Náhlá chyba komunikace Goodwe a Dyness

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
bubuhuhu
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 29, 2024 10:43 am
Lokalita: Rychnov nad Kněžnou

Náhlá chyba komunikace Goodwe a Dyness

Příspěvek od bubuhuhu »

Obracím se na zkušenější s dotazem ohledně komunikace mezi bateriemi Dyness Tower T10 a střídačem Goodwe GW10K-ET Plus. Do 26.4.2024 vše fungovalo zhruba 7 měsíců bez potíží. Potřeboval jsem elektrárnu na chvíli vypnout a po zapnutí už nechce komunikovat baterie se střídačem. Prostě z ničeho nic to nefunguje. Střídač ale jede dál a elektrárna vyrábí, jen jako kdybych neměl baterii. V SolarGo je hlášení baterie, Alarm BMS, kód chyby 4096. Setkal se a řešil tu někdo takový problém?
pave69
Příspěvky: 54
Registrován: ned čer 26, 2022 9:27 pm

Re: Náhlá chyba komunikace Goodwe a Dyness

Příspěvek od pave69 »

A vzbudils baterku tím tlačítkem WAKE?
Uživatelský avatar
bubuhuhu
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 29, 2024 10:43 am
Lokalita: Rychnov nad Kněžnou

Re: Náhlá chyba komunikace Goodwe a Dyness

Příspěvek od bubuhuhu »

Ano vzbudil. Celý systém vypnut, počkal jsem pár minut a pak vše zapnul, včetně baterie a ano po podržení tlačítka se ozvalo cvaknutí jako standardně. V přílohách jsou fotky jak se to chovalo před a po nahlášení poruchy. Okolo 10 hodiny jsem systém vypnul kvůli kontrole. Do té doby je vidět že vše běhá správně. Po zapnutí systém ukazuje SOC 90 procent, měří napětí baterie a to je vše. Stav baterie je abnormální a hlásí poruchu 4096.
Screenshot_20240430-034620668~2.png
Screenshot_20240429-141448944~2.png
Screenshot_20240429-141432189~2.png
Screenshot_20240429-141452790~4.png
Naposledy upravil(a) bubuhuhu dne úte dub 30, 2024 3:59 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bubuhuhu
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 29, 2024 10:43 am
Lokalita: Rychnov nad Kněžnou

Re: Náhlá chyba komunikace Goodwe a Dyness

Příspěvek od bubuhuhu »

Dnes ráno se komunikace obnovila. Měl jsem systém vypnutý asi hodinu, protože jsem si říkal, aby se opravdu vybily všechny kondenzátory a byla jistota, že nikde nic nezůstane viset. Po zapnutí však porucha komunikace přetrvávala. Nicméně asi za půl hodiny jsem si všiml, že už je vidět verze FW baterie v SolarGo, tak jsem se podíval a už to baterii vidělo a komunikovalo. Netuším, zda z podpory Goodwe reagovali na můj ticket vzdálenou podporou, nebo zda dodavatel něco vzdáleně řešil, ale teď už komunikace zase funguje a systém zdá se funguje jak má. Takže díky a moderátor může toto vlákno uzavřít, pokud to uzná za vhodné.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek