planovana odstavka

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od eman »

Na FB ve skupinách několik lidí psalo, že byly od OE slušně posláni do háje, kvůli malé objednávce. Ale jestli ten eshop provozuje sám, tak je asi ztracen.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

Pokud slušně tak je to v pořádku. Ono když si někdo objedná např dva odpínače, a ve frontě čeká dalších mnoho objednávek s mnohem vyšší cenou, logicky se odbaví především ty větší. A jak jsem psal. Nové objednávání je proto i zde stopnuté.
I ostatní prodejci mají buďto stop stav nebo informují o zpoždění.
Situace dodávek je teď špatná a neustále se něco zpožďuje.
Ale to jsme zde už offtopic.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

po nějakém čase bych rád informoval o dění a navázal na původní příspěvek v tomto tématu, a to konkrétně bod č. 4. Aktualizace fóra a systém phpBB.

Jsem si vědom toho, že každá změna je pro některé jedince velkým zásahem a leckdy případná adaptace do nového prostředí složitější.
V případě nutné aktualizace phpBB se není z uživatelského pohledu čeho obávat.
Protože by samotná aktualizace fóra současný vzhled nabourala (čti = zrušila) z důvodu nekompatibility stávajícího vzhledu s novější verzí, rozhodl jsem se ji při původní migraci neprovést.

Teď s odstupem, kdy už nás netlačí čas jsem za tento odklad i sám rád.
Aktualizované fórum chce PHP alespoň ve verzi 7 a cílem je, aby fórum nebylo systémově spojeno s hlavní stránkou vyjma předávání dat formou externích přístupů právě z důvodu rozdílných verzí php kde aktuálně vše běží na staré verzi php5.
Protože je hlavní stránka Mypower.CZ nabušená funkcemi a rozcestníkem pro vše co mypower umí a dělá (log, statistiky, grafy, shop, banner systém, atd..) – ano, vše je narvané v kódu hlavní stránky :cry: - jediný parse error v kódu kterékoliv části a nejde nic..

Samotná změna hlavní stránky z toho důvodu ještě nějakou dobu potrvá, protože se bude muset přepsat vše do nové verze php ale fórum jako takové aktualizaci potřebuje co nejdříve.

Díky tomu a z důvodu minimalizace změn prostředí části projektu jsem šel cestou vytvoření nové, vzhledově totožné šablony současného fóra s tím že je již kompletně odděleno od hlavní stránky a nenaboří jej ani případná další aktualizace fóra po vydání nových verzí vývojáři projektu phpBB.

Migrační skripty, které verzi po verzi převedou stávající data databáze až do aktuální nové verze jsou odzkoušené, odlazené na tento projekt a fórum jako systém je aktuálně připraveno.

Testovací verzi mám zcela na jiném serveru, aby bylo zaručeno ono oddělení.
Vyžaduje však ještě doladění v nově vytvořeném současném vzhledu, a to především takových věcí, které už já sám tím že do toho koukám pořád přehlížím.

Z toho důvodu jsem Vás chtěl poprosit, zda můžete testovací verzi odzkoušet a reportovat nalezené chyby.

Report chyb je možné provádět v testovací verzi fóra ve fóru s názvem test. To z důvodu, aby se to zde zbytečně nespamovalo.

Přístup na testovací fórum jsem podmínil zadáním jména a hesla (jméno: test, heslo: forum) a to jen z důvodu, aby se na něj nedostal robot vyhledávačů.

Přístupné je na adrese https://phpbb.mypower.cz/

Následné přihlášení do fóra už by mělo být funkční vaše stávající jako zde. Data jsou s úmyslem cca 14dní stará. Jen externě načítané věci budou aktuální. To z důvodu, aby bylo patrné, co se načítá externě z hlavní stránky a co ne.

Jakmile odladíme detaily na stávajícím vzhledu, provedl bych aktualizaci fóra.

Tím se otevřou další možnosti.

Když dojde na aktualizaci, je vhodné současně provést i čistku.
V databázi je aktuálně 5278 záznamů email adres uživatelů. Nedělám si iluze o tom, že jsou všechny platné a funkční.
Z toho důvodu udělám skript, který je všechny postupně obešle emailem a účty na které přijde odpověď že email adresa neexistuje zaznamenám a po vyhodnocení se na fóru deaktivují.

Tím se počítám přijde i na to, že někdo při registraci uvedl cizí email apod.

Z toho důvodu si projděte nastavení svého profilu a případně údaje aktualizujte.

Nutno podotknout, že máte-li nyní účet s již neplatnou email adresou, nebo ji chcete jen změnit a provedete aktualizaci, v okamžiku odesláním změny v profilu se účet stává neaktivním a opět se zaktivní až ve chvíli kdy na zadaném emailu odkliknete aktivační link. (kontrola existence emailu)

Při této aktualizaci profilu si můžete vyplnit i další údaje, avatar nebo např kolonku bydliště/lokalita která se bude hodit pro použití inzerce v bazaru. Neuvádět ulici apod. Jen např Plzeň, okolí Plzně,,…

Pokud některá z vhodných kolonek schází, je možné ji doplnit už i v této verzi starého fóra. Stačí napsat.

Čímž navazuji na další bod a tím je žádaná změna pravidel. O tom ale podiskutujeme v jiném tématu.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: planovana odstavka

Příspěvek od TomHC »

Ahoj, vyexpiroval ti SSL certifikát :)
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
Migel
Příspěvky: 940
Registrován: ned zář 25, 2022 10:47 am
Lokalita: Pod Karpatmi

Re: planovana odstavka

Příspěvek od Migel »

Tak to bude pravdepodobne ten problem na ktory sa snazim prist od rana😅
Tieto IT speciality nieje moja silna stranka tak som nevedel co sa deje a som mu pisal uz sz..
Ale myslel som si to ...
10 x Jasolar 380W 2s5p 3,8kWp jz
1x Epever 8415 AN
2x MP2 5000V/A paralelne
13s Li-ion 48V 760Ah/35kWh
a stále v štádiu budovania (rozširovania)
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

Certifikat se obnovuje automaticky, ale tentokrat to selhalo a uz to resim od rana, pote co jsem odvezl deti do skoly.
Bohuzel zatim nevim kde je problem. Debug LE moc sdilny neni, tak nevim zda nedochazi k overeni auth tokenu napr z duvodu nejakeho presmerovani apod... Ale to asi ne, protoze konkretne na forum.mypower zadne presmerovani neni.
Jdu dal patrat
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: planovana odstavka

Příspěvek od glottis »

Sem hod chyby, treba poradime. Port 80 mas otevrenej?
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

odhaleno....

LE_Api https://acme.zerossl.com/v2/DV90 => https://acme-v02.api.letsencrypt.org/directory

ach jo. Jdu to upravit i v ostatnich configach
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: planovana odstavka

Příspěvek od Soban »

Mě to teď žádné chyby nehlásí, jediná chyba naskočila někdy po půlnoci a teď je to OK.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: planovana odstavka

Příspěvek od TomHC »

Už je to ok, dík :)
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

To že to funguje je jedna věc, mě ale zajímá proč to přestalo fungovat.
Debug nic neříkal co se týče chyb. Jen nadával že se neověřil token. To může bejt z několika důvodů. Nedostupný port 80 kde se ověřuje, 301 redirect apod.. to jsem prověřoval a vše ok...
Dokonce i ta původní adresa api token vrací. Ale nesedí..
Nakonec jsem tohle info se změnou adresy dohledal na githubu v official repo
a pomohlo to.
Takže předpokládám že chyba nebyla zde. Nemám rád takovéhle záhady, kde se vše tváří jako funkční ale není
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od eman »

Přesně. Dělám elektroniku a nesnáším závady typu "hodinu funguje, dvě hodiny ne a pak zase ok". Ať to shoří a závada je jasná. :D
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: planovana odstavka

Příspěvek od TomHC »

eman píše: pát led 26, 2024 11:50 am Přesně. Dělám elektroniku a nesnáším závady typu "hodinu funguje, dvě hodiny ne a pak zase ok". Ať to shoří a závada je jasná. :D
Vyšší level je, že nefunguje v prítomnosti používateľa, ale v prítomnosti technika všetko funguje. :yes:
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek