Legalizace hybridni FVE

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Legalizace hybridni FVE

Příspěvek od PavelR »

cipis píše: ned lis 26, 2023 6:09 pm U zjednodušeného mikrozdroje není žádné odpínání. To odpínají ty ochrany, na které se podepíše revizák.

Hlavně u té rekonstrukce vám nesmí elektrikář urvat plomby u elektroměru tam, kde mají zůstat :wall:
tím líp-

jo cejchovní plomby. To jsme měli jeden případ. Někdo před námi kdysi to střihl a obvoďák na to dal provozní plombu.
Průser jako mraky. Laboratoř prohlásíla že bylo manipulováno s číselníkem. Zákazník v tom byl nevině ale málem to schytal i s chlupama. Naštěstí se nám povedlo to vyřešit a nic neplatil.
Mě technik říkal že kdyby se to náhodou někomu povedlo tak hned volat a nahlásit to z místa. Pak se to dá prý v pohodě dořešit.
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Legalizace hybridni FVE

Příspěvek od cipis »

9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Legalizace hybridni FVE

Příspěvek od eman »

PavelR píše: ned lis 26, 2023 6:00 pm Já to chápu. Je to předávací místo a mělo by to něco splňovat. Ty nový ER jsou pěkně udelaný a celkev vzhledný. Ani jim nevadí kdyby se dal pod fasádní dvířka.
Pokud máš pilíř tak není co řešit v pilíři se to dá vždycky jen upravit. Kabel máš z těch let určitě v průřezu správným a ovládací kabel tam uřčitě taky máš takže není pak důvod cokoliv tahat.
Pokud je ten rozvcaděč aspoň kovovej tak se to snažím upravit do souladu a jde to.

Průser je to že lidi nechávají ty přípojky dokud to neshoří. Takže dřevěná bedna, fi přes kterej je protaženej pen a přívod 6mm AL v balvněným opletu od pojistek. A takovej průser tam nechají, udělají novou fasádu a přes tento hnus dají fasádní dvířka. To nepochopíš. Pak přijdu a řeknu to budeme muset vybourat ... a to není jen kvůli dotačním FVE to je kvůli jakémukoliv zdroji.
Mám tenhle rozvaděč https://www.kvelektro.cz/-elektromerovy ... n-p1184221...aspoň tedy verzi, která se vyráběla i tenkrát a vedou do něj jenom dráty co byly tenkrát potřeba...takže 4x10 a možná něco na HDO..už si nepamatuju. 4x10 jsem dával, protože manželka chtěla pec na keramiku...přípojka je dokonce 4x16.
Nějaké ovládání FVE, vypínání a já nevím co všechno požadují, je pro mě bez šance.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Legalizace hybridni FVE

Příspěvek od PavelR »

4x10 CU nebo 16AL je minimum. To splňuješ. hdo pokud je 3x1,5 stačí a pořád žíla zůstane do rezervy. I kdyby nebylo dá se žádat na vyjímku o bezdrát. To je řešitelný.

Jen se doplní vypínač a relé dovnitř. Někdy to je opruz to tam dostat ale vždycky jsem to do normálního ER dostal. Takže co se týče tohoto je to bezt problému.
Teď už jen aby předtím nerostla třeba obrovská řůže, nebylo to metr hluboko zarostlý v tůji a takový věco co jsem viděl.
Detaily jako jsou barvy vodičů a popisky vodičů jdou jednoduše dolatit. Takovej ER kdyby měl každej tak je na světě veseleji. Je to i rozumný ER, plynoměr a takový věci mít ideálně na hranici pozemku přístupný z veřejnýho prostranství. EGD si přijde pořešit svoje trápení kdy potřebuje, nemusím tam být, nikdo mi neleze do baráku...

Jo a ještě jeden a to velkej bonus má legálně připojený zdroj. Žádný zálohy. Měsíční fakturace za spotřebu je ideální.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek