Automatické zapínání Axpertů a jejich klonů

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Automatické zapínání Axpertů a jejich klonů

Příspěvek od fugas »

Ahoj.
Mám ze svého klona vyvedený ovládací panel do bytu. Potřeboval bych ale automatizovat zapínání a vypínání měniče. Moje znalosti a schopnosti bohužel končí u náhrady tlačítka vypínače relátkem. To ale není možné, protože bych musel protáhnout další dráty, které jsem si samozřejmě nepřipravil. Je možné měnič zapínat přes vstup, který je na měniči volný? Tedy ten kde byl původně ovládací panel připojený? Samozřejmě s tím, že stávající tlačítko na panelu bych prostě zrušil. Díky za reakce.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Automatické zapínání Axpertů a jejich klonů

Příspěvek od PetrDubi »

Jestli je to měnič s odnímatelným panelem, tak ten drát k tlačítku (který se přerušuje) vede z měniče až do panelu, takže ho stačí přerušovat kdekoliv po cestě - u měniče, u panelu, na chodbě, prostě kde chceš ;)
Na tom kabelu co vede z měnič do panelu (ten originální v měniči) je to ten hnědý drát, takže u kabelu mezi měničem a panelem v bytě stačí přerušovat drát, který vede na stejný pin v konektoru (myslím že je to krajní kontakt, ale radši si to zkontroluj).
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Automatické zapínání Axpertů a jejich klonů

Příspěvek od fugas »

Mnohokrát díky za radu. S tím už se dá snadno pracovat :idea:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Automatické zapínání Axpertů a jejich klonů

Příspěvek od Lubik »

Paralelně k zapínacímu přepínači mám kontakt Wifi relé ewelink
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Automatické zapínání Axpertů a jejich klonů

Příspěvek od fugas »

Můj zásadní problém je v tom, že na tlačítko se nedostanu a potřebuji to udělat až u měniče. Nejde mi ani tak o zapínání, jako naopak vypnutí za podmínek které si nadefinuji. Potřebuji mít vše ženěvzdorné. A protože jedu na 18s, nemohu použít nastavení v měniči. Za další potřebuji info o stavu, jestli je měnič zapnutý či ne. Nevěděl jsem jestli se neděje zapínání nějakou datovou informací, což by dost zhatilo moje plány.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek