3kW v jímce lehce přehřívá (pokud to není TPK 550mm - tam až později), pokud je to nad 2500W přehřívá se hodně, a ,,odpadové" teplo jde pak i pod plastový kryt, kde to nedělá dobře ani drátům a ani termostatu - viz všechny problémy které zde již byli zmíněné.

(například pod deklem TPK 12kW - kde je v jímce 550mm - 4kW - je to opravdu strašidelný, při plném výkonu a otevřeném krytu teplo sálá metr daleko)

Po špatných zkušenostech doma - jsem dal zpět těleso s nižším výkonem max. 2,3kW (na jímku 440mm) a raději přepínám na více menších spirál = taky nechci být ve zprávách...

Například - Logitex má externí zapojení - pro termostat i havarijní termostat jako certifikovanou variantu - to znamená že přes oba termostaty jde šťáva do relé - které spíná jinou ,,šťávu" do spirály - pomocí originál termostatu i havarijního termostatu DZD = NEPŘÍMO.

Tedy to bylo zcela oficiálně povoleno - spínat i jinak.
Někdo tady na webu nedávno psal, že to musí být VŽDY přímo = přes termostat a havarijní termostat.

Další příklad : tělesa s vyšším výkonem jsou z Nadety bez záruky - právě proto přehřívání se v jímce.
Další příklad : pokud teplo uniká i za spirálu (při přehřívání) dochází pod deklem k poměrně velkému teplotnímu mostu a TPK se pak i rosí okolo sprál, často to začne i rezavět okolo, v horším případě kapat kondenzát ven - v ještě horším se tam začne voda hromadit.

Pokud je zásobník vody již téměř u cíle a voda má např. 70 Stupňů - už to moc nechladí - a dochází k přehřívání a zkracování životnosti i u spirál 2,2kW - proto je od DZD doporučená maximální provozní teplota - pro delší životnost.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
jahodovák
Příspěvky: 2003
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od jahodovák »

Ono se šetří všude,i na těch topných tělesech,a nakonec záruku to většinou přežije,pak je v zájmu zisku třeba prodat nové,takže kde to jde používám suché tělesa a s maximálním výkonem zapojená většinou na 400v a napájené jen 230v ono to ani víc nestojí a hlavně to déle vydrží a výkon je dostatečný,jelikož je u nás měká voda,můžu klidně jet i na vysokou teplotu a tím mít i větší zásobu pro případný nedostatek svitu...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Já mám starší verzi toho bojleru a tam pasuje jen TPK 150/2,2. Po covidu ten bojler upravili a teď pro něj prodávají i 3F TPK s třemi jímkami. To by byl vytěžovací ideál, ale já jsem v háji. Jelikož i to 3kW těleso stálo nějakých 1500Kč, tak se mi nechce kupovat další rozdělené. Zkusím to připojení k termostatu nějak elektricky upravit, aby tam nebylo takové tepelné namáhání. Zvětšit průřez vodiče a pořádné připojení, místo fastonu.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
kyocera
Příspěvky: 1281
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od kyocera »

Dělal jsem ohřev vody 250l rodinému příslušníkovi . Byl tam 3f termostat. A 3 šachty na suché keramické těleso 3x 230/2,2kW
a jedna jímka na měření. Všimnul jsem si, že to teplo nedělá termostatu uvnitř pod kloboukem dobře.
Tak jsem 3f termostat nahradil 2ks provozní a 1ks havarijní nastavený na 90°C. Všechny 3ks jsem umístil do krabice mimo bojler.
Umístěním mimo bojler už nejsou termostaty ani kontakty namáhané teplotními cykly a fastony na termostatech jsou studené.
No jen proč 3 termostaty.
Jeden kus provozní nastavitelný je pro FV ohřev pro AC MPPT regulátor. Druhý provozní je z DS, kdy časový spínač s cyklem 24 hodin v nastavený
čas sepne DS druhé suché těleso 2,2kW , ale z DS nic nejde, protože je termostat pro FV je nastavený na vyšší teplotu než z DS. Třetí termostat je havarijní 90°C. Přes napětovou vyrážecí spoušt vypne všechy okruhy, kdyby teplota dosáhla 90°C. V krabici je i signalice pomocí LED diod sepnutý a vypnutý termostat je tam i digitální teploměr vody bojleru. Je tam také modul HIS, tedy hlídání izolačního stavu panelů. Systém se takto osvědčil a příští rok ještě doplním o modul AFDD pro DC tedy nejúčinná obrana proti seriovému i paralelnímu DC oblouku někde mezi panely , přímo v panelu nebo na svodu dolů ze střechy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Pavel111
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 24, 2014 11:40 am
Lokalita: Čestice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 16,6
Kapacita baterie [kWh]: 43
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od Pavel111 »

eman píše: sob srp 24, 2024 10:53 am Ahoj,

mám takový drobný, nepěkná věc se mi tu děje.
Mám velký bojler OKC 300 NTC/HP. Horní topné těleso je na DS a spodní 2900W mám na ACout2 u MP2. Všechno by fungovalo krásně, kdyby termostat v přírubě EIKA V01 opravdu byl dimenzovaný na 16A. Před cca týdnem se mi utavil původní po roce provozu. Výměna a ten nový se doslova taví také. Dražice mají ten termostat přišroubovaný na plastovém krytu příruby a ten se mi doslova roztekl.

Nemáte tip, jak to pořešit? Nechci se dostat do zpráv, kvůli výbuchu bojleru a ani nechci vyhořet.

Přemýšlel jsem, že by termostat spínal nějaké relé, ale to mi připadá také jako riziko.
Těch 16A je pro dnešní zařízení nad limitem.Já osobně používám pro boiler 200l (nerez) termostat z německé pračky z osmdesátých let.Funguje.
16,6 kWp-MPPT Victron-třífáz Victron 24kW(6xMP5000VA)-43 kWh LiFe
cuki
Příspěvky: 254
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm
Lokalita: Berounsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6,4kWp
Kapacita baterie [kWh]: 16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od cuki »

Osobně nechápu co se řeší. Protože ten systém má hned několik bezpečnostních ochran.
To že odejde pracovní termostat se děje, je to záměrně nejkřehčí prvek. Musí odejít dříve než bezpečnostní termostat na 90+°C. Pokud odejde ten provozní, pozná to člověk ihned jak pustí kohoutek. No a když selže i ten pojistný termostat, tak stejně musí zafungovat tlakový ventil u přepušťáku.

Za mě poměrně odolný systém. No a co se týče těch fastonů, ty věkem křehnou a proto výrobce (alespoň Dražice) doporučuje vyměnit ty kabely společně s vadným termostatem.

Nevím jestli bych je nutně prošrouboval, ale namazat nějakou vhodnou pastou by asi nebylo naškodu. Dávat do bojleru zbytečně výkonné patrony je za mě nesmysl. Naopak u toho soláru by se hodilo spíše ubrat výkon.
pibi
Příspěvky: 926
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od pibi »

eman píše: ned srp 25, 2024 9:35 am Já mám starší verzi toho bojleru a tam pasuje jen TPK 150/2,2. Po covidu ten bojler upravili a teď pro něj prodávají i 3F TPK s třemi jímkami. To by byl vytěžovací ideál, ale já jsem v háji. Jelikož i to 3kW těleso stálo nějakých 1500Kč, tak se mi nechce kupovat další rozdělené. Zkusím to připojení k termostatu nějak elektricky upravit, aby tam nebylo takové tepelné namáhání. Zvětšit průřez vodiče a pořádné připojení, místo fastonu.
Pokud jeto 3kW suché těleso, tak tam bývá většinou zapojeno více spirál paralelně na 2 mosazných šroubcích. Není problém to rozebrat, přeměřit, přepojit. Minulý měsíc jsem takto předělal těleso v 80l bojleru, původně 2,2kW, 2 paralelně spojené spirály, byla tam dírka navíc, tak jsem přidal šroubek a rozdělil to na 2x1,1 kW a zapojil jen jednu polovinu. Pokud dírka navíc není, tak ta keramika jde snadno vrtat diamantovými korunkami do dlažby ve vodní lázni.
PXL_20240419_161123349.jpg
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
jahodovák
Příspěvky: 2003
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od jahodovák »

cuki píše: ned srp 25, 2024 5:29 pm Osobně nechápu co se řeší. Protože ten systém má hned několik bezpečnostních ochran.
To že odejde pracovní termostat se děje, je to záměrně nejkřehčí prvek. Musí odejít dříve než bezpečnostní termostat na 90+°C. Pokud odejde ten provozní, pozná to člověk ihned jak pustí kohoutek. No a když selže i ten pojistný termostat, tak stejně musí zafungovat tlakový ventil u přepušťáku.

Za mě poměrně odolný systém. No a co se týče těch fastonů, ty věkem křehnou a proto výrobce (alespoň Dražice) doporučuje vyměnit ty kabely společně s vadným termostatem.

Nevím jestli bych je nutně prošrouboval, ale namazat nějakou vhodnou pastou by asi nebylo naškodu. Dávat do bojleru zbytečně výkonné patrony je za mě nesmysl. Naopak u toho soláru by se hodilo spíše ubrat výkon.
Já si myslím,že termostat má jen regulovat a ne hořet,pokud nevydrží životnost boileru,tak to považuji za zmetek,samozřejmě je dobré pokud na soláru je možnost regulovat výkon těles a naopak mám rád,pokud je možno v době svitu využít ho co nejvíc,takže klidně tělesa až do výkonu fotovoltaiky,ono to sluníčko někdy svítí jen krátce a slabým tělesem toho moc neohřeju a zbytečne je potom třeba dohřívat jinak.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 713
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od shuty »

akurat mi zhorela zakazkova spirala od nadety.
v prevadzke cca 1,5 roku - samozrejme bez zaruky.
boli tam dva okruhy, 1,5kW 230V a 1kW 90V. ta 1kW 90V nebola vyuzivana, prepalila sa ta na 230V.
vybavil mi pri tom aj prudovy chranic, kto vie co sa tam vlastne odohralo, je tam aj rozraveny material.
je to uz druha spirala od nadety, prva 3x700W 230W je sice funkcna ale ma prasknuty keramicky clanok. teraz do bojleru isla original spirala 2,2kW od drazic co tam bola povodne. celkovo mi ta origo pride o hodne kvalitnejsia ako tie od nadety.
prepalena spirala nadeta
prepalena spirala nadeta
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

pibi: Díky za tip, kouknu na to.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
eman
Příspěvky: 1420
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od eman »

Tak jsem udělal úpravu kontaktů a ty fastony na teplotu termostatu neměli vliv. Je rozžhavený i s perfektním připojením a celé zapojení spirály mám rozebrané, takže by se mělo i dobře chladit. Vypadá to na použití 3F termostatu nebo přidání toho relé.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Soban
Příspěvky: 3740
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: V bojleru se taví termostat

Příspěvek od Soban »

No tak si změř jaký odpor má ten kontakt v sepnutém stavu, podle mě je ten kontakt KO.

A nebo není na takový proud dimenzovaný tak pak vložit relátko spínané termostatem.
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek