FVE GoodWe 15KN-DT - prosím o radu k baterkám

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
lukasb
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 27, 2021 7:14 pm

FVE GoodWe 15KN-DT - prosím o radu k baterkám

Příspěvek od lukasb »

Zdravím všechny ,kteří mi pohou dát jakoukoli "smysluplnou/užitečnou "radu.

Plánuju FVE s měničem GoodWe 15KN-DT ( potřebuju 3 faze )
- pokud víte o něčem lepším , budu jen rád. Victron ve 3x 1f opravdu platit nechci.

1) nikde nemohu dohledat jestli je opravdu asymetrický
2) plán je osadit 22panelu ( 2x11) 450wp ( 9,9kwp )
3) nechtějí se mi kupovat baterie pylon,atd. ale rád bych využil vlastní batery pack LiFePO4 článek 270Ah 3,2V (cca 32ks)
- nikde nemohu dohledat , jaký rozsah tento měnič vyžaduje pro napětí baterry packu.
4) u měníče řady ET v manualu jsem viděl, že tam je list kompatibilních baterii kvůlu komunkaci přes CAN ,což sem tady nevíděl
- pokud bych mohl použít ty plánované baterie, dokážete mi poradit ,jaky BMS použít.


předem díky moc.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2571
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: FVE GoodWe 15KN-DT - prosím o radu k baterkám

Příspěvek od tomas »

lukasb píše: 4) u měníče řady ET v manualu jsem viděl, že tam je list kompatibilních baterii kvůlu komunkaci přes CAN ,což sem tady nevíděl
To bude proto, protože to není střídač kterému by se dali připojit akumulátory.
15kW hybridní střídač ke kterému lze připojit akumulátory je například Solax X3 Hybrid G4 15kW.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rva
Příspěvky: 3537
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE GoodWe 15KN-DT - prosím o radu k baterkám

Příspěvek od rva »

Nejlevněji 3x5kVA asi dle odkazu za1 500 EUR https://www.aliexpress.com/item/33049463706.html. :)
A záleží jen na uživateli, jestli je zapojí paralelně na jednu fázi, nebo je rozhodí na všechny tři. Vzhledem k PWM regulátoru to je pro toho, kdo ví, že právě toto chce (třeba pro blbuvzdornost a snad odolnost na odpojení baterie) a přizpůsobí tomu fv panely. Popřípadě toto bude používat jen jako měnič + nabíječ a baterie bude nabíjet z jiných regulátorů.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek