Měnič pro elektromobil

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
Uživatelský avatar
JaMa
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 24, 2024 11:33 pm
Lokalita: Kladno

Měnič pro elektromobil

Příspěvek od JaMa »

Zdravim vsechny, jsem tu novy clen a timto vsechny zdravim.
Ted k tomu co me “trápí”
Mam FVE cca 3,5 kW panely, 5kW menic Growatt a 11kWh akumulator, budu pořizovat elektromobil a zaroven rozšiřovat o dalsi 3,2kW ( bohuzel vic mi nedovolí prostory) Rozšíření bych primarne pouzil prave pro elevozitko, protoze mam doma jeden “plonkovy” menic EASun 5kW. Moje představa je: budu nabijet auto z menice Easun ktery bude v rezimu SOL, pokud nebude dostatek slunce, přinucen si z baterek ale nastaveno bude, ze kdyz napeti baterie poklesne pod 54V odepne se od baterie abych mel nabitý akumulator primarne na večerní provoz domu a holt budu nabijet “ draho” pres bypas
Ted konecne k dotazu, mohu napojit oba menice na jednu baterii,aby kdyz neni odber oba menice dobijeli baterii? Co musim dodržet a na co si dat pozor pokud je to takto mozne? Jeste doplním, ze kdyz nebude doma auto tak na EASun pojede filtrace bazenu, pripadne klima…..
Jeste prikladam blokovém schema…
Dekuji za rady a pomoc.
Honza
Přílohy
IMG_1410.jpeg
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Měnič pro elektromobil

Příspěvek od TomHC »

Ahoj, ideálne by bolo mať dva rovnaké meniče v paralelnom režime, a keď nie, tak nastaviť a presne doladiť absorb a float napätie. A ešte si skontroluj max prúd batérie, máš 210 Ah, pri 1C to máš teda 210 A vybíjací prúd a možno aj nabíjací. Ak majú ale 0.5C, tak je to len polovica = 105 A * 54 V = cca 5.5 kW. Pri takých prúdoch by som radšej išiel podľa SoC a nie len podľa napätia.
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek