Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

rob.brno píše:Chudáci Chorvati, pakliže se jim podaří se nám vyrovnat :-(
A nebo, že bysme my Češi vyděli naši situaci u nás nějak špatně, zkresleně?

http://ekonomika.idnes.cz/srovnani-chor ... anicni_hro
Tak nejak:

Obrázek
RobertPerry
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 01, 2013 9:32 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od RobertPerry »

"Lidi, pěstujte si vlastní jídlo. Je to jako byste si tiskli vlastní peníze. :-)Návod, jak vystoupit ze systému: plant some shit! Člověk, zahnaný do kouta své vlastní nahraditelnosti má pocit, že jediná cesta, jak se alespoň trochu uvolnit, je začít bojovat. Proto bojuje s korupcí, proto bojuje s politiky, proto bojuje se státem, systémem, byznysem, soudci, rakovinou a já nevím čím ještě. Neuvědomí si, ve své zoufalé situaci, že předmět svého boje tím jen posiluje a upevňuje. Nechápe proč - když se tak obětoval pro druhé - po něm nakonec neštěkne ani pes. A přitom je to tak jednoduché. Chcete se mít líp? Tak něco (vy)tvořte. Pro sebe a pro jiné. Obohaťte se, ale ne na něčí úkor, jako se to děje běžně. Obohaťte sebe a jiné jen tak. Vytvořte něco prostě jen tak. Stačí naprosto malý, nepatrný, originální tvořivý čin, který změní vše - tedy systém, jenž dlí ve vás samých. Vy jste ten systém, se kterým bojujete. Chcete ho změnit? Změňte sebe. Jako to udělala Rosa Parks. Obyčejná černošská žena, která už jednoho dne byla prostě unavená z toho, že si nemůže v autobuse sednout jen proto, že má jinou barvu pleti. Tak prostě jednoho obyčejného prosincového dne v roce 1956 zůstala sedět. Nebojovala, neprotestovala, nekřičela, dramaticky nevystupovala ze systému, ani z autobusu. Jen tak tiše zůstala sedět a změnila tím naprosto vše pro miliony lidských bytostí v Americe tehdejší doby.
Ron Finley, jenž vysazuje zeleninové zahrady v Jižním centru Los Angeles -- na opuštěných parcelách, mezi jízdními pruhy a podél cest, a dělá to jen tak pro zábavu, a jako vzpouru, a taky pro krásu a aby nabídl nějakou alternativu rychlému občerstvení ve společnosti, kde "bistra pro motoristy zabijejí více lidí než projíždějící auta.", je Rosou Parks dneška.Poslechněte si jeho řeč a uvidíte, že můžete začít právě teď, kdekoli a naprosto s čímkoli. Všechno ostatní jsou kecy. Chcete vystoupit ze systému? Then plant some shit!" http://www.novebohatstvi.cz/2013/04/nav ... plant.html
Krmíme sebe i své děti naprostými SRAČKAMI!Jídlo je problém a jídlo je řešením.Na jídle záleží http://www.youtube.com/watch?v=hDJlflCqfig
Proč potřebujeme zdravé jídlo.Perfektni 5 minutové video, ve kterém jedenáctiletý kluk vysvětluje proč potřebujeme zdravé jídlo, problematiku genetické modifikace a biopotravin. http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... TDEcQUrNIg
ledka
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 05, 2013 5:18 pm

Ano, na 1 m čtverečním se dá vypěstovat 2000 rajčat

Příspěvek od ledka »

RobertPerry
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 01, 2013 9:32 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od RobertPerry »

Krotitelé mýtů: opravdu potřebujeme chemické zemědělství? Perfektní krátké video, které srovnává, jak organické a konvenční zemědělství ovlivňují život farmářů. Které z těchto dvou forem uživí svět? Proč není pravda, že kvůli vzrůstající populaci potřebujeme do roku 2050 zdvojnásobit produkci potravin?Víte například, že už dnes máme k dispozici skoro 3000 kalorií na den pro každého člověka na světě? To je mnohem více, než je potřeba k zajištění dostatku stravy pro všechny obyvatele. http://www.youtube.com/watch?v=F4yG7eFpQoY
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od dracekvo »

Zdravím,
také se snažím o co nejmenší závyslost na čemkoli a placení všeho co nejméně. Stejně vybrané daně akorát rozkradou a státní dluh neustále roste, tak proč platit víc?

Začal jsem tak, že jezdím na LPG a nedavno jsem zprovoznil malou solární elekrárnu, abych si vyzkoušel do čeho chci jít.
Nosím v hlavně takový nápad do budoucna. Nulová dřevostavba kompletně v ostrovu.

Energie pomocí solárních panelů a větrné elektrárny.
Voda ze studny + jímání dešťové vody z okapů.
Ohřev vody pro TUV a topení do akumulační nádrže solárními kolektory + malý kotel na dřevo.
Pro zimní měsíce jako záloha kogenerační jednotka z motoru Favorit poháněný dřevoplynovým generátorem + záloha blok nádrží na LPG z kterých se bude zároveň vařit.
Motor s LPG systémem už mám a příští rok začnou pokusy s vyvíječem dřevoplynu.

Pak zbývá sehnat vhodný pozemek v bydlišti (nechci se stěhovat jinam) a začít se stavbou. Bohužel toto je nejnákladnější část a bez hypotéky to půjde celkem pomalu s výhledem dokončení stavby až za několik let. Co jsem počítal, tak úroky z hypotéky za 20 let by spolkly pomalu 1/2 ceny základní stavby, takže tudy cesta nevede.

Jen nevím co s odpaní vodou. Jestli raději využít městkou kanalizaci, nebo vybudovat kořenovou čističku.

Ještě se odnaučit kouřit a bude to :) Tak doufám, že mi to jednou vyjde a nezůstane nápad pouze na papíře.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od rob.brno »

dracekvo píše:Co jsem počítal, tak úroky z hypotéky za 20 let by spolkly pomalu 1/2 ceny základní stavby, takže tudy cesta nevede.

Jen nevím co s odpaní vodou. Jestli raději využít městkou kanalizaci, nebo vybudovat kořenovou čističku.
S pozemkem by to nemuselo být tak zlé, protože drahé milionové jsou díky zavedeným sítím. Tady by to šlo úplně bez sítí, někde "v poli", tedy ne tak úplně - musí to být podle územního plánu, aby tam úředník stavbu povolil. Ceny pozemku bych čekal někde 100-500kč na m2. (podle lokality)

Radši kořenovou čističku, jedinným provozním nákladem je u ní vývoz obsahu. Náklady na městskou vodu stále stoupají a není vidět kde bude jejich strop. MYslím, že po letech bude finanční průser platba právě za vodu. Energie se dají pořešit - např. pasívní dům a FVE.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

moc pěkné představy ... ale bacha na zaprdelený ouředníky ! Už tu zaznělo , že ouředníci mohou považovat pobyt dětí v domě bez el. PŘÍPOJKY za týrání :uh: . Záleží na ouředníkovi jaký by měl na věc osobní názor ... :hell: . Člověk se vysmekne jedný závislosti ale ouředníci sou ludry pošitý ::stop:: bacha na ně :shock: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

Inspirativni blogpost souvisejici s tematem prvniho prispevku v tomto vlakne :D

Úředně bezdomovcem: Trvalé bydliště, proč ho mít a proč ne

:yes:
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

mypower.cz píše:Inspirativni blogpost souvisejici s tematem prvniho prispevku v tomto vlakne :D

Úředně bezdomovcem: Trvalé bydliště, proč ho mít a proč ne

:yes:
Tak co, jdeš do toho? :mrgreen:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

JiříK píše:
mypower.cz píše:Inspirativni blogpost souvisejici s tematem prvniho prispevku v tomto vlakne :D

Úředně bezdomovcem: Trvalé bydliště, proč ho mít a proč ne

:yes:
Tak co, jdeš do toho? :mrgreen:
Mno .. :) neni tomu tak davno co jsem na tohle mel naslapnuto, protoze mi koncila platnost obcanky. Jak tak ctu ten blogpost, tak v mem pripade by to nebyla prekazka. Nenachazim nic co bych chtel a nemohl. Jedine co bych, tak asi si zridil tunel jmenem datova schranka, kdyby po me nekdo neco chtel, tak at o tom aspon vim. V clanku je zminen jeden mytus, a to .. Ochrani me to pred exekutorem? Odpoved: ne. Toto me vrta hlavou. Nejde to nejak dotunit? Jako treba dat na vlastni barak pred odhlasenim trvaleho bydliste (to s tim ale asi nijak nebude souviset) vecne bremeno na doziti, coz si davaji starsi lide kvuli tomu, aby je decka na duchod nevypakovaly z baraku do domova duchodcu. Muze exekutor zliklidovat vecne bremeno doziti zabremenene na nemovitost? Jde to vubec? :D
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od mypower.cz »

SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše:bezva :mrgreen:
Těžko říct, zda je to bezva - když informace v odkazech:
a
jsou v rozporu, resp. nejsou jednotné. Vybrat si více pozitivní odkaz je sice lákavé, ale nemusí to být opodstatněné.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od Roger »

mypower.cz píše:
JiříK píše:Takže začnu dělat věc, o které jsem tvrdil, že se k ní nesnížím: Tankovat budu za XXX,40.
Prijedu si takhle dneska k unicornu mezi malenovicema a otrokovicema. Mam spoustu kovovych minci, tak tedy udelam z nich 100 CZK a natankuju a davam si pozor abych nepretahl.. Na displayi stojanu bylo 100.20. Fajn. Vratim stojan do puvodniho stavu po nacepovani benzinu, zavru vicko od nadrze, zkontroluju jeste jednou display na stojanu, jestli jsem nepretahl, kdyztak si vezmu korunu s sebou.. 100,20, korunu neberu, zkontrolovano.. Jdu k pokladne, platim a zenska na me 101. Ja: Jak 101. 100 ne ? Ona 101 .. ... Jdu se podivat ke stojanu a na displayi 100.50!!!!!! To je hukot toto... Zmetci.. Voni ti pretoci display abys proste zaplatil tu korunu navic a jeste z tebe delaji idiota! Ze ja sem si to nenatocil... ovsem kvuli korune .. cert to vem, ale fer to neni rozhodne vubec.

Odedneska na UNICORN zvysoka .... a jezdim o 150 metru vzdalenejsi MAKRO, kde mam benal o cosi levnejsi diky karte od MAKRA... fuuuuuuuuu .. :roll:
To je dobra blbost, po zaveseni pistole a vypnuti cerpadla ze se pretoci? Mit to natocene, tak dostanou par set tisic pokutu :-) na druhou stranu neznam predpis, ktery by zakazoval zaokrouhlit 100,10 na 101.

Ja jsem si jednou vyfotil na krame cenovku zbozi, a pak jim to na kase ukazal, pekne mi to vycalovali rozdil ceny :-) takovy cashback zdarma :-)
na lidi s kamerou si nikdo nedovoli:-)
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od Roger »

JiříK píše:A ještě dotaz: Je v zákoně VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO, že nesmím prodat sousedovi eletriku'??? Pokud ne, viz můj příspěvek výše... Úplně to samé, jako když soused pojede z autobaterie a až je vybitá, si ji ke mně přijde nabít. Deset nabití = půllitr rumu. Co mi kdo může??? A jestli ji nabiju ze sítě, nebo z FVE, je celkem nepodstatné.

V jedné hospodě je nápis: Použití zásuvky (pro NTB, nabití mobilu) 1 hodina = 5 Kč. JE TO NELEGÁLNÍ????
Hospoda je podnikatel. A jde de jure o sluzbu a ne prodej elektriny, coz plyne z ceny za cas, ne z ceny za odber. Ty nemuzes prodavat permanentne sousedovi, kdyz jde o cinost naplnujici znaky podnikani - Soustavnost. A pokud budes podnikatelem, tykaji se te patrne vsechny ty zakony o vyrobcich elektriny, vyjimka tusim byla, kdyz jsi to preuctovaval v ramci treba pronajmu... Myslim. Mohu se mylit.

Teoreticky bys to tim bartrem mohl ojebat :-) proste mu tu elektriku musis nechat zadarmo a on ti zadarmo necha treba vodu :-). Jdes do toho? :-)
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od honzaL »

Roger píše:
JiříK píše:A ještě dotaz: Je v zákoně VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO, že nesmím prodat sousedovi eletriku'??? Pokud ne, viz můj příspěvek výše... Úplně to samé, jako když soused pojede z autobaterie a až je vybitá, si ji ke mně přijde nabít. Deset nabití = půllitr rumu. Co mi kdo může??? A jestli ji nabiju ze sítě, nebo z FVE, je celkem nepodstatné.

V jedné hospodě je nápis: Použití zásuvky (pro NTB, nabití mobilu) 1 hodina = 5 Kč. JE TO NELEGÁLNÍ????
Hospoda je podnikatel. A jde de jure o sluzbu a ne prodej elektriny, coz plyne z ceny za cas, ne z ceny za odber. Ty nemuzes prodavat permanentne sousedovi, kdyz jde o cinost naplnujici znaky podnikani - Soustavnost. A pokud budes podnikatelem, tykaji se te patrne vsechny ty zakony o vyrobcich elektriny, vyjimka tusim byla, kdyz jsi to preuctovaval v ramci treba pronajmu... Myslim. Mohu se mylit.

Teoreticky bys to tim bartrem mohl ojebat :-) proste mu tu elektriku musis nechat zadarmo a on ti zadarmo necha treba vodu :-). Jdes do toho? :-)
Problém jsem řešil i přímo s ERÚ. Výsledek byl, pokud je soused připojen k elektrizační soustavě je to nepovolený způsob.
Jediné řešení galvanicky oddělený soused a elektřinu mu darovat (jinak je to podnikání a to nepovolené)!!
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od JiříK »

Nic mu nedám! Buď dá rum, nebo žádná eletrika! :lol: :cheers:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od Roger »

Presne to jsem se snazil napsat, to s tim oddelenim siti je (patrne?) o tom, ze se nesmeji propojovat site resp. nesmi byt pretok do DS...
Legislativu neznam, no natahnout si od souseda fazi normalne kabelem, parkrat jsem to potreboval a nulak jsem mel svuj :-)

To same plati i u vody, udajne nesmi byt spojen vodovodni rad s domaci vodarnou, tusim... Minule na to vodak blbe cumel a ptal se: "ale ta vodarna neni v provozu, ze ne"? :-)

Obecne pravidlo je, ze mezi sebou nemuzete obchodovat soustavne = podnikate. A zase ustanovit si vlastni menu asi je take trestne :-)
no pokud to nikde nereknete a drzite basu, tak se to nikdo nemusi dovedet
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm

Re: Rozloučení občana se státem: NEDÁM VÁM UŽ ANI KORUNU!

Příspěvek od Veles »

Dříve vše dobré přícházelo ze země kde zítra znamená dnes. V současnosti přichází ještě lepší věci z druhé strany :D:

blogs.ajc.com/news-to-me/2013/12/18/wom ... news_to_me