1f střídač jak připojit

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
idok
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 20, 2024 2:23 pm
Lokalita: Praha
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

1f střídač jak připojit

Příspěvek od idok »

Zdravím zkušené solárníky a prosím o radu.Plánuji začít budovat ostrovní elektrárnu zatím s menším výkonem s možností rozšíření.První etapa bude umístěna na zahradním domku vzdáleném od rodinného domu 30 m s plochou střechou s foliovou krytinou na kterou se vejde šest panelů.Zahradní domek je bez přivedení el.proudu.Je k němu zatím jen přiveden kabel v zemi v průchodce.Měl jsem v plánu do něj přivézt proud z venkovní zásuvky z domu pro dvě zásuvky a světlo. Komponety jsem si vybral Axper Max 48V 7200w,6x panel 550wp,baterii +-5kwh.
Ale teď si nevím rady s uzemněním abych mohl uzemnit panely a případně Axperta.Stačí do země zatlouct nějakou zemnící tyč,nebo zakopat zemnící pás a jak hluboko?
Když chci fve provozovat 1fázově a dům je pět let starý a distribuci připojenou třífázově jak to propojit aby na to běžel celý dům?Tří fazové připojení má jen indukční deska která má možnost běžet i jednofázově.Díky za rady.
Soban
Příspěvky: 3491
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: 1f střídač jak připojit

Příspěvek od Soban »

Indukční desku necháš třeba na DS, nebo ji přepojíš na 1f.

Prostě přepínač sítí DS/FVE který bude 3f ale od měniče budou ty 3 kontakty (3f) propojeny.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
cipis
Příspěvky: 4393
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: 1f střídač jak připojit

Příspěvek od cipis »

Hlavně počítej s více přepínači. Já si dal extra "varné centrum". Ony ty výkony jsou krapet jinde než celý zbytek baráku. A trápit troubou 3,6 kW systém v okamžiku, kdy pár dní pršelo, tak asi není moc dobrý nápad. Přitom na světla, notes, mobily a třeba TV to ještě s přehledem stačí.

Některé indukční desky umí omezit příkon.

Zkontrolovat vedení do té kuchyně, aby se při 1f nepřetěžoval nulák. Já si natáhl k varnému centru 3x 3x2,5 cyky místo 5x2,5, co se dává obvykle.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
kyocera
Příspěvky: 1232
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: 1f střídač jak připojit

Příspěvek od kyocera »

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
idok
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 20, 2024 2:23 pm
Lokalita: Praha
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 1f střídač jak připojit

Příspěvek od idok »

Díky všem za odpovědi.
Varné centrum asi precejen nechám na DS do doby než umístím další panely.
Uzemění je pro mě španelská vesnice.Potřeboval bych radu polopatě od zkušeného typu zakopej tolik metrů pásoviny takhle hluboko a mělo by to stačit.Ještě mě napadlo natáhnout nějaký sylný zemnící kabel k uzemění domu?bylo by to asi 35 metrů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek