Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte dub 13, 2021 5:09 pm


PHP MicroLog

Diskuze k opensource loggeru MyPower MicroLog

PHP MicroLog

Příspěvekod mypower.cz » pát srp 09, 2019 9:19 am

Zdravím komunitu fóra MyPower.CZ.

Připravil jsem pro projekt MicroLog, a samozřejmě zejména pro vás, knihovnu PHP MicroLog, která výrazně rozšiřuje možnosti tohoto projektu.

O projektu PHP Microlog

Jedná se o reimplementaci protokolu pro přenos dat z měření a komunikaci s logovacím serverem log.mypower.cz.

Data z měření je díky tomuto projektu možno odesílat z libovolného zařízení, na kterém lze spouštět scripty psané v jazyce PHP a kterým lze vyčítat (nebo kterým nyní vyčítáte) měřená data z měničů, regulátorů, balancérů a dalších zařízení. Například Raspbian a Raspberry PI, atd. Projekt MicroLog tak získává nezávislost na platformě Arduino s níž však zachovává plnou zpětnou kompatibilitu.

Projekt PHP MicroLog je vybaven funkcí ukládání dat do bufferu v případě výpadku internetového spojení, nebo selhání odeslání dat na server. Je tedy schopen výpadky spojení překlenout. Záznamy dat z měření, které nebyly odeslány při předchozím pokusu o odeslání budou odeslány prioritně dle času, ke kterému byl daný vzorek pořízen.

schema.png


Z takto zaslaných dat jsou zde na serveru vytvářeny vizualizace dat z měření v čase, vypočtena teoretická maxima, minima a průměry a kalkulovány wattstatistiky, tedy přehledy výroby, spotřeby, ekonomické návratnosti, atd.

Dokumentace a stažení projektu

Dokumentace i projekt ke stažení je k dispozici na wiki MicroLogu na adrese

http://microlog.mypower.cz/phpmicrolog

Použití projektu

Knihovnu PHP MicroLog pro odesílání dat na MyPower.CZ je možno začlenit do vašich vlastních projektů, nebo do již provozovaných řešení a využít tak navíc možnosti serveru MyPower.CZ.

schema2.png


Pro odesílání dat platí stejná pravidla jako pro MicroLog. Je potřeba si zaregistrovat FVEID pro vaše měření.

V takovém stavu se data pouze zapisují do databáze bez vizuálního výstupu, tedy bez grafů. Systém ve výchozím stavu neví, kde zamýšlíte připojit konkrétní měřené veličiny, na kterých pinech tedy budete data odesílat.

Jelikož je každá FVE specifická, nastavení grafů je provedeno po dohodě a vystabilizování pinů a vašeho měření.

Řekněme, že ideální je pár dnů stabilně odesílat reálná data a na základě tohoto "pilotního" provozu je pak vhodné požádat například přes soukromou zprávu o nastavení grafů a zaslat nejlépe i schéma s měřícími body, aby byly zřejmé souvislosti a správně započítány toky energií.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
mypower.cz
Site Admin
 
Příspěvky: 4596
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Zpět na MyPower MicroLog

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků

Reputation System ©'