Prodám LIFEPO4 články

Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

dumi píše:a cena?
zalezi na presne specifikaci aku, konektorech, kabelech, HW vypinaci, typu BMS atd.
Pozdeji sem hodim nejakou vzororvou kalkulaci celeho Aku :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Mikel píše:LIFEPO4 130Ah 12,8V / Smart BMS 60A
včetně konektorů, Inicializace a testu, v provedení tak jak je na obrázku cena pro tuto sestavu je 8257,-Kč bez DPH
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

23.2. bude naskladnena dalsi dodavka LIFEPO4 vcetne aktualne chybejicich 120Ah
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Dolfinho »

Ahoj Mikeli, budou baterie do budoucna pořád k dispozici? Plánuji elektrárnu až na podzim, tak jestli můžu v klidu počkat třeba na září.
Děkuji za info
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Dolfinho píše:Ahoj Mikeli, budou baterie do budoucna pořád k dispozici? Plánuji elektrárnu až na podzim, tak jestli můžu v klidu počkat třeba na září.
Děkuji za info
Ano, baterie budou stabilne v nabidce, muzes klidne pockat
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

Mikel píše:Prodám nové LIFEPO4 články následující specifikace:
Články dorazily v pořádku, byly připojeny a dnes díky dorým slunečním podmínkám byla ověřena i celková kapacita baterie s výsledkem odpovídajícím nabídce.
V rozsahu 3,15 V až 3,396 V se do nich vešlo 112 Ah.
Díky za dobrý obchod!
Články uložené v regálu.
Články uložené v regálu.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od marsal64 »

Jó, kybos... Pardon za OT, ty tedy jistíš každý drátek k balanceru?
Dagus
Příspěvky: 1943
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Dagus »

Ještě když nad tím přemýšlím, tak nevím jestli k něčemu bude ta autopojistka. Ta bude taky na nízké napětí. Typuji jako mega 32V, ale pokud by došlo k destrukci bms, tak tam může být napětí jakékoliv v celém rozsahu, jak tak nad tím přemýšlím, tak asi jen dám vodiče do nehořlavé bužírky ze skelné látky a jistit to bude odpařená měď v bužírce a oblouk to prostě bude smažit dokud se to neodpaří na dost velkou vzdálenost, nebo se jen měď rozteče a zůstane v tekutém stavu jako vodič dále? Tohle jištění mě nějak nenechává klidným a furt nemám jasno jak toho Číňana jistit.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od beethowen »

marsal64 píše:Jó, kybos... Pardon za OT, ty tedy jistíš každý drátek k balanceru?
Tak je to v pořádku. Že to je autopojistka není až takový problém. Při vybavení tam s velkou pravděpodobností nebude celé napětí baterie. Rozhodně bez pojistek to není úplně správně. Sice se ten drát k balancéru pravděpodobně vypaří a zapůsobí jakopojistka, ale mezitím může velmi pravděpodobně způsobit požár.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od pezizka »

Dagus píše:Ještě když nad tím přemýšlím, tak nevím jestli k něčemu bude ta autopojistka. Ta bude taky na nízké napětí. Typuji jako mega 32V, ale pokud by došlo k destrukci bms, tak tam může být napětí jakékoliv v celém rozsahu, jak tak nad tím přemýšlím, tak asi jen dám vodiče do nehořlavé bužírky ze skelné látky a jistit to bude odpařená měď v bužírce a oblouk to prostě bude smažit dokud se to neodpaří na dost velkou vzdálenost, nebo se jen měď rozteče a zůstane v tekutém stavu jako vodič dále? Tohle jištění mě nějak nenechává klidným a furt nemám jasno jak toho Číňana jistit.
Ta autopojistka jistě k něčemu bude ;) Sám jsem je použil ale mám je tedy v pouzdrech. Na jištění balančních obvodů nožová typ maxi 30A a jištění měřících obvodů nožová velikosti midi (normal) 5A. Oba typy jsem cvičně pálil 60V. Maxi naprosto v klidu a midi se pálily o něco divočeji jak na 24V ale nikdy plast nepustil nic ven. A to jsou ještě opatřeny průhledným krytem. Vím že jsou určeny do 32V tak jsem je takto zlobil a zničil jsem jich několik desítek různých hodnot a nikdy se nekonal :hell: Navíc pravděpodobnost, že na nich bude plné napětí moc vysoká není. Tedy myslím :?
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

marsal64 píše:Jó, kybos... Pardon za OT, ty tedy jistíš každý drátek k balanceru?
Ano, že je to užitečné, jistit každý vodič, jsem se už přesvědčil, když se mi při měření na balancéru smekl měřící hrot a propojil jsem si článek přes vývody k balancéru. Zkratový proud je poměrně velký na tak krátkém a tenkém vodiči. Při zkratu jednoho modulu balancéru bude na pojistce jen napětí jednoho článku, takže 32 V napěťový limit pro pojistku je splněn. V případě neodjištěného vodiče by ve svazku vedoucímu k balancérům mohla lehce vzniknout řetězová reakce. Smršťovačky, kterými je zaizolováno spojení mezi balancérem a připojovacím vodičem nevydrží tepelné zatížení při zkratu vodiče a tak je dle mého názoru lepší obětovat pár desítek milivoltů na pojistce oproti požáru úložiště.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

pezizka píše: Ta autopojistka jistě k něčemu bude ;) Sám jsem je použil ale mám je tedy v pouzdrech.
Já jsem pouzdra vynechal, jelikož předpokládám, že po čase bude přechodový odpor pojistka-pouzdro větší než odpor vložené pojistky. Navíc to prodražuje řešení a snižuje spolehlivost ve stavu, kdy se četnost výměn pojistek předpokládá minimální nebo téměř žádná. Ve většině zařízení (převážně střídače), které mi prošly rukama, byly autopojistky připájené napevno, jelikož nebyl předpoklad, že by byly uživatelsky měněny.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Opet mame doplneny sklad a mame v dostatecnem mnozstvi pro vas baterie LIFEPO4 26Ah,120Ah a 202Ah a take 50Ah Li-ion a nejake dalsi novinky v prislusenstvi, ktere postune bude take na zdejsim shop k objednani.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PavelR »

50Ah lifepo už nejsou?
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PavelR píše:50Ah lifepo už nejsou?
50Ah budou v dalsi dodavce , jen pred CNY bylo proste vymeteno. Pripadne je mozno zatim nahradit 26Ah .
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PavelR »

A ví se kdy asi budou? v dohledné době budu potřebovat 8kousků. Jen pro info ať vím.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PavelR píše:A ví se kdy asi budou? v dohledné době budu potřebovat 8kousků. Jen pro info ať vím.
Pocitam, ze v prubehu dubna. :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PavelR »

dobrá.
Díky za info. Ozvu se.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

MImochodem pro vsechny, kteri maji od nas Smart BMSku, zde je ke stazeni posledni aktualni verze 3.1.1026 (build 4) aplikace Android https://www.pgyer.com/Bzt1
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavlikT
Příspěvky: 55
Registrován: pon lis 09, 2020 9:35 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PavlikT »

Mikel píše:MImochodem pro vsechny, kteri maji od nas Smart BMSku, zde je ke stazeni posledni aktualni verze 3.1.1026 (build 4) aplikace Android https://www.pgyer.com/Bzt1
Díky,

Ja ji mam. Chtel bych se zeptat, jaky je u ni max balancni proud? Nekde sem se docetl, ze asi 160mA. Je to pravda?
Tak jsem si k ni jeste objednal tudle, aby tam mohly byt i vetsi prelevaci proudy:
https://a.aliexpress.com/_m0TTOQ7

Neni to blbost mit 2 ruzne paralelne? Videl jsem to tak u par lidi.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek