PIP-5048MK - chlazení, ventilátor, hluk

Měniče Axpert
moravan30@seznam.cz
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 19, 2021 10:45 am

PIP-5048MK - chlazení, ventilátor, hluk

Příspěvek od moravan30@seznam.cz »

Ahoj, řeším snížení hluku u svých 4x PIP-5048MK, řešil to někdo ? Zatím jsem u jednoho vyměnil ventilátory za 80mm Nuctua, měnič nebyl slyšet ale zvedla se teplota, přidal jsme ještě nahoru 2x Nuctua 120mm. Měnič běží naprosto potichu a chlazení je v pohodě, ale zahrávám si s myšlenkou otočit směr toku vzduchu na logický směr ze spodní části nahoru - zkoušel to někdo ? Ví někdo kde jsou teplotní sondy které případně měnič odstaví ? Nechce se mi věřit, že nikdo hlučnost neřešil..
nycco
Příspěvky: 46
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: PIP-5048MK - chlazení, ventilátor, hluk

Příspěvek od nycco »

máš v nich nove firmware? mam 3x z roku 22 a 23 a regulují se podle vykonu, jasně že při 3kw už znatelně šumí ale na to že je mam v mistnosti 2x5m mě to nijak zvlášť neruší, v pohodě cely den posloucham radio nebo telefonuji bez rušení, trvale jede z kazdeho 1.5kw
Jinak co se týče otočení ventilátoru si myslím že nebude mít vliv na umístění čidla teplot jelikož proudění vzduchu od ventilátoru bude rozptýlené (rozvýřené) do celého prostoru oproti tomu když bys Táhnul ventilátorem z vrchu tak vzduch půjde nejkratší cestou
Kostěj
Příspěvky: 593
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PIP-5048MK - chlazení, ventilátor, hluk

Příspěvek od Kostěj »


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek