Našli jsme řemeslníka

Hledáte schopného elektrotechnika, programátora, návrháře projektů, montéra, realizátora vašeho projektu nebo někoho jiného? Máte volná pracovní místa, hledáte lidi.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2191
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od gupa »

Ten mirelon je velmi citlivý na žhavý kouřovod, jak zasmrdí tak se to pozná, bývá samozhášivý, ale ta trubka mohla být trochu vícbokem.

O 25°C výš je na tři polýnka dobrý znamení.

No teď bych se zaměřil naten komín jestli je pravidelně vymetán a přidal bych nad výměník klapku pokud je tedy tah nadměrný a on nadměrný po zatopení a hlavně ochlazení pod 0°C zpravidla bývá, komínová klapka by více odrážela tepla do výměníku pokud by byla hned nadním.

Potom bych někam přidal čistící otvor.

Kondenzace je otázkou rosného bodu, řeší se to manuálně nebo automaticky, jsou tři stavy. První je totálně podchlazený topný systém tak tři dny netopeno, což je kondenzace jak po tom napuštění. Druhý je pravideně zatápěný, ale vyhaslý, koroze se vytváří v určitém bodě, třetí je teplý udržovaný v provoz, většinou nekondenzující stav. Aby se kondenzaci a korozi zabránilo v prvním a druhém stavu, vkládají se do systému různé ventily aby se dosáhlo co nejméně pravděpodobného vzniku rosného bodu. Pokud by byl časem tedy problém s tou vodou co kondenzuje, řešením jsou ventily. Sníží se při zatápění sice regulací průtok k radiátorům, ale zvýší se teplota, takže účinnost je ve chvíly zatápění jen o něco menší, ale zase se velmi omezí kondenzace. Bohužel je potřeba představa jak proudí voda a mít blbuvzdorný pojistný ventil když se něčím zapomene pootočit.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od vata »

Čistit se to dá přímo z kamen - sejme se celý vrch, tam je přes klapku přístup do kouřovodu.
Ten můj systém funguje je i bez čerpadla samotížně, ale jen do prvního radiátoru (menšího), do toho druhého radiátoru teplo teče bez čerpadla hodně neochotně. Teplotní čidlo mám až nahoře na trubce u radiátoru, čeká až teplá voda samotíží vyšplhá nahoru, pak sepne. Takže ani zpožděné sepnutí čerpadla nezastaví oběh, ten je ale pomalý a voda se snad stihne trochu předehřát v prvním výměníku. Uvidíme.
Ta izolace na trubce je ve skutečnosti od kouřovodu asi 3cm daleko, na fotce to není dobře vidět.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2191
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od gupa »

3cm je málo. Může to lapnout a začít hořet. Dalo by se to nějak načrtnout jak to trubkové zapojení nynívypadá vč. výšek instalací radiátorů odhadem? Myslím, že by to vyřešilo jednotrubkové úplnějednoduché zapojení v sérii, tuším, že teď to bude dvoutrubkové paralelně.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od PavelR »

Pekny. jak je reseno cisteni?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od abrams »

PavelR píše:Pekny. jak je reseno cisteni?
Zdravím ,

... jak psala Vata - demontáží horní plotny kamen se lze dostat ke kouřovodu a klasickou kominickou štětkou . Výměník má v sobě rovná žebra jež neznemožní čištění :D .

Elektornům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od vata »

Je to fakt paráda, funguje to... Nevím sice, jak se v tomto případě dopočítat wattů, chápu, že do komína by mělo jít jen řekněme 20% tepla z dřeva, takže výměník využívá tohohle zbytku, ale nahoře mívám teď tepleji než dole, což donedávna bylo naopak, což mi šetří dřevo :)
Ještě jsem dotunila spínání čerpadla - umístila jsem telotní senzor na vratku, takže teď to poprvé zapne až tehdy, co se teplo prokouše celým okruhem a omezuje to pěkně kondenzaci spalin na výměníku. A spíná to docela spolehlivě. Takže tady se prozatím obejdu bez SW a PLC :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od joseff »

A pri jake teplote vratky vato spinas obehove cerpadlo?
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od vata »

Těžko říct, nemám tam teploměr :) Je to takové udělátko ze stavebnice, které dělá diferenciální teplotní spínač. Teplota vratky musí být o x stupňů vyšší než teplota okolí a teplota okolí musí být min y. Obě prom se nastavují potenciometrem, Y je na minimu, X mám odhadem tak na 20 stupňů, takže spínám na teplota okolí řekněme plus 20. Sepnutí se dá vyvolat dechem na senzor nebo přiloženou rukou na příslušný termistor, takže musí být na vratce mírně teplo.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od PavelR »

Nevim jak u techto vymeniku, ale u kotlu musi byt dodrzena minimalni teplota zpatecky nejakych 50-60C jinak v kotli kondenzuje sajrajt. Aby se ti to nekondenzovalo v kourovodu...
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2191
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od gupa »

Teplota v kouřovodu se snímá ze středu válce. Povrch jak se zanese sazemi, je vždy studenější. Dopočítat se účinnosti celého topení má velká úskalí. Ovšem jen u výměníku na kouřovodu, v případě dvou teploměrů nad a pod výměníkem by to mělo být jednoduché. Ale nižší teplota na výdechu než je teplota vody se nedosáhne.
vata píše:Je to fakt paráda, funguje to... Nevím sice, jak se v tomto případě dopočítat wattů, chápu, že do komína by mělo jít jen řekněme 20% tepla z dřeva, takže výměník využívá tohohle zbytku, ale nahoře mívám teď tepleji než dole, což donedávna bylo naopak, což mi šetří dřevo :)
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od abrams »

PavelR píše:Nevim jak u techto vymeniku, ale u kotlu musi byt dodrzena minimalni teplota zpatecky nejakych 50-60C jinak v kotli kondenzuje sajrajt. Aby se ti to nekondenzovalo v kourovodu...
Zdravím ,

právě proto zpátečka teče prvně do prvního výměníku na zádech kamen a pak do druhého výměníku na spalino-vodu . Při studeném startu se holt nějaký kondenzát ve spalinách vypotí , ale jak se to rozjede tak by mělo být vše v pohodě ;) . On ten druhý výměník nedokáže podchladit spaliny , neb není velký a profi-ůčinný .

K měření energie v topném systému : stačí znát teplotní rozdíl mezi vratkou a výstupem coč není zásadní problém , ale je třeba znát průtok média :( . Příklad : vratka 30°C , výstup 60°C a průtok 1l/minutu = výkon 2,16kW :yes: . K měření průtoku se používají buď vrtulky s polsním výstupem , nebo ultrazvukové průtokoměry ale ty sou počety mastný :x .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Marx
Příspěvky: 98
Registrován: čtv pro 25, 2014 9:30 pm

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od Marx »

abrams píše:
PavelR píše:Nevim jak u techto vymeniku, ale u kotlu musi byt dodrzena minimalni teplota zpatecky nejakych 50-60C jinak v kotli kondenzuje sajrajt. Aby se ti to nekondenzovalo v kourovodu...
Zdravím ,
právě proto zpátečka teče prvně do prvního výměníku na zádech kamen a pak do druhého výměníku na spalino-vodu . Při studeném startu se holt nějaký kondenzát ve spalinách vypotí , ale jak se to rozjede tak by mělo být vše v pohodě ;) . On ten druhý výměník nedokáže podchladit spaliny , neb není velký a profi-ůčinný .
Perfeknní systém, ten výměník na zádech z profilů si taky udělám, koupil jsem blbec kamna údajně 7KW voda a 3kW místnost, realita je taková že 8 kW místnost a 2 kW voda :-) vytopí to koupelnu 8m2 a boiler což neberu jako výkon protože se jednou nahřeje a šmitec. Velikost popelníku srovnatelná s tím co mívají v hospodě na stole, další nevýhody nebudu komentovat. Plánuju velkou úpravu těchto kamen, záda jsou z 2mm plechu (!) tak ho vyříznu a místo toho svařím podobný výměník, pokud to půjde tak totéž udělám oba boky topeniště, abych do té vody dostal aspoň polovinu výkonu. použiju ale nikoliv čtvercový profil nýbrž obdélník a 6mm stěnu, průtok meandrovitě. Proč to nemáš svařené zvenku po celé délce? pokud dobře chápu tak máš vždycky na jednom konci vyříznuto průchod a zevnitř udělanej svar, nebo to chápu špatně? Jak jsi zajistil rovinnost svařence aby to doléhalo na kamna? spalinový výměník mě taky napadl, jakou jsi použil trubku? já si možná kouřovod nechám volný, ale třetí výměník půjde namísto "plotny" kamen. Příště bych už levné krbovky nekupoval, poučen z předchozích nezdarů bych umístil do obytné místnosti oranžový kotel OPOP H412 :-) Pohled do ohně je super ale funkčnost je funkčnost... hodně zdaru a díky za inspiraci marek
3x panel á45W, 24V 36Ah SLA, step-down, 1ks autobaterie, UPS. (bez MPPT)
Plán: >1kWp.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od PavelR »

No a to je obecne problem krbovek - ten velky vykon do vzduchu. A pak to uregulovat aby se mistnost nepretapela v prechodnym obdobi a pritom to do vody dalo dost vykonu pro zbytek baraku. Jeste vtipnejsi situace nastavaji bez aspon male aku nadoby.
Dalsi vec je provedeni samotnyho vymeniku. Nejsem odbornik na krbovky, tak nevim jak jsou na tom stroje za 10tky tisic, ale videl jsem dve ne uplne nejlevnejsi vlozky a provedeni vymeniku bylo tristni. Teplota kourovodu (samozrejme bez reglu tahu) byla naprosto silena. Vecna skoda dreva ...

A to se najdou lidi, kteri si krbovky daji jako hlavni topeni. Udelaji si z obyvaku kotelnu. Nikdo me nepresvedci, ze z toho neni bordel. Ze zkusenosti ani peletovej automat neni uplne cisty reseni, i kdyz "vynasim" popel a cistim vysavacem. Druhej rok jsem kotel stehoval mimo barak.

V mych ocich jsou krbovky takova libustka. Kdyz mam chut a naladu tak ocistim sklo, zatopim a cucim do ohne, prohreju se IR zarenim ...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od vata »

No, ten baťúžkový výměník trpí právě tím, že není zajištěn přesný styk s kamny po celé ploše. Kromě toho se to tepelným namáháním asi i hýbe, to je minus tohoto řešení. Na pohon jednoho radiátoru na podzim to ale stačilo bohatě. Teplovodivá pasta to ještě trochu vylepšila, ale ne moc. Dobré řešení je navařit labyrint přímo na plech kamen a nechat vodu téct přímo po povrchu kamen, účinnost by se znásobila.
Nový výměník na kouřovodu je výrazně účinnější a rychlejší - voda se začne nahřívat hned po zatopení, a výměník na kamnech mu vodu předehřívá. I při fázi hoření bez plamene (sálající polena) jde dost tepla kouřovodem a směňuje se na užitečné teplo v domě. Teprve až kamna vyhasnou, zabírá ten baťůžkový víc - kamna jsou totiž vyloženy zenvitř šamotem a zvenčí okachleny, a akumulované teplo se přečerpává do vody. Kamna tak rychleji vychladnou, a tepleji je k ránu nahoře.

Jinak - pro baráky samozřejmě kotel, na chatách je ale to jinak - místo televize krbovky. Potíž s regulací v přechodném období - to teda ano, resp. není problém nechat kamna jednoduše vyhasnout, jenže ne vždy se mi chce zatápět 2x denně. To pak svádí ke špatnému topení po jednom polénku... Dobré řešení jsou dřevěné brikety, takové ty světlé ve tvaru cihel, ty jsou schopné doutnat ještě ráno. Problém, že tento rok dost podražily.

Jeden můj soused skloubil krbovky s výměníkem, velkou akumulační nádobu a fototermikou a je vysmátý - stačí mu zatopit pořádně jen jednou denně, po zbytek dne už topí jen teplem z nádrže.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Marx
Příspěvky: 98
Registrován: čtv pro 25, 2014 9:30 pm

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od Marx »

[quote="vata"]To pak svádí ke špatnému topení po jednom polénku... quote]
nevidím na tom nic špatného pomalejší hoření je méně tepla do komína a lepší prohoření, ale jasný že by musel bejt menší spalovací prostor . proto do kamen přidávám na jaře šamotky které zmenší plochu roštu na polovinu, akumulujou a udržujou vyšší teplotu žhavého. chce to naštípat na drobnejší polínka, otevřít vzduch odspoda a není problém.

co se týče kontaktu s ohněm, tak já odstraním zadní šamotku, vyříznu původní plech a navařím tam nasprosto tu jeklovnici. Po drobných úpravách z toho budou úplně jiný kamna. Teď se to nedá venku je -5 ale jak se oteplí tak pošlu fotky. Komínovej si taky můžu udělat ale na jaře bych už musel zatápět spalinovým ventilátorem :-) párkrát už jsem zažil situaci jak ve filmu na samotě u lesa kde jim kokeš ucpal komín :-) naládováno třískama novinama dřevem a ono to nechytlo tah ale hořelo :-)

BTW obdivuju žena a takový technický přehled to se jen tak nevidí marek
3x panel á45W, 24V 36Ah SLA, step-down, 1ks autobaterie, UPS. (bez MPPT)
Plán: >1kWp.
Uživatelský avatar
Marx
Příspěvky: 98
Registrován: čtv pro 25, 2014 9:30 pm

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od Marx »

[quote="PavelR"]Jeste vtipnejsi situace nastavaji bez aspon male aku nadoby.
Dalsi vec je provedeni samotnyho vymeniku. Nejsem odbornik na krbovky, tak nevim jak jsou na tom stroje za 10tky tisic, ale videl jsem dve ne uplne nejlevnejsi vlozky a provedeni vymeniku bylo tristni. Teplota kourovodu (samozrejme bez reglu tahu) byla naprosto silena. Vecna skoda dreva ...

A to se najdou lidi, kteri si krbovky daji jako hlavni topeni. quote]

ano já to mám přesně tak, krbovky v jídelně. Bordelu je požehnaně, čištění kouřovodu je za trest, příští dům už bude udělanej pořádně s kotelnou :-) tady udělat nešla přízemní domek komín jen jeden uprostřed domu. jako mini-akumulaci používám ten kombi bojler s velkou teplosměnnou plochou, večer nahřeju na 90 přes noc to vytápí koupelnu a ráno je voda 30 st. na mytí .-) rovedení výměníku myslím že bych ho navrhnul a svařil jako naprostej amatér líp, jímka na tepolotní spínač je dole (!) deflektor u komínovýho hrdla jsem musel vyříznout flexou ven, byl tam tak 1cm na průtok spalin, hlavně že předepisujou jak se to nesmí napojovat tenkou trubkou do komína :lol:
Na skle při koupi byly zelený samolepky clean technology to je nějakej žert, neumím si představit jak asi fungujou ty prity a podobný bulharský plechovky

není nad kachláky to je vyzkoušené staletí, ale ty si už dneska málokdo dovolí marek
3x panel á45W, 24V 36Ah SLA, step-down, 1ks autobaterie, UPS. (bez MPPT)
Plán: >1kWp.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od PavelR »

on je to problem i styl dnesniho staveni. nezalezi na velikosti pozemku ale lidi si postavi povetsinou takovej byt v provedeni domu. Doprostred se umisti krbovky, do koupelny plynovej kotel a tim je vyreseny. Zbytek pozemku zatravni ...

I pres pro me podstatne omezeni jsem rad ze ziju v radovce, ktera ma nekolik dvornich staveni. Takze v jedne mistnosti mam kotelnu/elektrarnu/dilnu v dalsi sklep, hospodarske zazemi, sklad dreva, sklad pelet a za tim relativne velka zahrada na zeleninu. "okrasna" zahradka na dvore zabira jen malou plochu - ruze ...
Kdybych musel stavet tento koncept neopustim. A to nemam ani nikterak velikej pozemek.
Uživatelský avatar
Marx
Příspěvky: 98
Registrován: čtv pro 25, 2014 9:30 pm

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od Marx »

PavelR píše:takovej byt v provedeni domu. Doprostred se umisti krbovky, do koupelny plynovej kotel a tim je vyreseny.
ano ale tohle v trochu jiné podobě mám, pravda dům je starý právě 100 let, nemám teda ten plyn, ale to mi tolik neva.
Filozofie domu komín uprostřed, u něj kamna a okolo do čtverce 4 místnosti je energeticky jeden z nejlepších, problém je v tom, že předkové narozdíl ode mně věděli, že voda se nemá ráda s ohněm a tak tam nebyly krbovky z 2mm plechu, ale kachlová akumulační kamna nebo v nejhorším kachlový sporák, jeho stěny zasahovaly do všech místností... tohle ale někdy kolem roku 68 vybourali a dali el.akumulačky, elektrický sporák. v 90 tém roce neměl majitel na elektriku tak si na starý kolena pořídil petry a brutar...
Já mám teplovodní akumulační podlahový topení, a pokud by byl dostatečný výkon výměníku v kamnech a chalupa trochu zateplená, tak je to z hlediska energetické efektivity dobré. Samozřejmě že ani teď moc nezmrzám mám tady 23 st v koupelně taky ale v dílně jenom 14 Marek
Naposledy upravil(a) Marx dne ned pro 28, 2014 11:10 am, celkem upraveno 1 x.
3x panel á45W, 24V 36Ah SLA, step-down, 1ks autobaterie, UPS. (bez MPPT)
Plán: >1kWp.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jackelový výměník nepokrývá celou zadní stěnu kamen kvůli vnitřní vyzdívce - jen pod výměníkem je šamot vynechaný :arrow: origo výrobní příprava na výměník . Jelikož vnitřní stěnu pláště kamen plameny jen olizují , tak tam moc velký potenciál tepla není - být tam žebra jež by zasahovala do proudu spalin (plamenů) , to by byl jiný hukot :hell: .

Druhý výměník v kouřovodu zmíněná žebra má - proto je účinnější .

S topením dřevem nemám přehršel zkušeností , ale vím že nejdokonalejšího spalování + nízkých emeisí + minimum sazí lze dosáhnout jedině vysokou teplotou a pořádným přísunem vzduchu . Dlouhé líné plameny jsou projevem špatného spalování z přiškrceného vzduchu jež vede k dehtování a enormní tvorbě sazí zanášejících nejen kouřovody , ale také zasírající (nasírající) blízké okolí :evil: nemluvě o snížené účinnosti - komínem vyletí spousta nevyužité energie ve formě sazí :twisted: . Jak psal Marx , lepší inferno v malém spalovacím prostoru , než dehtovačka v celých kamnech při srovnatelném tepelném výkonu :idea: .

... kamna v obýváku :sm1: pěkný ale nepraktický ::facepalm:: do kotelny s nima a k čučení do ohně použít kameru u kamen a telku :yes: . Nebo jak to měli na zámcích - kamna v jedný místnosti , ale manipulace s nimi z vedlejší místnosti :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Našli jsme řemeslníka

Příspěvek od PavelR »

pekny - ten primej TV prenos z kamen zni pekne. ve 4K rozliseni a vedle IR zaric a bylo by to dokonaly.

marx: ano energeticky to je nejlepsi, ale jaksi se to neshoduje s dnesnim stylem bydleni - co se bordela a prachu tyce. Manipulace se drevem smerem od skladu do prostred obyvaku a popelem opacnou cestou nabyva na pracnosti tim vice, cim vice pozadujeme bezprasnost a cistotu teto operace. Uz jen to ze pri kazde ceste z venkovniho do vnitrniho prostredi se neco malo naslape ...
Samozrejme je vsechno resitelny a pri spravne navrzene dispozici lze spoustu bordelu omezit. Jenze toto mnohdy byva v rozporu s uvazovanim dnesnich mladych zen, kterym technicky vhodne umisteni a reseni nemusi byt po chuti z duvodu designovych ale to se opet vracim k dnesnimu stylu mnohych staveb.

Jediny co bych dal do prostred baraku je aku nadoba a tim vyresil problem s izolaci ...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek