Axpert MKS 3 paralelní provoz - nabíjecí proud PV

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Uživatelský avatar
Puko78
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 02, 2024 4:13 pm
Lokalita: Teplice
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 9800
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Axpert MKS 3 paralelní provoz - nabíjecí proud PV

Příspěvek od Puko78 »

Dobý den,
Provozuji tři měniče Axpert MKS 3 (5000W / 48V verze FW U1 51.00 U2 13.20) v paralelním zapojení.
Všechny měniče mají společný set baterek - komunikace s Mastr měničem (Pylontech protokol).
Ani jeden měnič nemá připojeno napětí na AC IN (ostrov).
Měniče zapínám automaticky dle zátěže (jeden stále běží jako Master).

Na všech měničích nám nastaven nabíjecí proud na 100A (parametr 02).
Pokud je spuštěn jen jeden měnič tak je limitován nabíjecí proud na max (80A - max nabíjecí proud z PV).

Při spuštění dalšího měniče se ale přenastaví parametr 02 na 50A na obou měničích.
Když spustím všechny tři měniče tak se na všech nastaví parametr 02 na 30A.

Nedaří se mi nastavit vyšší proud než 100A v součtu spuštěných měničů (na ovládacím panelu, přes aplikaci v telefonu, přes příkazy přes RS232)

Telegram přes RS232:
MNCHGC<mnnn><CRC><cr> do 100A funkční, nad 100A měniče neakceptují telegram (RS232 přes měnič Mastr).
MCHGC<nnn><CR> stejné jako předešlí telegram (RS232 na každém měniči zvlášť).

Setkal jste se někdo s tímto chování měničů Axpert MKS 3 v paralelním provozu?
Děkuji předem za vaši pomoc
PetrDubi
Příspěvky: 1381
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert MKS 3 paralelní provoz - nabíjecí proud PV

Příspěvek od PetrDubi »

Pokud to máš propojené s baterkou datovým kabelem a máš funkční komunikaci, tak baterka říká měniči kolik zní smí odebírat sama (i na jaké napětí a jakým proudem jí má nabíjet). Takže to pak nastavit nejde. Asi máš málo baterek, takže to omezují a pokud zapneš víc měničů, tak se proud rozdělí mezi ně.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
Puko78
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 02, 2024 4:13 pm
Lokalita: Teplice
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 9800
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert MKS 3 paralelní provoz - nabíjecí proud PV

Příspěvek od Puko78 »

Dobrý den uživateli PetrDubí,
Měl jste pravdu, když jsem přepnul na měniči z baterie Pylon na USE, již nebyl omezován nabíjecí proud.
Baterie mám paralelně dvě 14 kWh (16s 280Ah) takže jsem nepředpokládal že bude problém ve velikosti baterie.
Problém bude v nastavení BMS Seplos, které požívám - při zprovoznění baterek jsem provedl u obou baterek celý cyklus nabití/vybití jak popisuje výrobce - od max po min limitu BMS - zkusím to udělat tedy ještě jednou (v nastavení BMS není žádný uživatelky nastavitelný limit který by to omezoval - limity varování nabíjení je 200A a alarm 210A).
Děkuji vám za pomoc

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek