Neznámy hybrid 10 kW

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Uživatelský avatar
v600
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 13, 2023 4:21 pm
Lokalita: RK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od v600 »

soami píše: ned kvě 05, 2024 8:58 pm
Valdano píše: ned kvě 05, 2024 4:53 pm Tak se toho prodejce zeptejte proč teda má u toho měniče na Alíku v Delivery uvedeno "Shipping: From Spain to Czech Republic via GLS Europe ".
Asi proto, že je to ESP firma... - pokud je tedy registrace pravdivá. Ta firma provozuje i vlastní eshop https://escuderofijo.com/

Jinak pro fanoušky levných nákupů a dobrodružství, firma nabízí lifepo 320Ah za 35USD/článek. Doprava zdarma z ESP.
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... pt=glo2vnm
Stačí si přečíst jediné hodnocení na Ali... (nejsem angličtinář, deepl translator)

Tomuto obchodu a podvodníkovi se bezohledně vyhněte. Nemá žádné zboží - vydává nabídky z jiných obchodů. Po nákupu změní způsob dopravy z GLS ES do Číny a tvrdí, že zboží v evropském skladu vyprodal. Všichni podvedení, otevřete spor a požadujte vrácení peněz-pozor na typ přijetí ve sporu-protože je špatně formulovaný a končí spor. Hodně štěstí a pryč od toho Škodováka.
Trochu jsem posílil... 15 panelů Solarmi, 7000W (východ+západ), EPEVER Tracer 10420AN, 2x10kW Liion CALB, 5kW střídač EPEVER IP 5000 Plus - Jednofázový ostrov.
7xLongi, 2500W (jih), SITON, ohřev 160L Dražice.
kyocera
Příspěvky: 1239
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od kyocera »

O podvodech tohoto druhu se na foru už psalo. Podvodník udá nějakou adresu v číně a vyhledávač pro mezinárodní
sledování zásilky hlasí, že zboží bylo doručeno a spor je zamítnutý a zákazník přijde o peníze. Další druh
podvodu je, že se ozvete, že zboží nebylo doručeno a podvodník bleskově píše že zasílá nové znovu. A tak čekáte na druhou zásilku
která nikdy nedorazí a mezitím prošla lhůta pro reklamaci. Opět přijdete o peníze .Při výběru prodejce je třeba se dívat od kterého roku je na trhu
a jaké má hodnocení. K tomu videu - pitvě zařízení v polštině bych měl výhrady. Je deklarováno 2 x MPPT ale na vstupu je jen jeden
odrušovací filtr. Měl jsem 6kW měnič 3x MPPT a na vstupu od panelů byly 3 samostatné odrušovací filtry na toroidu barva hnědá. Dále v polské pitvě relátka jsou tam vidět zásuvná a ty se dělají standartně 10A nebo max 20A , což v číně někdo vydává třeba i za 50A. Měnič 6kW co jsem měl doma, měl IGBT moduly.
Tady v tom videu v polštině jsou malé tranzistory pro 10kW ? Nákup takové měniče je vyhození peněz a nepomůže ani ten druhý zakoupený kus na součástky.
Před mnoha roky jsem zakoupil v číně nové tranzistory Mosfet v pouzdru 247. Prodejce mně poslal použité ,vypájené z desek se zkrácenými vývody
tvrdil ,mně že takto je to pro mně lepší, že dostávám orginál , kdežto tranzistory deklarované jako nové jsou jen falzifikáty. Už roky tam polovodiče nenakupuji. Z číny už nakupuji velice málo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
soami
Příspěvky: 571
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od soami »

Mohu potvrdit, že podvod s EU dopravou je docela populární - už se mi to stalo 2x a v obou případech to byl "španělský" prodejce - tj. uvedeno, že bude zasláno z ESP a pak píše, že to tam nemá a musí to poslat z Číny, navíc je chyba v ceně a je třeba doplatit 100USD atd. Komunikace prokazatelně z Číny (časový posun ve zprávách), takže se Španělskem to nemělo nic společného.
Třeba je ten prodejce z odkazu solidní, co já vím. Ale registraci na AE má 1,5 měsíce, což je důvod být velmi opatrný.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek