jaky zvolit externi MPPT regulator

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
power192
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 02, 2022 7:11 pm

jaky zvolit externi MPPT regulator

Příspěvek od power192 »

Ahoj mam doma momentalne elektrarnu kde mam pouzito axpert max rgb 8kw strechu mam vychod zapad, mam dva stringy vychod zapad. Ale zbylo mi jeste 7 panelu 455 W a Voc 41,33V. Ted jak to k tomuto systemu pridat? Nápad je externi mppt regulator? Líbil by se mi pokud možno HV? Nebo bych jich použil jen 6 a to v kombinaci 3s2p a pouzit takovyto MPPT: https://www.aliexpress.us/item/32568031 ... pt=glo2usa popripade nevite jestli tento MPPT umi Solara asistant?
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: jaky zvolit externi MPPT regulator

Příspěvek od rva »

No a což přidat k východnímu stringu nový západní string o stejném napětí (počtu fv panelů)? To nevychází?
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
power192
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 02, 2022 7:11 pm

Re: jaky zvolit externi MPPT regulator

Příspěvek od power192 »

tohle me taky napadlo ale je trochu problem sehnat sejne panely... 3 mi chybí... a jeste je problem ze pres dopoledne bych prekracoval 4kw vstup na menici... momentalne mam 10 panelu vychod to same zapad a chodi to akorat k tem 4kw... maximalni spicku z obou stran dohromdy mam kolem 6,5kw podle solar asistentu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek