Pomoc začátečníkovi s úplně první cca 1000 W FVE

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Pomoc začátečníkovi s úplně první cca 1000 W FVE

Příspěvek od Matess »

takže king s baterkou ale může to být klidně staré olovo a režim SUB by tam měl jít taky, ale opravdu bez přetoků na rozdíl od jiných.
ren
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 05, 2021 11:14 am

Re: Pomoc začátečníkovi s úplně první cca 1000 W FVE

Příspěvek od ren »

@ Matess, že by mi svitla naděje? King s baterkou ale může to být staré olovo - co znamená v FV hantýrce "staré olovo"? Kolik toho starého olova by mělo být, aby to fungovalo bez přetoků? Mně přijde, že Max, VM a všechny ty ostatní bedny jsou úplně stejné a mrská to jedna fabrika, akorát mají jiné nápisy. Bohužel jsem žádný z nich neviděl na živo. Je skutečně uvnitř něco jiného?

@Kostěj, tak to je pro mě vyšší dívčí, to bych asi nedal
Artuš
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 23, 2021 8:04 pm

Re: Pomoc začátečníkovi s úplně první cca 1000 W FVE

Příspěvek od Artuš »

King se zapojením tří panelů do série, tzv. LV MPPT

Z tý samý fabriky, ale jiná nálepka na krytu

King II se zapojením více panelů do série, do max 500V

Z tý samý fabriky, jiná nálepka

King II 3kVA se myslím nedělá. Z těchto si můžeš vybrat.

Starý volovo: naplácáš pod kinga 4 baterky z traktoru, ale ať nejsou mrtvý. Pod Kinga 3kVA stačí dvě.
Naposledy upravil(a) Artuš dne stř led 05, 2022 8:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 526
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Pomoc začátečníkovi s úplně první cca 1000 W FVE

Příspěvek od sindyk »

Ano, mrská to jedna fabrika, protože je to jeden výrobce (výrobce Voltronic, řada Axpert, model MAX nebo třeba VM III), bavíme se o různých modelech. Liší se svými parametry. Pak existují licenční výrobci, kteří dodávají v podstatě to samé pod svojí značkou (u nás je třeba k dostání ještě značka MPP Solar).
Liší se to všechno hlavně tím, jestli je to na 24 nebo 48 V, jestli má měnič 3 nebo 5 kW a jestli je tam regulátor PWM nebo MPPT, pokud ten druhý, tak případně jestli je do 145 nebo do 500 V napětí panelů. Plus existuje několik modelů, které trochu vybočují z těchto kombinací (vyšší výkon měniče, dva vstupy pro panely nebo dvojitá konverze mezi vstupem a výstupem u modelu King).
Staré olovo jsou zkrátka použité olověné baterie - nikoliv ty startovací z auta, ale např. z elektrických VZV, nebo někdo prodává při přechodu na lithiové baterie.
Jde o to, že když ještě nevíte přesně, co chcete, tak tahle bedna je takové "vše v jednom". Je tam síťová nabíječka, solární regulátor i měnič. Vše ostatní se odvíjí od toho, co s tím budete chtít napájet.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek