Ovládání relé přes LCD Shield

Poznatky z vlastních modifikací zdrojového kódu, tutoriály, nápady, vylepšení, rozšíření, nové funkce, pluginy, speciální úpravy
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Ovládání relé přes LCD Shield

Příspěvek od Frenky »

Mám jeden podnět na ovládání relé (datových výstupů) z místní klávesnice LCD shieldu :D
Myslím že by se k tomuto účelu mohl hodit ten samý jazyk, kterým zobrazujeme stavy na displej.
Ne vždy mám nastartované PC na sepnutí nějakého spotřeniče
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Ovládání relé přes LCD Shield

Příspěvek od 007ToMMaS »

Toto isté napadlo aj mňa len si ma predbehol :) Možno by som pridal možnosť pripojiť viac relé. Lebo arduino mega má pinov dosť tak prečo ich nevyužiť :) Možno by bolo dobré akési menu nastavení v ktorom by mohol človek buď cez displej alebo cez web zapínať seriovú komunikáciu a posielanie dát sem na server.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Ovládání relé přes LCD Shield

Příspěvek od mypower.cz »

Ano ... toto budu muset vymyslet, protoze to budu sam potrebovat. Moznost prijit k micrologu s displayem (treba v designove krabicce na zdi v obyvaku) a na nem jednoduchym tlacitkovym manevrem udelat nejakou akci ..

Otazka jak to zakomponovat do MMDL aby to bylo co nejuniverzalnejsi a zaroven rozumne narocne na implementaci..

Napada me pridani dalsi sekce k sekcim "vypocty" a "stranky".

Budu si s dovolenim chvilku hlasite uvazovat: :D

:geek: ... v MMDL plati ze vypocty jsou na zacatku programu. S prvnim vyskytem znaku # zacina sekce stranek displaye a prvni stranka (obvykle zobrazena ihned po bootu micrologu).

no ze by se vymyslela dalsi sekce, jejiz radky by mohly byt kdekoliv v programu a takovy radek by zacinal dejme tomuuuu % ....

Kód: Vybrat vše


%:....prikaz....

// vypocty
$x=1+1
$y=x+1

#
SHORTCUT
KEYS TEST

%:....prikaz....
%:....prikaz....

#
Hodnota X|$x
Hodnota Y|$y

#S
Menic:|$@D0s
Cerpadlo:|$@D1s

%:....prikaz....
%:....prikaz....
%:....prikaz....

prikazy s % by mohly byt akce, takzvane shortcuts.

Treba
stisk tlacitka SELECT -> RIGHT a hned pak UP = nastav digitalni vystup s indexem 0 na ON = zapni menic
stisk tlacitka SELECT -> RIGHT a hned pak DOWN = nastav digitalni vystup s indexem 0 na OFF = vypni menic

stisk tlacitka SELECT -> LEFT a hned pak UP = nastav digitalni vystup s indexem 1 na ON = zapni cerpadlo
stisk tlacitka SELECT -> LEFT a hned pak DOWN = nastav digitalni vystup s indexem 1 na OFF = vypni cerpadlo

stisk tlacitka SELECT -> LEFT -> LEFT a hned pak UP = nastav digitalni vystup s indexem 2 na ON = zapni vodotrysk
stisk tlacitka SELECT -> LEFT -> LEFT a hned pak DOWN = nastav digitalni vystup s indexem 2 na OFF = vypni vodotrysk

Otazka jak to elegantne vydefinovat v prikazu za znakem % tak aby radek nebyl prilis dlouhy, ale na druhou stranu zustala zachovana jaks taks citelnost pro cloveka. Zatim se mi to nejak nezda, ale na neco urcite mozna spolecnymi silami prijdeme.

Poznámka: ve vyse uvedenem prikladu jsou promenne $@D1s a $@D0s. Ty zatim nefunguji, ale mohlo by to znamenat aktualni stav digitalniho vystupu a to "s" za indexem digitalniho vystupu by mohlo znamenat format kdy se nevypise 0 a 1 ale OFF a ON, nebo Zap a Vyp, nebo to je uplne jedno. Jak si kdo nadefinuje.

Pak me napadaji konstrukce typu

Kód: Vybrat vše


%:SHORTCUTS
.. prikaz ..
.. prikaz ..
.. prikaz ..
%:END

// vypocty
$x=1+1
$y=x+1

#
SHORTCUT
KEYS TEST

%:SHORTCUTS
.. prikaz ..
.. prikaz ..
.. prikaz ..
%:END

#
Hodnota X|$x
Hodnota Y|$y

Tzn bloky nejakych prikazu/pravidel. to uz je trosku hi-level, ale neni to o nic narocnejsi na implementaci nez vyse uvedeny priklad. Naopak mi to prijde zajimavejsi tenhle koncept prikazovych bloku.

Misto %:SHORTCUTS se da navic casem dat cokoliv jineho.. treba %:CONFIG, %:SYSTEM, %:FUCKOFF, co ja vim co :) zkratka jiny typ bloku pro uplne jine ucely, ukonceny vzdy %:END.

E ? :sm1:
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ovládání relé přes LCD Shield

Příspěvek od Frenky »

Sice "neviem akou recou jste to vculeky hovorily" asi po Americku však :D (major Terazky)

Ale takhle nějak by to šlo. Včera a dnes jsem si něco podobného ukutil na mem druhem (nebo vlastne tretim) arduinu DUE.
pokouším se programovat, ale nejde mě to. Mám strašně velké mezery ve vzdělání. Asi to jiš nedoženu, ale zase mě to baví :comp: :celebrate2:

Nebo me napada toto:
nějak přepnout mod na ovladani rele (selekt)
a pak rolovat (up - down) jednotliva rele a pak stiskem (selekt) zapnout (vypnout) jednotliva rele
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ovládání relé přes LCD Shield

Příspěvek od Frenky »

Ještě jsem nafotil neco z mého kutění

Pohled na displej
Pohled na displej
Pohled na displej
Pohled na displej (Rele 3 zapnuto)
Pohled na displej (Rele 3 zapnuto)
Pohled na displej (Rele 3 zapnuto)
Přehled sepnutých relé (Relé 5 sepnuto)
Přehled sepnutých relé (Relé 5 sepnuto)
Přehled sepnutých relé (Relé 5 sepnuto)
Pohled na WEB server (relé 5 sepnuto)
Pohled na WEB server (relé 5 sepnuto)
Pohled na WEB server (relé 5 sepnuto)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek