Datum pomocí MMDL

Ukázky programů pro display MicroLogu, výpočty, tutoriály, poznatky, zkušenosti, inspirace ...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Datum pomocí MMDL

Příspěvek od Frenky »

Ahoj ostrovníci.
Teprve dnes jsem při čtení Wiky přišel na to, že se dá datum zobrazit na displeji pomocí jazyka MMDL.
Tak už konečně vím, kolik je hodin :D
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: Datum pomocí MMDL

Příspěvek od MareC3k »

Kedze sa da zobrazit datum a cas, dalo by sa teoreticky spocitat aj vyrobene/spotrebovane kwh za den a zobrazovat na displeji?
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Datum pomocí MMDL

Příspěvek od Frenky »

Určitě ano, ale to je doméma Filipa. Microlog je jeho dítě, já se pouze přimicropodílím při jeho výchově :lol: .kibicováním a testováním. Samozrejmně údaj spotřeba/výroba v Arduinu počítám, ale vlastním (bočním programem). Po té co Filip program vylepší a doplní, tak plně přejdu na "čistý" microlog. Proto nyní uvádím ve stavu jaku MicroLOG 2.04u (upravený)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Datum pomocí MMDL

Příspěvek od mypower.cz »

Frenky píše:Ahoj ostrovníci.
Teprve dnes jsem při čtení Wiky přišel na to, že se dá datum zobrazit na displeji pomocí jazyka MMDL.
Tak už konečně vím, kolik je hodin :D
Dokonce i s automatickym casovym posunem (doufam) Muj microlog se (neni tomu tak davno) spravne o hodinu posunul :) Mam na nem uz nekolik dnu v kuse cas a RMS vykon na DC strane menice. Ve statistikach aktivity logovani ale nejsem videt, protoze loguju oproti jednomu z vyvojovych serveru (muj notebook :) ) Podpora pro SD kartu a timpadem moznost logovat i pres silne nestabilni pripojeni, nebo pripojeni dostupne jen nekdy, je skoro na dosah.
MareC3k píše:Kedze sa da zobrazit datum a cas, dalo by sa teoreticky spocitat aj vyrobene/spotrebovane kwh za den a zobrazovat na displeji?
Pokud to nekdo nedoprogramuje drive, tak tyhle prirustkove pocitadla budu implementovat do micrologu tak, aby se s nimi dalo pracovat v ramci programu pro display. V soucasne verzi to zatim bez rozsireni kodu micrologu nejspise nepujde.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Datum pomocí MMDL

Příspěvek od Frenky »

Ten automatický posun v čase jsem prošvihnul :mrgreen: Ale snad ho uvidím příště.
Na další vylepšení a možnosti se těším. :yes:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek