Ostrov v kopcích za Prahou

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
unicast
Příspěvky: 1255
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrov v kopcích za Prahou

Příspěvek od unicast »

Napětí baterie bylo 53.6 (podle Axperta) nebo 53.7 V (podle voltmetru napěťového relé), limit pro ukončení nabíjení mám 54 V (54.1 podle nap. relé), nicméně i při odběru kolem 180 W Axpert přicucával z baterie a ukazoval asi deset minut v kuse 107 W z panelů (což je samo o sobě neobvyklé, protože tohle číslo se normálně neustále mírně mění), proto jsem si toho všiml a začal se tím zabývat.

Megalejno z megafógla z panelu smyl páteční slejvák. Jiný zdroj zastínění jednotlivých panelů tu není.
Kostěj
Příspěvky: 593
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrov v kopcích za Prahou

Příspěvek od Kostěj »

unicast píše: ned kvě 05, 2024 2:54 pm...Vylezl jsem teda na půdu ke combi boxům...
Normálně bych v kombiboxu všechny jednotlivé stringy rozpojil, k voltmetru bych připojil paralelně žárovku na 230V (pokud svítí naplno, tak halogenku 300/500W, pokud ne, tak 15/40/100W, teda pod mrakem by to bylo lepší) a zkontroloval napětí každého stringu pod zátěží. Měřící hroty se sice asi trochu opálí (odpojovat rychle), ale napětí pod zátěží kondici každého stringu odhalí velmi rychle. Ideální zátěž bych viděl na 70-90% zkratového proudu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek