Stránka 1 z 1

Jak otevřít tuto baterii Varta?

PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 12:49 am
od solárník
Potřeboval bych zkontrolovat stav elektrolytu, popřípadě poměřit hustoty. Nerad bych to zničil. Poradíte někdo, jak to otevřít?
Obrázek

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 1:59 am
od kocourluk
Pod samolepkou nejsou obrysy špuntú že ? S podobnou sem se setkal a měla "centrální špunt" . Stačilo vyvinout tah kolmo nahoru v bočním spoji . Z boku v nahoře je vidět bezpečnostní otvor na odfouknutí hned pod ním je spoj tam vraž něco plochého a vhodného a vytáhni nahoru . Je to v záruce ??? Bacha na ožvýkání .

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 7:42 am
od pkougl
tato otevřít nejde, myslím že přesně tento typ sem se pokoušel otevřít (po poruše alternátoru byla zcela vyvařená) a bez úspěchu a to sem na to šel až brutálně jelikož nebylo co ztratit, nakonec nezbylo než zhora v prostoru zátek (po strhnutí samolepky jsou vidět náznaky kde jsou oválné díry do článků pod plastem) vyvrtat díry pro dolití, dolil jsem několik litrů destilky a poté pomocí silikonu plošně přalepil plastový pásek přec celé víko, relativně brutální.
Pavel

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 2:23 pm
od Pan Taum
Varta silver nemá zátky a je potřeba "trocha" násilí jako např. tady http://www.youtube.com/watch?v=CJdPTLZees0

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

PříspěvekNapsal: úte úno 04, 2014 10:34 pm
od Jozzo
Místo silver jsem měl blue, ale těla mají dle mého stejné. Zkoušel jsem páčit ten plastový kryt, který překrývá "zátky" . Částečně to šlo, ale pak jsem zvolil špatný úhel a šroubovákem jsem prorazil víko nad články.
Četl jsem, že praskliny nejdou nijak zalepit, tak jsem pokus ukončil a baterie šla...