Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je úte črc 17, 2018 10:42 am

Axpert v paralelním provozu

Měniče Axpert

Axpert v paralelním provozu

Příspěvekod rva » čtv črc 05, 2018 5:03 pm

Neprovozuje někdo více Axpertů v paralelním provozu? Zvažuji během dne využití dvou paralelních Axpertů a na noc jeden vypínat (kvůli klidové spotřebě). A nevím, jestli to jde nějak jednoduše přepínat. Axpert má na sobě vypínač, tak jestli stačí jeden na noc vypnout a ráno zapnout, nebo jestli je potřeba bloudit někde v menu bez možnosti jednoduchého zautomatizování.

Re: Axpert v paralelním provozu

Příspěvekod mobilik » čtv črc 05, 2018 8:00 pm

Ja to tak budem prevadzkovat. Axperty mam uz doma a na druhy tyzden to chcem zacat prerabat na 48V.
Pytal som sa v MPPsolare priamo ako to funguje a ano, Slave menic sa bude dat kedykolvek vypinat. Akonahle budu zapnute dva menice tak si budu rozdelovat vykon na polovicu. A spotrebu neriesim, mam doma dva 5kW menice jeden mi standardnu domacnost a aj prebitky obriadi. Druhy sa bude zapinat, len ked sa bude vysavat, varit a podobne veci. ;-)
Za tu sumu co stoja si myslim ze je to perfektna volba. Samozrejme ked to budem mat sprevadzkovane dam podrobne info ak to bude niekoho zaujimat. ;-)
mobilik

Příspěvekod rva » čtv črc 05, 2018 8:28 pm

Já koukal jen do návodu, který, jak je u číňanů obvyklé, takové prkotiny neřeší. Takže jako jobovku uvádějí, že o tom, který bude master a který slave, rozhoduje náhoda. A pak nějaké chybové hlášky, které možná při vypnutí jednoho měniče nastanou, ale už neuvádějí, jestli ten druhý pokračuje v práci, nebo jenom piští a čeká na obsluhu.
Tak jsem zvědav, jaká bude realita. Občas je i od číny příjemné překvapení, že výrobek se chová lépe, než se ze stručného návodu zdá.

Příspěvekod mobilik » čtv črc 05, 2018 10:24 pm

Uvidime, ja som sa ich na to priamo pytal. A pri nastavovani si vraj mi urcime ktory bude master a ktory slave. Tak som zvedavy.
Uz mam vsetko doma, len cas a ani chut nemam ked tak pekne slnko svieti a viem ze to mozem zapajat len poobediamy...
Typujem to na tyzden na DS. :-(
mobilik

Zpět na Axpert