Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Nezařaditelné
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Hyp píše: pát črc 26, 2024 10:43 pm Snad ten dotaz byl podle infozákona, kde musí odpovedet do 15 dnů.
Na reklamaci nebo reakci mají jinak 30, resp. 60 dnů ve složitých případech Anebo úřady nereaguji vůbec.
Zatím je moc brzy. Přišlo mi potvrzení o přijetí z podatelny Energetického regulačního úřadu s přiděleným identifikátorem dokumentu. Jinak tohle jsem neřešil, protože počítám s tím, že když mi neodpoví do 30 dnů tak to budu samozřejmě urgovat a i opakovaně. Nemusíte samozřejmě jak se říká jen "přihlížet se založenýma rukama v klíně" a klidně můžete na ERU poslat svůj vlastní dotaz podle infozákona, aby Vám na něj museli odpovědět do 15 dnů. Čím více lidí se zapojí tím lépe, ale určitě na to nebudete mít čas, protože to by Vám pak už nic nezbývalo na psaní dalších příspěvků na tomto serveru. :dontknow:
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Soban píše: čtv črc 25, 2024 12:54 am Podívej u nás to strčím do zásuvky a jedeš, nic ti nemůžou...
Zrovna na tomto serveru akorát v jiném starším tématu je důkaz že můžou. Stačilo, že měl připojený gridfree měnič k DS bez uzavřené smlouvy o připojení. Tady je přímo rozhodnutí ERU k tomu případu a v diskusi na jiném serveru k tomu píšou, že ho to kromě té pokuty 3k Kč stálo ještě navíc 14k Kč za náklady ČEZu tj. dohromady 17k Kč.
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Hyp »

Valdano píše: sob črc 27, 2024 2:34 am
Hyp píše: pát črc 26, 2024 10:43 pm Snad ten dotaz byl podle infozákona, kde musí odpovedet do 15 dnů.
Na reklamaci nebo reakci mají jinak 30, resp. 60 dnů ve složitých případech Anebo úřady nereaguji vůbec.
Zatím je moc brzy. Přišlo mi potvrzení o přijetí z podatelny Energetického regulačního úřadu s přiděleným identifikátorem dokumentu. Jinak tohle jsem neřešil, protože počítám s tím, že když mi neodpoví do 30 dnů tak to budu samozřejmě urgovat a i opakovaně. Nemusíte samozřejmě jak se říká jen "přihlížet se založenýma rukama v klíně" a klidně můžete na ERU poslat svůj vlastní dotaz podle infozákona, aby Vám na něj museli odpovědět do 15 dnů. Čím více lidí se zapojí tím lépe, ale určitě na to nebudete mít čas, protože to by Vám pak už nic nezbývalo na psaní dalších příspěvků na tomto serveru. :dontknow:
Tak sem vylep template toho tvého podání, Jistě to někdo bude schopen lépe přeformulovat a žádat informace podle info zákona … Když už jsem poučil, tedy řekl, čemu rozumím. Doby akorát poradím, ať 25. den pošleš opatření proti nečinnosti s tím, že pokud to stihnou do 30 dnů odpovědět, takže nemusí aplikovat opatření proti nečinnosti… To je osvědčená metoda, jak donutit úředníka k akci, Protože když bude muset papírovat ještě s opatřením proti nečinnosti, tak už raději vyřídí prvotní podání

já nevím co bych měl za informace žádat, tedy neumím se kvalifikovaně zeptat

Každopádně pokud tedy platí místní úprava, no tak ti odpovědi nejspis, ze smůla, Jen spekulují na pravděpodobnost, to umím zase z burzy.

Všimni si, že na tvojí impertinenci nebudu reagovat stejnou, já se řídím biblí, on do tebe kamenem, ty do něj chlebem nebo spíše moudrem :-)

Jak vidíš, existuje nejméně jeden člověk, který tu pokutu real ně dostal, jestli se odvolal a nebo to zaplatil tak to newym
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Hyp »

Valdano píše: sob črc 27, 2024 12:36 am
Hyp píše: pát črc 26, 2024 10:43 pm Součástí toho měniče tedy není žádná záložní baterka? Řekněme že mám chladničku s příkonem nějakých 80 W
Ve Vašem případě tu Lidl sadu ani nepotřebujete. Stačil by vám aku EcoFlow DELTA 2, který má vlastní samostatný vstup přímo pro panely tj. obejde se i bez toho samostatného EcoFlow měniče. EcoFlow DELTA 2 aku se umí sám nabíjet z panelů připojených přímo k němu. Takže stačí jen EcoFlow DELTA 2 aku a FV panely, plus chladničku připojit jen do výstupní AC zásuvky na EcoFlow DELTA 2. DS připojit na AC vstup EcoFlow DELTA 2 aku a pak pokud z FV panelů nebude dostatek energie a v aku také ne tak se bude EcoFlow DELTA 2 automaticky dobíjet přímo z DS.

Jinak přímo součástí dodávky v té Lídl sadě (panely + měnič do 800W) za relativně malý peníz samozřejmě aku není (zkrátka za málo peněz nemůžete čekat moc muziky), ale celé je to připraveno k připojení aku ovšem ne nějakého samodomo bastlu, ale některé z těch mobilních EcoFlow aku. Většinou se používá některá z verzi EcoFlow Delta a dají se rozšířit až do 25kWh. S nejlevnější a také nejslabší verzi EcoFlow RIVER 2 by vám to na tu 80W chladničku stačilo asi tak na 3 hodiny provozu v době kdy panely už nebudou nic dávat zatímco s EcoFlow DELTA 2 by vám to vydrželo tak na 12 hodin provozu a s nejsilnější EcoFlow DELTA Pro bez rozšíření přes cca 40 hodin.

Ptal jsem se na to na ecoflow.cz a do 800W v době kdy není výpadek DS umí ten régl brát energii z aku namísto z panelů a posílat to na AC výstup (takže régl umí ten EcoFlow aku nejen nabíjet, ale i z něj čerpat), ale to funguje jen do 800W a navíc jen když není výpadek DS. Pokud dojde k výpadku DS tak smolík a musíte si ručně přepojit spotřebič ze zásuvky ve zdi přímo do zásuvky na tom extra EcoFlow aku, který má v sobě integrován vlastní výkonnější měnič, ale ten přes to propojení s tím 800W měničem do DS samozřejmě nefunguje a tu výstupní AC zásuvku co je přímo na tom EcoFlow aku samozřejmě propojit přímo do DS také nemůžete.
Ale ne, já se ptám na ten měnič za 3000 v akci co tu někdo dával (protože ty 2 panely 415Wp už mám za 2400), a vy nabídnete bednu za 25000,- ?!! :-))

upozorňuju, že já řeším řešení pro spoustu nemovitostí, takže zrovna ta lednická není v situaci, kterou jsem řešil na jiných místech. Tady v situaci, kde Grid je připojen, ale je tam 3F. Vím dobře že pokud tam Grid je tak návratnost FV je často v nedohlédnu.

Ale pokud tenhle měnič za 3K umožňuje do připojené baterky jak nabíjet, tak i z ní vybíjet do zásuvky - když nesvítí? (Aby dokryl spotřebu baráku), No tak to nemusí být marný, když budu jednotlivě spouštět k té ledničce třeba ještě bazénovou filtraci 300 W, jednotlivě bazénové čerpadlo 700 W… Tedy za předpokladu, že všechny tyhle spotřebiče nasadím na stejnou fázi, na kterou bude připojen měnič do zásuvky…

Ale jak se to zachová, když bude náběh motoru určitě to špičkově vyskočî nad 800 W při náběhu!!

Koupil ten měnič někdo a baterku k tomu, aby to vyzkoušel?

Pokud bych to uměl fungovat nějak rozumně, tedy brát si z baterky pro dokrytí soláru, schopnost nastavit minimální vybíjecí napětí, no tak by to nemuselo být marný? Ale zajímají mě zejména ty přechodové stavy, co se stane když budeš potřeba nad 800 W, tak se úplně čerpání z baterky vypne? Resp. panely vyrobí 800 W, spotřeba bude 799W No a co se stane pokud najednou spotřeba špičkově vyroste přes 1000 W?


Jo a podle všeho na tuhle věc prý správně musí být revize a všechny papíry, takže kdo se chcete dotazovat na Airu tak se současně ptejte i všech distributorů pre Eon i ČEZ. Chci vidět jejich odpověď a ne nějaké spekulace co píšou na webu. Buďte opatrný
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:08 am Tak sem vylep template toho tvého podání
Tady to je.
Předmět: Reklamace rozporu Vaší vyhlášky č.16/2016Sb. s nařízením komise EU č. 2016/631

Dobrý den,

aktuální znění vyhlášky č.16/2016Sb. o podmínkách připojení k elektrizační soustavě zahrnuje do výroben elektřiny i zdroje s nižším výkonem než 800W a stanoví pro ně stejné podmínky jako pro tzv. mikrozdroje s výkonem až do 10kW mimo jiné v "§16 Podmínky zjednodušeného připojení mikrozdroje k distribuční soustavě" avšak Nařízení komise (EU) 2016/631, kterým se stanoví kodex sítě pro požadavky na připojení výroben k elektrizační soustavě uvádí

v článku 2 odstavec 6, že „výrobnou elektřiny“ je zařízení, které převádí primární energii na energii elektrickou a sestává z jednoho nebo více výrobních modulů připojených k soustavě v jednom nebo více místech připojení;

v článku 5 odstavec 1, že výrobní moduly musí splňovat požadavky stanovené na základě napěťové hladiny v místě jejich připojení a jejich maximální kapacity podle kategorií, které jsou stanoveny v odstavci 2.

v článku 5 odstavec 2, vůbec nepovažuje zařízení s kapacitou nižší než 0,8kW za výrobní moduly, protože nesplňují ani jednu z definic, které jsou stanoveny v odstavci 2.

v článku 71 odstavec 1, že regulační orgány zajistí, aby všechna relevantní ustanovení ve smlouvách a všeobecných podmínkách týkající se připojení nových výrobních modulů k elektrizační soustavě byla uvedena do souladu s požadavky tohoto nařízení.

v článku 72, že požadavky tohoto nařízení se použijí po uplynutí tří let od vyhlášení.

Nyní máme rok 2024 a aktuální znění Vámi vydané vyhlášky č.16/2016Sb. jak se zdá je stále v rozporu s tímto nařízením EU.

Kdy bude učiněna náprava v tom smyslu, že zařízení s výkonem nižším než 800W budou z daných omezujících pravidel zcela vyňaty, protože dle zmíněného nařízení EU se nejedná o výrobny i když jsou připojeny k distribuční soustavě?

S přáním hezkého dne
atd.
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:20 am Ale ne, já se ptám na ten měnič za 3000 v akci co tu někdo dával (protože ty 2 panely 415Wp už mám za 2400), a vy nabídnete bednu za 25000,- ?!! :-))
No, ale vždy o tom píšu a ten odkaz, který je na první straně tohoto tématu jsem tady dával já.
Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:20 am Ale pokud tenhle měnič za 3K umožňuje do připojené baterky jak nabíjet, tak i z ní vybíjet do zásuvky - když nesvítí? (Aby dokryl spotřebu baráku), No tak to nemusí být marný, když budu jednotlivě spouštět k té ledničce třeba ještě bazénovou filtraci 300 W, jednotlivě bazénové čerpadlo 700 W
Ten měnič EcoFlow Power Stream dává na AC výstup maximálně 800W a víc neumí. Sama lednice bude ráda když s tím měničem naběhne, protože ledničkové kompresory jsou při náběhu dost náročné a připojit k tomu bazénovou filtraci 300 W a bazénové čerpadlo 700W tak to už jste za možnostmi toho měniče. Takže při náběhu jen sama lednice. Pak za chodu lednice klidně připojit bazénovou filtraci 300 W pokud tedy nemá také nějaké extra nároky na rozběh, ale určitě už ne ještě navíc k tomu bazénové čerpadlo 700W. Bazénové čerpadlo 700W provozovat leda v době když lednice ani bazénová filtrace nepoběží.

Pokud byste chtěl větší výkon na AC výstup pak ten měnič vůbec nemá smysl kupovat a buď koupit jiný výkonnější měnič a nebo některou z těch mobilních aku jako je třeba EcoFlow DELTA 2, ale většina z nich je mnohem dražších, protože v sobě mají každá svůj vlastní a výkonnější měnič a samy v podstatě ani ten 800W-tový měnič EcoFlow Power Stream kvůli panelům nepotřebuji, protože se k těm mobilním aku panely dají připojit napřímo.
Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:20 am Koupil ten měnič někdo a baterku k tomu, aby to vyzkoušel?
Zřejmě to už někde někdo někdy koupil, ale jestli to byl někdo z tady diskutujících to netuším.
Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:20 am schopnost nastavit minimální vybíjecí napětí
Obávám se, že tohle ten měnič asi neumí, protože podporuje jenom ty EcoFlow baterie, a ty s tím měničem komunikují přes kabel a mají různá nastavení přímo v sobě jelikož se umí i samy nabíjet nezávisle na tom měniči. Takže ten měnič EcoFlow Power Stream bude mít minimum nastavení a veškerá chytristika týkající se aku bude jen uvnitř těch mobilních aku.
Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:20 am Resp. panely vyrobí 800 W, spotřeba bude 799W No a co se stane pokud najednou spotřeba špičkově vyroste přes 1000 W?
Jen hádám, že v takovém případě to v tom měniči asi zachytí nějaká ochrana a měnič asi vypadne na nějakou chybu, ale zkuste se na to poptat sám přímo na u ecoflow.cz. Tady mají uveden kontaktní email i telefon.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 393
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Hyp píše: sob črc 27, 2024 7:20 am
Ale jak se to zachová, když bude náběh motoru určitě to špičkově vyskočî nad 800 W při náběhu!!

Koupil ten měnič někdo a baterku k tomu, aby to vyzkoušel?
Jablka a hrušky v jednom kompotu :lol:

Ano vyzkoušeno - nejméně ve stejném vláknu já a Vanilka a zmíněné další statícíce lidí po celém Německu, kde to má velkou oblibu.

Pokud motor vyskočí nad 800W - nebo teď mě běží on-line 2 plotýnky najednou - když jsem si odskočil a čekám až se začne vařit, dává to jen těch 800W a zbytek bere ze sítě.

Což ale u mě není ale pravda, protože ten zbytek jde také z FV... :D

Každopádně to s baterií EcoFlow nemá nic společné, ta je externí.... a je nutné do ní dát prodlužovák a připojit cokoliv externě.

Edit: přesná čísla online 745W z balkonovky (z jinýho Lídlu), 1788W z Modráska a 18W ze sítě :D
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Ty mobilní baterie EcoFlow mají v sobě samy vlastní a výkonnější měnič. Třeba DELTA 2 má trvalý výkon na svém AC výstupu do 1800W a krátkodobý špičkový do 2700W, ale jejich AC výstup nelze připojit do DS. Takže spotřebiče vůči jejich výkonnějšímu AC výstupu se připojují např. přes prodlužovačku přímo do zásuvek na té baterii. Baterie EcoFlow mají vlastní DC vstup pro FV panely pro nabíjení z panelů a také vlastní AC vstup, kterým se dají připojit přímo k DS k nabíjení z DS. I bez toho měniče EcoFlow 800W se ty baterie umí samy dobíjet z panelů připojených přímo k nim a když panely nedávají dost tak si dobírají z DS.

Jinak máte samozřejmě pravdu s tím, že u těchto měničů EcoFlow 800W se to opře o horní maximum a zbytek si spotřebiče berou z DS. V případě výpadku DS ovšem AC výstup toho měniče 800W nefunguje tj. nedá vůbec nic aneb konečná dokud zas nenaběhne DS. Takže jako UPS je v případě výpadku DS AC výstup toho měniče nepoužitelný a dají se použít jen zásuvky přímo na baterii, ale ty se nemohou připojovat k DS takže spotřebiče v takovém přepřípadě přepojit ze zásuvek přes prodlužovák přímo k té mobilní baterii EcoFlow.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 393
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: sob črc 27, 2024 12:20 pm Ty mobilní baterie EcoFlow mají v sobě samy vlastní a výkonnější měnič. Třeba DELTA 2 má trvalý výkon na svém AC výstupu do 1800W a krátkodobý špičkový do 2700W, ale jejich AC výstup nelze připojit do DS. Takže spotřebiče vůči jejich výkonnějšímu AC výstupu se připojují např. přes prodlužovačku přímo do zásuvek na té baterii. Baterie EcoFlow mají vlastní DC vstup pro FV panely pro nabíjení z panelů a také vlastní AC vstup, kterým se dají připojit přímo k DS k nabíjení z DS. I bez toho měniče EcoFlow 800W se ty baterie umí samy dobíjet z panelů připojených přímo k nim a když panely nedávají dost tak si dobírají z DS.

Jinak máte samozřejmě pravdu s tím, že u těchto měničů EcoFlow 800W se to opře o horní maximum a zbytek si spotřebiče berou z DS. V případě výpadku DS ovšem AC výstup toho měniče 800W nefunguje tj. nedá vůbec nic aneb konečná dokud zas nenaběhne DS. Takže jako UPS je v případě výpadku DS AC výstup toho měniče nepoužitelný a dají se použít jen zásuvky přímo na baterii, ale ty se nemohou připojovat k DS takže spotřebiče v takovém přepřípadě přepojit ze zásuvek přes prodlužovák přímo k té mobilní baterii EcoFlow.
Ano, přesně a jasně popsané = jablka zvlášť a připojení do sítě a hrušky zvlášť externí bateriové s uložištěm - nabíjené 2 panely z FV a výstupem na prodlužovák.

Naprosto ideální hodit to do obytné dodávky a péct v troubě jen s připojením v Kempu který si účtuje podle spotřebovaných kWh (a na tajno přilepšit nebo dělat přetoky tomu kempu) :lol: :lol: :lol: :lol:

Zároveň možnost zůstat přespat i na odbočce do lesa a žádný kemp nehledat :D
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 393
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Tím že jsem to otočil na JZ a JV, balkónovka 800W vyrábí 3,3kWh-3,9kWh denně, dnes je nejhezčí den od počátku, pravděpodobně bude dnes nejvíc.

Maximum v poledne 750W i při tomhle natočení na čistých 45 Stupňů = panely jsou k sobě kolmo na JV a JZ s vlastním sklonem 45 Stupnů.

Přetoky po dnech : 0,25kWh - 0,31kWh - 1,08kWh - 0,87kWh - 0,27kWh a dnes jsme již na 0,29kWh = 3,07kWh ze 19,13 kWh CELKEM

To zas tak hrozný není, myslel jsem si - odhadoval jsem - že to bude víc v těch přetocích.

Každopádně to má vliv na nabíjení a vybíjení akku - ze které se denně odebírá a dobijí mnohem méně než dříve, kdy jsme se pohybovali na 9-12kWh denně a nyní je to 6,5-8,0 kWh

Těch 3kWh je mě líto - ale musím uznat, že zas tak neefektivní to není a asi to trošku šetří i tu baterii.

Ještě dnes a zítra, pak je dovolená a vypnu to :D



Screenshot_20240727-130151_Tuya Smart.jpg
Screenshot_20240727-132234.jpg
Ještě bych se rád zeptal znalců Victron, co je to za údaj u battery - max ? 57,51V a ty ostatní velká čísla ?

To je max. nabíjecí napětí nebo něco jiného ?

Protože 3 jiné měření ukazují něco jiného a napětí na baterce nebylo ani jeden den víc než 54,2V - 54,4V.

První den jsem byl vyplašený a běhal s multimetry - zkoušel různé - abych tu baterku neničil.... ::rolleyes::

Jen bych to chtěl chápat.... :)

Děkuji
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
MartinF
Příspěvky: 72
Registrován: stř úno 16, 2022 7:25 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od MartinF »

https://www.victronenergy.com/media/pg/ ... oring.html

The daily log shows:

Solar yield: The energy (Wh) converted for that day.

Solar Pmax: The maximum power (W) recorded during the day.

Solar Vmax: The highest voltage (V) from the PV array during the day.

Battery max and min: The first figure shows the maximum battery voltage (Vmax) for the day. The figure below is the minimum battery voltage(Vmin) for the day.

Errors: This shows the daily number of errors, if any. To get more information about the error(s), click the orange dot. You may need to slide the display on your device up to see the errors.)

Lifetime total: This shows the total energy converted by the installation (W and is not re-settable).

Since reset: This shows how much energy has been converted by the installation since the last reset.
6,5kWp (V - 1,6kWp, J - 1,5kWp, Z - 3,3kWp), Victron MP2 5000VA, 2 * (Victron MPPT 250/85), 2 * ( LiFePo4 16x 280Ah Eve), Victron Smartshunte + BMS
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Hyp »

to se pripojuje kazdy panel zvlast jako string nebo co to je PV a DC port? To nejsou 2 panely v serii ale kazdy zvlast - OK https://websiteoss.ecoflow.com/cms/uplo ... 304065.pdf tak to zkouknu nejdriv zde

Ma to smysl bez originalni baterky? Jde pripojit vlastni (jina, za normalni penize) AKU? Asi ne co? Jejich Delta2 1 kWh za 25000,- je nesmysl pro mne (k cemu ke staticke balkonove elektrarne takovouto drahou mobilni baterii!?)

Ps: pisete ze kdyz je na fazi vetsi odber jak 800W nebo co dodaji panely, tak se bere ze site, takze to funguje tak, ze PowerStream dela nejake ac prepeti a kdyz napeti poklesne pod napeti DS, tak zbytek tece z DS?
Přílohy
IMG_7214.jpeg
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 393
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Vysvětlení tzv. zcela polopaté to tady bylo několikrát...

Ano, každý panel zvlášť viz parametry měniče.

Ano - smysl to má, ale v kazde domácnosti jiný, stejně jako každá jiná FV, každá domácnost je jiná.

Někde ráno odcházejí, večer se vracejí...
Jinde celodenní homeoffice...
Jinde v přízemí vlastní prodejna...
Každý to má jinak.

Největší smysl a efektivitu to má tam, kde běží non-stop 800W spotřeba, tam bude 100 % využití.

Baterku lze postavit sam, svoji a pak lze legálně dokrmovat 800W na 24h = nonstop - zcela legálně....

Baterie je volitelný doplněk ale nemusí být.

Originál baterie je pro toho, kdo to neumí postavit a navíc mu vyhovuje i ten externí režim využití = na prodlužovak na externí zásuvku.

Samozřejmě lze jeden panel odpojit = výroba 400W nebo 800W

Smysl jsem demonstroval na reálné výrobě a reálné spotřebě nasi domácnosti.

Nebo ideálně koupit balkonovku na míru = přesně na spotřebu domacnosti....

V Německu například lze použít ,,Modráska" registrační formulář to umožňuje.
Vyplnuju maximální výkon měniče a také nastavené omezení to je pro legální verzi 800W.
Tím že to má limiter, téměř žádné přetoky nejsou a z baterky beru jen co potřebuju = naprosto ideální balkonovka

Je úplně jedno, jestli to beru rovnou z panelů, nebo to nejdřív ukládám do akku a odebírám až z akku
Ale samozřejmě je ekonomicky nesmysl ukladat do akku a pak to v noci - brát z akku a v podobě pretoku zdarma - cpát do sítě

I u nejmenší verze FV třeba do karavanu - musí být nejdřív plán a výpočty.

Zisk za týden z balkonovky 800W :

Screenshot_20240728-183949_Tuya Smart.jpg
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Hyp »

JoJo, ty schémata připojení panelů jsem v návodu již viděl, to tam mají dobře nakreslené.

I. Prosim link na DYI baterii k Powerstream, diky.

Jak neumi postavit, tuhle si umi koupit kazdy za zlomek ceny ne? https://vi.aliexpress.com/item/1005004959485911.html

Prislo mi to, ze to je levny menic pro drahy ekosystem, a ze neorigo AKU nejde (Že taky proto na to dali slevu, protože 3500 power stream nestojí ani v Polsku, aby si to lidi koupili a pak zjistili že si k tomu musí dokoupit spoustu dalšího harampádí), a také jsem žádný nenašel - A taky jste psali, že nejde pořádně nic nastavit, limitní napětí baterky, to by se teoreticky dalo obejít třeba victronem, tak to máš ty udělaný, Když jsi tady dával fotku z VicConnect aplikace ?

Takže lze z PowerStreamu bytahnout jenom 2vodiče: batery+ baterry- a funguje to? Komunikace s baterkou není nutna tvrdis?




On tam rika, že se má nastavit trvalý příkon domácnosti třeba na 100 W, no tak to je na … houby. Ze to neumi bez dalsiho nejaky lepsi management.

II. Asi blbá otázka: lze přihlásit výrobnu s tímto měničem? Tedy že budu za přetoky ikasovat koruny anebo alespoň odpočet – virtuální baterie? Kdyz by neslo viz I. Protože
- kupovat od nich baterku 25000 / 1 kWh je opravdu nesmysl (kdyz jde kWh za cca desetinu)
- i na připojení této hračky do zásuvky musí tuším být v Česku správně revize (a ne jak v Německu)

III. Idea moje je propojit to normálně do zásuvky a krmit domácnost při odběru a baterku při neodběru… Ale jak jsou priority kdy dobíjet baterku a kdy do zásuvky? :eek2:

III. Ty jejich eko flow smart zásuvky jsou předražený!! Chtělo by to cívku na výstupní vodič od elektroměru (přívodní vodič do domácnosti), aby to četlo odběr domácnosti (a ne zásuvek) a podle toho regulovalo výkon…
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 393
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

V kombinaci jablka a hrušky - je to drahá verze měniče s drahou baterií a součastně drahý externí přenosný zdroj = nesmysl pro každého, kdo to umí postavit - nabo má své speciální využití.

Svoji 800W balkonovku úplně jiného výrobce - koupenou v úplně jiným Lídlu = s úplně jinou aplikací - jinak ale naprosto stejnou - měřím 5 různými způsoby které se rozcházejí za tyden až o 5kWh.

Můj primární cíl, bylo to měření a nesmysly které různé ty aplikace ukazují.

Nejlepší využití klasické balkonovky má Vanilka, je to pro lidi kteří mají jen balkon, nemají střechu a nechtějí nic složitého.

Lze to použít přesně tak, baterku DC48V nabíjet třeba Victronem a pak přes měnič přifázovat na domácí síť, přes mikro-měnič 800W za 180Euro z Alíku
Pokud na stejnou baterii připojím i OFF-Grid měnič DC48V / 230V čistá sinus, bude to totéž, jen se společnou aplikací.

Normální výrobna to nikdy nebude, nemá to žádný limiter, chrlí to podle velikosti - nyní 800W rovnou do sítě a co se nespotřebuje, jde do přetoků

Nikdy to nepůjde kombinovat - ve spojení s baterií jsou to dva samostatné systémy, které o sobě nevědí - mají jen společnou baterii.

1. JABLKA - Jeden dodává 800W on-grid dio sítě...

2. HRUŠKY - Druhý má externí zásuvku (na prodlužovák) dobijí se taky z panelů a má výstup podle koupené verze baterie (pro ten prodlužovák) = nelze přifázovat
Naposledy upravil(a) JirkaE dne pon črc 29, 2024 8:09 am, celkem upraveno 2 x.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Dotaz dle info zákona na ERU

Příspěvek od Hyp »

Tak kdo má teda tovku, tak jim to můžete bezplatně poslat a do 15 dnů bude odpověď:

VZOR
Komu: ERU, ID: eeuaau7

Věc: dotaz dle info zákona

aktuální znění vyhlášky č.16/2016Sb. o podmínkách připojení k elektrizační soustavě zahrnuje do výroben elektřiny i zdroje s nižším výkonem než 800W a stanoví pro ně stejné podmínky jako pro tzv. mikrozdroje s výkonem až do 10kW mimo jiné v "§16 Podmínky zjednodušeného připojení mikrozdroje k distribuční soustavě" avšak Nařízení komise (EU) 2016/631, kterým se stanoví kodex sítě pro požadavky na připojení výroben k elektrizační soustavě uvádí

v článku 2 odstavec 6, že „výrobnou elektřiny“ je zařízení, které převádí primární energii na energii elektrickou a sestává z jednoho nebo více výrobních modulů připojených k soustavě v jednom nebo více místech připojení;

v článku 5 odstavec 1, že výrobní moduly musí splňovat požadavky stanovené na základě napěťové hladiny v místě jejich připojení a jejich maximální kapacity podle kategorií, které jsou stanoveny v odstavci 2.

v článku 5 odstavec 2, vůbec nepovažuje zařízení s kapacitou nižší než 0,8kW za výrobní moduly, protože nesplňují ani jednu z definic, které jsou stanoveny v odstavci 2.

v článku 71 odstavec 1, že regulační orgány zajistí, aby všechna relevantní ustanovení ve smlouvách a všeobecných podmínkách týkající se připojení nových výrobních modulů k elektrizační soustavě byla uvedena do souladu s požadavky tohoto nařízení.

v článku 72, že požadavky tohoto nařízení se použijí po uplynutí tří let od vyhlášení.

Nyní máme rok 2024 a aktuální znění Vámi vydané vyhlášky č.16/2016Sb. jak se zdá je stále v rozporu s tímto nařízením EU.

Žádám informaci dle infozákona do 15 dnů, kdy byla nebo bude učiněna v legislativě ČR změna (popř. co proto ERU udělal), aby zařízení s výkonem nižším než 800W byla v ČR z daných omezujících pravidel vyňaty (dle zmíněného nařízení EU se nejedná o výrobny i když jsou připojeny k distribuční soustavě).

Jméno Příjmení
datum narození
Adresa pro odpověď
Datovou schránkou
Obávám se ale, zda neodpovědí, že to záleží na poslancích :-)

Můžete zkusit i bez datumu narození, ale to by mohli zkusit bojkotovat. Tak snad kdo máte po ruce datovku, tak to zkusíte :)
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Hyp »

Lze to použít přesně tak, baterku DC48V nabíjet třeba Victronem a pak přes měnič přifázovat na domácí síť, přes mikro-měnič 800W za 180Euro z Alíku

No ale to už jseš na daleko větší ceně protože nejlevnější victron bude stát skoro polovic, a budou to dvě krabice a dále záruka na alíků rovná nule a drátování! U Powerstreamu mě zaujalo právě to, že to je v krásné krabici, která stačí připojit jen do zásuvky a do panelu, že se to prodává v Německu, tak by to mohlo mít kvalitu a podporu a záruku! Protože nemám absolutně přehled o možnostech a kvalitě a bezpečnosti měničů z alíků :-(

Proč řešíš výk. měření? V čemu ti je to dobré? Rozcházet se to bude, pokud to máš zapojený za sebou, tak ti zařízení mají nějakou vlastní spotřebu, a ten výkon asi záleží na četnosti a okamžiku vzorkování, takže pokud by to nevzorkovalo každou milisekundu Protože v tom nebudou nějaké složité měření jako má elektroměr tak to bude šilhat, ale to je pouze moje laická úvaha (neznám princip jak funguje elektroměr)..

Já chci ideálně podobné zařízení, které splní to co jsem výše napsal, připojím do zásuvky a na panely a cívku na svorku elektroměru (namísto smartplugů v domě) aby se věděla realtime spotřeba domu), které bude mít schopnost popřípadě i dobíjet baterku. Schopnost ÚPS to mít nemusí, To by se muselo zasahovat do elektroinstalace (zajistit odpojení při výpadku).

Chci snad něco složitějšího, než co by mohl snadno umět ten Pover stream kdyby se chtělo? Zkus mi to vysvětlit nějak jednoduše, proč by to nešlo.
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 393
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Hyp píše: pon črc 29, 2024 8:08 am Lze to použít přesně tak, baterku DC48V nabíjet třeba Victronem a pak přes měnič přifázovat na domácí síť, přes mikro-měnič 800W za 180Euro z Alíku

No ale to už jseš na daleko větší ceně protože nejlevnější victron bude stát skoro polovic, a budou to dvě krabice a dále záruka na alíků rovná nule a drátování! U Powerstreamu mě zaujalo právě to, že to je v krásné krabici, která stačí připojit jen do zásuvky a do panelu, že se to prodává v Německu, tak by to mohlo mít kvalitu a podporu a záruku! Protože nemám absolutně přehled o možnostech a kvalitě a bezpečnosti měničů z alíků :-(
Tedy pokud má mikroměnič jinou nálepku je lepší ? Na youtube je mnoho srovnání, kde jsou mikroměniče z 90% zcela identické = ze stejné fabriky.
Nebudu kvůli tomu kupovat 5 měničů abych to ověřil... :D

Měření vysvětlovat nechci, je to můj osobní zájem, spojený s testem balkonovky 800W v praktickém využití v běžné domácnosti - pro mě ale na 99% nepoužitelný - postupně přecházím na ostrov se 37kWh baterii.

Je to jen test na 99% to zas prodám....

Pokud postavím totéž se stejnými parametry, tak to vyjde na polovinu, nemám k tomu co víc dodat, napiš si to na papír a počítej sám ;)
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Hyp »

Ad ali - tyhle vysoce poruchové věci nerad kupují na ali - protože se nedají reklamovat, 4000 mi přijde celkem dost na to, abych to za měsíc po doručení mohl leda tak vyhodit ;-(

Řešim měnič, který to sfázuje se sítí a bude umět použít random baterku a snímač gridu, víš o něčem?

Máš balkon a chceš 37 kWh zálohu? No tak to logicky je úplně o něčem jiném, to potřebuješ tak minimálně 15 kWp ve FVP?
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Valdano
Příspěvky: 310
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Hyp píše: pon črc 29, 2024 7:28 am II. Asi blbá otázka: lze přihlásit výrobnu s tímto měničem? Tedy že budu za přetoky ikasovat koruny anebo alespoň odpočet – virtuální baterie?
Psal jsem několika dodavatelům elektřiny v ČR (ČEZ, EON, Innogy, PRE) a všichni uvádějí, že u mikrozdrojů do 800W v současné době nepovolují žádné přetoky do DS, a to ani placené ani neplacené. Navíc se shodují v tom, že dle současné legislativy v ČR musí provozovatel takového zařízení ještě před jeho připojením k DS mít sjednanou smlouvu o připojení mikrozdroje (i když jsou ve smlouvě uvedeny nulové přetoky do DS).

Případ kdy byla pokuta udělena za připojený mikrozdroj do 800W k DS bez uzavřené smlouvy o připojení je uveden v jiném starším tématu. Tady je přímo rozhodnutí ERU k tomu případu a v diskusi na jiném serveru k tomu píšou, že ho to kromě té pokuty 3k Kč stálo ještě navíc 14k Kč za náklady ČEZu tj. dohromady 17k Kč.

Pokud jde o službu tzv. Virtuální baterie tak ti dodavatelé, kteří umožňují na území ČR využití této služby k výrobně k tomu mají podmínku, že to je možné jen u výroben dodaných a namontovaných přímo příslušným dodavatelem elektřiny, který tu službu poskytuje. Takže nevím co máte za konkrétního dodavatele elektřiny, ale pokud byste chtěl v ČR využít službu Virtuální baterie, tak byste si musel v daném případě FVE kompletně tj. včetně dodání a montáže objednat u něj, ale balkonovky srovnatelné s tou sadou z Lídlu myslím zatím nikdo z nich nedodává ani nemontuje. Takže pokud máte zájem provozovat na území ČR balkonovku podobnou té z Lídlu v kombinaci s Virtuální baterií tak to v současné době zatím není reálné.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek