Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř říj 23, 2019 5:00 pm

Youdova ostrovní laboratoř

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
PředchozíDalší

nove pravidla

Příspěvekod Jozef51 » stř čer 12, 2019 7:26 am

DanoP píše:Mne sa zda ze povrchnost sa stava pravidlom. Pamatam si ako sme casto riesili problem "single point of failure" a teraz vidim ako nadsene sa presadzuje "vsetko dame do cloudu" . Pekne ale ked im clovek povie ze mate len jednu komunikacnu cestu a ta ked zlyha je to v ...,

https://cs.wikipedia.org/wiki/Murphyho_z%C3%A1kony
„Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu posrat, potřebujete počítač.“
Pri konstrukcii elektronickych zariadeni som vypozoroval nove pravidlo - ak niecomu nerozumiem a neviem ako na to tak tam treba dat mikropocitac. Ale najlepsie desat. Fungovat to samozrejme nebude aj tak ale vypada to dobre a pos.re sa to dokonale.

Novy moderny lepsi a hlavne Progresivny Svet ma urcite aspon jeden jasny Dead point. Internet.
Ked nieco nefunguje a neviem ako na to tak tam treba dat mikropocitac. Ale najlepsie desat (a po..re sa to dokonale).
Jozef51

Re: Youdova ostrovní laboratoř

Příspěvekod ota » stř čer 12, 2019 8:10 am

Tý jo. Celý moje dětství. Na tom jsem taky ujížděl, trhal zadní stránku z Ábíčka a nalepoval do sešitu.

S těmi obrázky: ono to má cosi do sebe. Když jsem dělal obchoďáka, tak jsem pořád po marketingovém oddělení požadoval aby mi namísto prospektů na křídovém papíru s hromadou textu udělali něco jako komix. Zákazníci byli prostě líní číst cokoli jiného než nadpisy a bubliny u obrázků. A to je 10 let, od té doby se v populaci schopnost porozumět textu o mnoho zhoršila.
5kWp + 3kW Multiplus, 15kWh LiFe
http://www.elektrarna.estranky.cz/
ota

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 4:00 pm

Přátelé,

tak jsem dnes usilovně přemýšlel a napadla mne výborná věc, která řeší tři mouchy jednou ranou:
- využije přebytky elektrické energie
- vyřeší plnou žumpu
- vylepší stav rodinného rozpočtu

Pracovní postup:
Ponořit několik topných těles do septiku a obsah zahřívat tak dlouho, až se všechna voda odpaří. Zbude tuhá složka, která se zpracuje na granule. Granule se poté napytlují a prodají zahrádkářům jakožto mimořádně kvalitní hnojivo.

Zkoušel už někdo něco takového?
Kolik Kč je vhodné účtovat si za 1 Kg výsledného produktu?

granule.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod ikovlabs » stř čer 19, 2019 4:34 pm

To asi neklapne - septik by se zrovna mohl vypoustet na pole ...a legalne nelze.
ikovlabs

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 4:42 pm

Vypouštění na pole je špatný - to je pak zelenina samá tasemnice.
Ovšem tím řádným převařením by se všechny choroboplodné zárodky zlikvidovaly a zůstaly by jen živiny ;)
youda

Příspěvekod střídač_N » stř čer 19, 2019 4:47 pm

youda píše:...Zkoušel už někdo něco takového?...........

Nezkoušel, ale měl jsem stejný, nebo spíš obdobný postup. Usušit ne v septiku, ale k tomu určeném sušidle a potom do popelnice. Není to zakázaný postup. Bylo to v údobí, kdy nebyl venkovní splaškový rozvod.

Udělat z toho kšeft mně ale vskutku nenapadlo.
střídač_N

Příspěvekod ikovlabs » stř čer 19, 2019 4:50 pm

Tak o varu nebyla rec - ale jen vpred a radostne !!!
Ps. to uz by bylo lepsi si udelat bioplynku takovou malou,domaci...
ikovlabs

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 4:51 pm

Teď jsme to ještě probírali s šéfem v práci a on měl faktickou připomínku, že v tom septiku dnes končí také velké množství fosfátů a jiných chemikálií z pracích prášků. Pak taky tuk z vaření.

Došli jsme k tomu, že na hnojení by to kvůli tomu asi nebylo to pravé ořechové, tedy že rajčátka a okurky by potom nemohly nést nálepku BIO. Nicméně, prý by s tím šlo obstojně topit.
youda

Příspěvekod rva » stř čer 19, 2019 5:34 pm

Nedávno, když se výstupy kanalizací z jednotlivých domků postupně slévaly v potůček, který tekl vesnicí příkopem někam do dáli, tak v blízkosti bylo vždy nejvíc zeleně. Ono moc jedů v kanalizaci nebývá. Obvykle co je pro nás odpad, po tom bakterie, hmyz a rostliny rádi chňapnou - tolik potravy totiž jinde nenajdou.

Příspěvekod Vitek » stř čer 19, 2019 5:45 pm

Youdo zrovna dneska jsem vypouštěl septik starý 60 let zezadu na zapadni straně. rok nepouzivaný resp co jsem koupil barak. no a kam si myslis ze to slo? mam tam sloupový stromky a trosku jsem je prihnojil. cca 98 procent vody 2% kaše, nesmradlava totalně rozežraná, takový rybníkový blátíčko... hned jsem přemýšlel nahrnout to do kalfasu a odvezt to Tobě na výzkumně prospěšnou činnost. mohu poskytnout případně motorovku s pekelně vostrým řetězem na štěpení přesušeného ingotu podobně jako se řežou monokrystaly... Jdeme do toho??
Panely 3S2P 225 Wp Jinko solar poly, V/45° a 3S3P 225 Wp Jinko solar poly, J 10° . 3S2P 225 Wp Jinko poly J/45°
Menic pip5048mk
Vytěžovač greenbono, vytěžované výstupy přes ssr relé a relé kaskádu + regulace tepelného čerpadla
Baterie trakcni olovo 48V 625Ah
monitoring
victron BMV 712 smart
https://centurionsolar.co.za/emoncms20/dashboard/view&id=166
https://centurionsolar.co.za/emoncms20/dashboard/view&id=164
https://centurionsolar.co.za/emoncms20/dashboard/view&id=229
Vitek

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 6:26 pm

Ale ta motorovka...je doufam elektricka?
youda

Příspěvekod jahodovák » stř čer 19, 2019 6:28 pm

Je potřeba ze všeho udělat nebezpečný odpad a jakobi likvidaci řádně zpeněžit...jednodušší by byla prevence,to je nepoužívat nic co je škodlivé a pak by to bylo v pořádku,jenže takhle to nefunguje,fosfáty i když ne všechny zlikviduje čistírna ale ostatní jako jsou léky,herbicidy a jiné látky žádná čistírna nezlikviduje a proto radši ani nedělají na to rozbory,ty naopak udělají pokud máte vlastní studnu,kde to vadí,máte totiž vodu zadarmo a to je ....však víte...jinak jak by mohlo být v septiku tasemnice,vždyt ji nikdo nemá,nebo snad lékaři nemluví pravdu a jen straší...moto dnešní je plat za vše dokud tě nezlikvidujeme...je třeba hledat jiné alternativní možnosti a ty používat ty jsou dostupné,jen je chtít najít....
jahodovák

Příspěvekod josse » stř čer 19, 2019 6:56 pm

To jsou ale zajímavé myšlenky.
1. Co s bakteriemi? Ty co vypustí lidé vydrží dlouho a pak jsou ve studni, to je špatně. Ty kravské/bioplynky mají zestárnout a umřít v té druhé nádobě, nejpozději 14 dní po vylití na pole.
2. Co s léky? To spalování, ale jak to udělat přebytečnou elektrikou místo plynu?
3. Fosfáty? Ty jsou asi jako hnojivo klidně přímo ne?
4. Jak to všechno rozdělit? Přes bioplynku to nepůjde - chybí mi spotřeba Youdovo přebytečné elektriky...

Napřed do bioplynky, v ní topit elektrikou, míchat elektrikou, čerpat elektrikou, CH4 skladovat na zimu, vysokotlaké kompresory pohánět elektrikou, CO2 oddělovat a pouštět do skleníku. V zimě CH4 prohnat přes CombinedHeat&Power.

Jednou za dva roky tuhou část z bioplynky prohnat kotlem. Zase ten plyn...

Kde skončí léky (kterým výstupem bioplynky) a vadí prací prášky bakteriím?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 80P14S 18650, https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
josse

Příspěvekod jahodovák » stř čer 19, 2019 7:09 pm

na to by měl znát odpověd výrobce,ten ale o likvidaci nic neříká,je dost věcí,které radši sem ani psát nebudu,kdo chce,tak si je najde,nejlepší je nic z toho nepoužívat a nebo se to snažit co nejvíce omezit.Jen se mi zdá,že většina populace je natolik omezena,že si ani nepřipustí,že to jde i jinak a mnohem lépe a co je zajímavé i skoro zadarmo.Málokdo si uvědomí,že mnoho z toho co kupuje vůbec ke svému životu nepotřebuje a jen se zbytečně za tím honí ale na to si každý musí přijít sám...
jahodovák

Příspěvekod KubisKV » stř čer 19, 2019 7:25 pm

To je zase diskuse o hovně :D
KubisKV

Příspěvekod unicast » stř čer 19, 2019 7:41 pm

youda píše:Teď jsme to ještě probírali s šéfem v práci a on měl faktickou připomínku, že v tom septiku dnes končí také velké množství fosfátů a jiných chemikálií z pracích prášků. Pak taky tuk z vaření.

Došli jsme k tomu, že na hnojení by to kvůli tomu asi nebylo to pravé ořechové, tedy že rajčátka a okurky by potom nemohly nést nálepku BIO. Nicméně, prý by s tím šlo obstojně topit.

Co topit. S tím tukem jdou dělat obrovská kvanta věcí. Třeba jde reesterifikovat. Nebo jde zkapalnit zahřátím. Pak na to může jezdit auto se vznětovým motorem. Dokonce i na kafilerní tuk, takže je teoreticky možný provozovat auto na zkapalněný toulavý psy. Bohužel jich je potřeba hodně, protože bejvaj vychrtlí.
unicast

Youdovo labužnické okénko

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 7:48 pm

Drazí kolegové šéfkuchaři a labužníci,

dovolte, abych se s Vámi podělil o mimořádně populární recept: Lithiové špekáčky s čestvou zeleninou
Na příravu budeme potřebovat:

4 ks značkový špekáček Clever
    3 ks domácí rajčátka BIO
    1 ks domácí okurek BIO
    2 ks InfiniSolar 5kW
    7 ks baterie Pylontech LFP
    1 ks trouba horkovzdušná Bosch
    2 ks panák rumu
Troubu nahřejeme na 150°C, vložíme špekáčky a necháme opéct tak akorát. Po vytažení přidáme rajčátka a okurek. Pokud máme, přidáme hořčici. Já ji doma bohužel nenašel, takže si k tomu dám lžičku sádla navíc, aby mi špekáčky klouzaly do krku. Ideální zakusovat s chlebem, úspěch zaručen!

Po konzumaci je bezpodmínečně nutné zapít dvěma panáky rumu, jinak hrozí rychlá střevní příhoda.

Průběh pečení:
spekacky.PNG

Návrh servírování:
speky2.PNG

Kontrolní graf vybíjení lithiové baterie:
spek3.PNG
Maximální zaznamenaný vybíjecí proud = 50A

Dobrou chuť! :lol:
youda

Příspěvekod kodl69 » stř čer 19, 2019 8:06 pm

A co takhle tzv "pivní dort"? - když máš tak rád špekáčky? - ale je potřeba drobek víc ingrediencí, času a energie.
Návod je prostý: Nakrájí se špekáčky na kousky (tvar nehraje v chuti velkou roli, gurmáni oloupou i střívko) nakrájí se cibule na kolečka, do vymazané zapékací misky se dá vrstva cibule, špekáčků, cibule...atak dokola, dokud je co. Končí se cibulí. Zalije se směsí chili pasty, ostrého kečupu, směsi na steak a černého piva.
Zapékat cca na 140°C v troubě, minimálně hodinu, spíš dvě, až to přestane bublat a začne to mít trochu kůrčičku. Podává se s chlebem (rohlíkem, jak je komu libo), a zbytek černýho piva od vaření jistě nebude stačit...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Re: Youdovo labužnické okénko

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 8:07 pm

Kdo je připraven, není překvapen...
Pokud došel rum, můžete použít i jiný tvrdý alkohol. Pokud jde o papír, tak naopak použití alternativ příliš nedoporučuji. Kladívková čtvrtka totiž dost škrábe.
prepper.PNG
youda

Příspěvekod youda » stř čer 19, 2019 8:15 pm

kodl69 píše:A co takhle tzv "pivní dort"? - když máš tak rád špekáčky? - ale je potřeba drobek víc ingrediencí, času a energie.
Návod je prostý: Nakrájí se špekáčky na kousky (tvar nehraje v chuti velkou roli, gurmáni oloupou i střívko) nakrájí se cibule na kolečka, do vymazané zapékací misky se dá vrstva cibule, špekáčků, cibule...atak dokola, dokud je co. Končí se cibulí. Zalije se směsí chili pasty, ostrého kečupu, směsi na steak a černého piva.
Zapékat cca na 140°C v troubě, minimálně hodinu, spíš dvě, až to přestane bublat a začne to mít trochu kůrčičku. Podává se s chlebem (rohlíkem, jak je komu libo), a zbytek černýho piva od vaření jistě nebude stačit...

Toto bude chuťově výborný...jediná vada na kráse je, že noc po konzumaci se doporučuje strávit v oddělených ložnicích :lol:
youda

PředchozíDalší

Zpět na Ostrovní elektrárny