Axpert chyba 08

Měniče Axpert
Tom68
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:54 pm

Axpert chyba 08

Příspěvek od Tom68 »

Dobrý den, prosím o vaši případnou zkušenost. Doposud jsem Axperta provozoval jako ostrov, bez připojení na ČEZ. Dnes jsem připojil na AC vstup 230V. Celý den jsem jel na baterie a vše OK. Večer se odpojily panely, jel jsem na baterie a po chvilce chyba 08. Axpert vypnut a zapnut, naskočil, ale po chvilce znovu. AC vstup jsem odpojil a jedu bez problémů. Z návodu vyčteno Chyba 08 - Vysoké napětí sběrnice. Jednak nevím co to znamená a nevím co udělat aby to tu chybu nehlásilo. Pokud by někdo věděl, co si pod tím představit, nebo má podobný problém byl bych vděčný za konzultaci. Předem děkuji, a s pozdravem, Tom.
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od Pawel »

Jaké napětí mají baterky?
Uživatelský avatar
macherko1
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 24, 2021 3:16 pm
Bydliště: Bytča

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od macherko1 »

Ahoj na mojom je to pretaženie F-08 /vypnut meničm odpojit bateriu a poistky od FVE. Mne pomože zapnut menič potom nahodit poistkovy odpojovač na FVE a až nakonec zapnut bateriu , chyba zmizne a menič jede dal
Poloostrov /Faza L1:JV: 325Wp /10ks poly 3250Wp +Axpert VMIII 450V Mppt + OpSZ fG Forte 48V/620Ah Faza L2:JV: 285Wp /12ks Poly + MPP Solar PIP5048GK 450V MPPT-OpSZ IGB 48V/840Ah,GreenBono AKU
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od Plazivec »

macherko1 píše:Ahoj na mojom je to pretaženie F-08 /vypnut meničm odpojit bateriu a poistky od FVE. Mne pomože zapnut menič potom nahodit poistkovy odpojovač na FVE a až nakonec zapnut bateriu , chyba zmizne a menič jede dal
Macherko, panely a baterie se odpojují v opačném pořadí, než napsals!!!
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Tom68
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:54 pm

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od Tom68 »

Ahoj, pánové. Předně děkuji za reakci na dotaz. Napětí baterie bylo večer cca 51,9V, tam bych problěm neviděl.Bylo to v době, kdy panely byly již vypnuté a u mě stačilo vypnout a zapnout měnič, ale porucha naskočila po cca 2s opět. Vyřešil jsem to tak, že jsem přívod AC odpojil a jel pouze z baterek (takto provozuji bez přívodu AC cca 4 měsíce) Dnes ráno jsem testoval, změnil režim z SBU na SOL, a běžel bez chyb, potom jsem odpojil DC jističem panely (stejně dávaly minimum) a barák běžel na baterii bez poruchy. Při zapnutí varné konvice pokleslo napětí na baterce a došlo k přepnutí na síť (bypass). Toto přepínání fungovalo, ale cyklovalo, tak jsem odpojil AC vstup a jel na baterky. K chybě nedošlo. Cyklování asi vyřeším jiným nastavením limitů pro sepnutí a odepnutí bypassu, U chyby nevím co ji způsobylo, tak to nechám běžet pod dozorem a uvidíme. Při chybě jsem si všiml, že na AC vstupu bylo 242V, což se mi zdá dost, ale dle návodu je limit 260V. Pokud by někdo měl nějaké poznatky, nebo nápady, prosím dejte vědět. Předem dík, Tom.
Uživatelský avatar
macherko1
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 24, 2021 3:16 pm
Bydliště: Bytča

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od macherko1 »

Ahoj. Ja mam na vstupe aj 255V pretože som kúsok od trafa, ale F08 je pretaženie meniča v kratkej dobe cca v milisekundach . Mne sa to stalo keď som mal režim SBU a zapol som cirkulárku . V rozbehu motora to hodí aj 10kW...
Cyklovanie mne spôsoboval slabý jeden článok ktorý to hadzalo do bypasu , ale to mam staré olovo ....
Poloostrov /Faza L1:JV: 325Wp /10ks poly 3250Wp +Axpert VMIII 450V Mppt + OpSZ fG Forte 48V/620Ah Faza L2:JV: 285Wp /12ks Poly + MPP Solar PIP5048GK 450V MPPT-OpSZ IGB 48V/840Ah,GreenBono AKU
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od Soban »

U mě je přetížení chyba 07 a chyba 08 je napětí sběrnice je příliš vysoké.

A už se mi měnič taky podařilo do tohoto stavu dostat když jsem měl spatný kontakt na baterce a při velkém odběru začal měnič se zapínat a vypínat s chybou 08, byl jsem u toho takže jsem vše vypnul a začal hledat chybu.

Takže není někde na kabelu přechodový odpor, dodá baterka dostatečný proud, nemáš nastavené přepínání do bypasu na nějakou velkou hodnotu a měnič se rozkmitá.

Jinak na AC vstupu je N skutečně N a na L správná fáze?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Tom68
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:54 pm

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od Tom68 »

Soban píše:U mě je přetížení chyba 07 a chyba 08 je napětí sběrnice je příliš vysoké.

A už se mi měnič taky podařilo do tohoto stavu dostat když jsem měl spatný kontakt na baterce a při velkém odběru začal měnič se zapínat a vypínat s chybou 08, byl jsem u toho takže jsem vše vypnul a začal hledat chybu.

Takže není někde na kabelu přechodový odpor, dodá baterka dostatečný proud, nemáš nastavené přepínání do bypasu na nějakou velkou hodnotu a měnič se rozkmitá.

Jinak na AC vstupu je N skutečně N a na L správná fáze?
Dík za reakci, já mám podezření, že jsem měl malý rozdíl napětí pro přechod na bypass a návrat do bateriového režimu. Dnes jsem přenastavil hodnoty a večer to otestuji. Přechoďák se domnívám nemám, chyba se včera objevila při odběru cca 500W a běžně mám vyzkoušeny odběry i přez 4kW. Snažím se abych z baterek netahal více jak 80A a to krátkodobě. Pokud by byly prohozené L a N, tak by to neběželo ihned po zapojení. S pozdravem, Tom.
ok3js
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 26, 2022 8:20 am

Re: Axpert chyba 08

Příspěvek od ok3js »

dnes minto udelalo E08 u sinus pro ultra 10000 (od VoltPolska) jdee o jeden z klonů, asi to vzniko povolenim automaticke equalizace vyssim napetim nez bylo povoleno na BMS akumulatoru. Po zakazu equalizace to zase jede notmalne.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek