Victron a navyšování příkonu přes nabíječku

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Victron a navyšování příkonu přes nabíječku

Příspěvek od skybor »

@pibi: Tu tvoji nádheru ti závidím a myslím, že až ji spustíš, tak ti ji bude závidět i nejeden majitel profi elektrárny, ale já se snažím stavět tu naši "lowcost" mikro FVE, tak aby se mi do tří let zaplatila a začala vydělávat ;) Takže tohle bude řešit nějaká obyč 24V nabíječka (ideálně tak 30-60A) do cca 5000,- Kč (už mám něco v merku)
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: Victron a navyšování příkonu přes nabíječku

Příspěvek od turbyho »

U me dlouhe laborovani nakonec skoncilo uplne jednoduse. V principu se AC In ridi ciste dle napeti baterie v MP asistenty. Cca pri 52.3V se AC In pripoji. Nabijecka v MP je nastavena na bulk 52.2V na 3h pak se zcela vypina takze trvale nezere (nabijecka je rizena pres jeden vystup a jeden vstup MP asistenty, coz umoznuje uplne vypnuti nabijecky kdyz neni treba a je AC In aktivni). Rucni prepnuti AC In mam prepinacem na jeden ze vstupu MP - kdyby bylo treba. Krom MP je tedy treba jen par vodicu, prepinac a trocha hrani s asistenty. Zadne opicarny okolo uz netreba. Uz to tak jede vice nez rok a nemusel jsem na to v lete ani v zime zatim vubec sahat.

V lete bych asi mohl stahnout napeti pro pripojeni AC nize, ale ukazalo se, ze s beznou spotrebou a pocasim se stejne v drtive vetsine leta pod toto napeti k ranu nedostanu. U mensich baterii a/nebo mensich sestav panelu by to ale asi bylo treba. Je to treba vzdy doladit k mistnim podminkam.

Ale nevyzaduje to zadna extra zarizeni a naprosto zadnou obsluhu.

Spinani boileru mam pres ESP32, kde pres modbus tcp periodicky vycitam napeti baterie z GX Victronu a dle napeti (cca > 53.8V) spinam on/off boilery po baraku (v nule). Sice to na zacatku a konci dne trochu cykluje, ale se spinanim v nule to neni rusive. To ESP32 jen proto, ze nejde jednoduse natahnout nejaky komunikacni kabel k boilerum.
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek