Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Baterie a bateriová úložiště založená na článcích Li-ion 18650, zkušenosti, praxe, dobíjení, batery management, výroba bateriových úložišť, bezpečnost.
Uživatelský avatar
sokrates85
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 04, 2024 2:50 pm
Lokalita: Vyskov
Výkon panelů [Wp]: 0
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od sokrates85 »

Dobry den,
netradicni pozadavek. Vytvoreni baterie k elektrickemu detskemu auticku, ktere ma 24V. Prijde mi logicke tazat se zde, protoze obdobne musi (ve vetsim) uvazovat solarnici. V soucasnosti je tam 24V baterie (opravdu jedna 24V, ne dve 12V v serii) na 7Ah. Ta dosluhuje. Rad bych zbastlil neco na bazi Li-ion s vetsi kapacitou. Nacital jsem a v hlave tridl informace, coz vyustilo v tuto predstavu:
Nekolik LI-ion clanku spojit paralelne tak, abych dosahl potrebne kapacity a pak takove paraleni moduly naskladat do serie, abych dosahl potrebneho napeti. Tedy pri pouziti LI-ion 18650 napr. 7S6P (7 seriove zapojenych mogulu, kde kazdy modul je paralelne 6 ks). To muze dat cca 6x3300 mAh a 7x3,7V, tedy cca 20Ah pri 25,2V. Vybijeci proud nebude vyssi nez max 10A, auticko ma 4 x 60W motory. Kdyz se baterie dobije, bude mit asi, pokud to chapu dobre i vyssi napeti nez 25,2V. Muj prvni dotaz zni, neposkodim tim auticko? Dale je zrejme, ze bude potreba nejaka BMS, aby se baterie nevybijely moc, aby se pri nabijeni balancovaly, atd. Tu ale narazim, nemohu zadnou na kombinaci 24V, 20Ah, v zapojeni 7S6P najit. Co a kde hledat? A jakou pote k tomu nabijecku, kdyz si to bude uz BMS hlidat sama?
jahodovák
Příspěvky: 1944
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od jahodovák »

Já jsem si objednal články na elektrokolo tady na e schopu mivvy pro vás bych si asi vybral kulaté lifepo4 20ah se šroubovacíma vývodama a k tomu od nich nějakou bms podle předpokládaného odběru,vhodnou mají v nabídce,případně si vyberte dle svého uvážení,mají dost širokou nabídku ....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
sokrates85
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 04, 2024 2:50 pm
Lokalita: Vyskov
Výkon panelů [Wp]: 0
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od sokrates85 »

Myslite tuhle baterii LIFEPO4 20AH 3,2V EVE C40. Tech bych pouzil kolik v serii? 7 malo, 8 asi uz moc na 24V. Jaky BMS k tomu? Vzdyt ty cenove smysluplne jsou na 3S max 4S, na 7S uz to stoji vic nez dvojnasobek tech baterek...
cipis
Příspěvky: 4451
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od cipis »

8 moc neni, je to akorat.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
sokrates85
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 04, 2024 2:50 pm
Lokalita: Vyskov
Výkon panelů [Wp]: 0
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od sokrates85 »

Pockejte, osm baterii v plnem nabiti, dle parametru u nich uvedenych (pracovni napeti max 3,65V na jeden clanek), da napeti 29,2 V. Opravdu takto vysoke napeti neposkodi spotrebic, ktery ocekava napeti 24 V? Bohuzel nikde ani v manualu a ani na tech motorcich auticka neni uveden rozsah napeti.
Druhy dotaz, na nabijeni 8 tech clanku lze pouzit dva levne BMS na 4S? To je asi hloupost, nebalancovala by se cela sestava stejne.... Jenze BMS na 8S stoji nepomerne mnoho....
Naposledy upravil(a) sokrates85 dne sob kvě 04, 2024 7:05 pm, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4451
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od cipis »

Lifepo4 se nabiji na 3,45 V kvuli vydrzi baterky, ostatne se tato hodnota zrovna probirala ve vedlejsim vlakne.
Akumulatorove veci na "24V" se musi dimenzovat na plnr nabitou olovenou baterii, coz je 28,8V.

BMS je tam od toho, aby chranila baterii. Balancovat nemusi tak moc, obzvlaste kdyz nepujdes na vyssi hodnoty, nez vyse doporucene.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
sokrates85
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 04, 2024 2:50 pm
Lokalita: Vyskov
Výkon panelů [Wp]: 0
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie 24V s BMS cca 20Ah

Příspěvek od sokrates85 »

Rozumim. Jeste pro pochopeni teorie, proc zde nebude balancer balancovat tak moc? To jak moc bude balancovat urcuje kondice jednotlivych clanku, tedy pokud tam bude jeden horsi, balancer bude hodne balancovat, nebo neco chapu spatne?
Mimochodem, pro LiFePo4 balancery pisi, ze zacatek balancovani spousti pri cca 3,4V (nekdy az 3,45V) pri rozdilu napeti vyssim nez 30mV. Tohoto napeti clanky dosahuji az temer na konci nabijeni (uvedl jste, ze se nabiji na 3,45 V), to znamena, ze se mnohdy vubec balancovani ani nespusti, protoze limit spusteni balance je stejny jako limit nabiti? Neohrozuje to pak celkovou sestavu vic, nez kdyby balancovani zacinalo pri nizsim napeti?
S tim souvisi, jake vyssi hodnoty jste myslel ("pokud nepujdete na vyssi hodnoty nez doporucene")? Napeti vyssi nez co umozni BMS stejne nelze...
Naposledy upravil(a) sokrates85 dne sob kvě 04, 2024 8:07 pm, celkem upraveno 1 x.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek