Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fugas »

PetrDubi píše:U klasického měniče 3kW s LV MPPT asi nebude nic moc výkon z panelů. Vem si, že klasické LV Axpety 5kW měli z panelů maximálně 2,5kW a větší výkony měly až HV nebo PLUS/MAX verze.
Já měl 60A verzi. Tu má brácha toho, pro něj teď sháním. Klasika EAsun, ale označení si na něj budu muset jít přečíst. Proto je mi divné že to úplně vymizelo.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fugas »

Díky. To má parametry, které hledám. Určitě to progůgluji. Čeká ode mě doporučení, jelikož tomu nerozumí. Tak jsem koukal spíš po ověřených strojích. Ale pravděpodobně to bude to samé v jiné krabici. Ovšem je to o 40% dražší.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rva
Příspěvky: 3519
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od rva »

Jestli nevadí, že to je na AC 120V. Třeba je vhodnější nějaká 5kW bedna - spotřebu naprázdno to má snad stejnou jako ty na 3 kW. Namátkou třeba https://www.aliexpress.com/item/1005003346202225.html aby to cestovalo jen z Itálie.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fugas »

To by bylo lepší. Jenže nemůžu chtít po důchodci, ab si koupil ještě jednu porci baterek. 3kVA protože 24V.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mirekcafa
Příspěvky: 339
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od mirekcafa »

když teda může být číňan tak třeba
Bez názvu.jpg
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
mirekcafa
Příspěvky: 339
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od mirekcafa »

Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
martinhornak
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 14, 2022 4:18 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od martinhornak »

já mám v záloze tohle

https://www.mivvyenergy.cz/cs/menice-ko ... 3000w.html

dnes jsem mluvil s reklamačním technikem a nechápal, proč jsem si kupoval revo (a jeho deriváty), že na Victrona reklamace nejsou, na to ostatní reklamace jsou, hodně

musím to vyřešit do konce roku, ale jako dávat za Victrona 50peněz se mi úplně nechce, ale chápu, že to je řešení na "furt"

jen nevím jak to furt je dlouhý a nevím jak dlouhý bude u Mustu
eman
Příspěvky: 989
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od eman »

Victron je v Čechách falešným znakem sociálního postavení. Lidi se na roky zadluží, jenom aby mohli na FB dávat fotky modré krabice. Argument, že je "na furt" je irelevantní, protože je tu hromada jiných solidních měničů u kterých nemá VO 100% rabat.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
martinhornak
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 14, 2022 4:18 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od martinhornak »

v mém případě byla sázka na sociální REVO špatně

taky nemám moc na výběr, chci li spolehlivé zařízení pro ostrovní provoz maringotky

nehledě na to, že sklady jsou dost vybrané
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fugas »

Přesně tak. Jak je to furt dlouhý... Já měl za celou svou éru dvě modré věci a moc mě to nepřesvědčilo. Myslím že ty peníze jsou spíš za dlouhou záruku a bezproblémovou podporu. U těch Axpert klonů, co jsem nezničil vlastním kretenismem, tak celkem bez výhrad fungovalo.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fugas »

martinhornak píše:já mám v záloze tohle

https://www.mivvyenergy.cz/cs/menice-ko ... 3000w.html

dnes jsem mluvil s reklamačním technikem a nechápal, proč jsem si kupoval revo (a jeho deriváty), že na Victrona reklamace nejsou, na to ostatní reklamace jsou, hodně

musím to vyřešit do konce roku, ale jako dávat za Victrona 50peněz se mi úplně nechce, ale chápu, že to je řešení na "furt"

jen nevím jak to furt je dlouhý a nevím jak dlouhý bude u Mustu
Jenže zase HV vstup. V tomhle případě by bylo nutné přidat dva panely, které nejsou kam dát. U těch MPPT co mají vstup kolem 100V je to zase se stávajícími panely dost na hraně. Proto se divím, kam se poděly běžné parametry se vstupem do 145V.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od fugas »

Tak páni, jen pro info, objednal jsem toto
https://www.ecosolartechnology.cz/eshop ... .html#desc
Rozšiřování elektrárny nehrozí. Panely jsou 1,8kWp, omezení proudu 50A. Takže tohle přesně jsem hledal.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
martinhornak
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 14, 2022 4:18 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od martinhornak »

tak mě to inspirovalo a zrušil jsem MUST a objednal Axperta III s odnímatelným panelem, kdyby měl Axpert IV taky odnímací panel, beru ho, ale nemá

měnič dám do boudy na nářadí a panel do maringotky, kabel max 20m

tak uvidíme, škoda teho wifi adaptéru za 3tis, to nevím jestli někdy dám, asi by to šlo nějak očůrat jiným adaptérem, zahlídnul jsem jakés stavebnice
martinhornak
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 14, 2022 4:18 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od martinhornak »

zapojil jsem Axperta, jakmile vyšlo slunko, oživilo to baterky a dobrý, zatím to funguje bez problémů, vše jak má být

na REVO se podívám přes vánoce, neb reklamace je na dlouhý lokte, protože jsem ho kupoval přes neschopnýho překupníka, který se k reklamaci nemá
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ahojte, ako všetci viete mám meniče IGridSV-IV5.6KW.
Nie tu niekto ešte kto ho má prípadne jeho dvojča?
Chcem sa spýtať máte ho ktosi nastavený tak aby výroba z FVE pokrývala prioritne spotrebu domu a až potom prebytky dával do batérie? Ide o to že v tomto prechodnom období to vyrobí prd a batérie ani poriadne nenabíja. V prípade žeby dodával do OUT to čo je na paneloch a prebytok do batérii by sa znížila spotreba z siete.

Ide o to že ma zaujíma či nebude robiť pretoky do siete.

Ďakujem.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
PetrDubi
Příspěvky: 1349
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od PetrDubi »

Nedávno jsem přišel na zajímavou vlastnost měniče. Když šel z panelů výkon něco přes 2kW a spotřeba asi 300W, tak už byly docela slyšet větráky. Potom se zvýšil odběr na 2kW, takže energie z panelů akorát pokryla spotřebu a provoz měniče a hluk z větráků šel najednou rychle dolu (minimálně na půlku) a současně s tím klesnula i teplota měniče. Po asi 15 minutách se odběr snížil zase zpátky na pár stovek W, proud začal téct do baterek a s tím šel nahoru hluk i spotřeba. Takže to vypadá, že ty HV MPPT měniče dělají velký hluk (a víc se zahřívají) hlavně když nabíjejí baterky a pokud jde energie prakticky jenom do výstupu, tak jsou ztráty i hluk mnohem nižší.
Podle mě (ale třeba se mýlím) asi bude horší účinnost u té konverze z HV BUS (přes 400V) na těch 50+ V (co jde do baterky) a pokud jede energie jenom z panelů do HV BUS a z ní do AC výstupu, tak jsou ztráty (a tím pádem i zahřívání a hluk) minimální.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Soban
Příspěvky: 3464
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od Soban »

Ale to je přece normální!

Když budeš z 400-500V dělat 230V AC tak je rozdíl menší a při stejné účinnosti budou ztráty taky menší než když budeš z 400-500V dělat 50V.

Další věc bude jak jsou tam rozmístěné chladiče a jak kolem nich proudí vzduch.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
TomZL22
Příspěvky: 36
Registrován: čtv kvě 05, 2022 6:30 pm
Lokalita: Zlín
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlin

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od TomZL22 »

Další zajímavá vlastnost je že měnič 48 / HV bus jede s plnou střídou bez zpětné vazby. Takže třeba u mě jsem naměřil hezký rozdíl spotřeby naprázdno. Při 44V má 42W ale při 58V už si vesele baští 70W . Infra kamera ukazuje ohřev transformátoru. Asi přesycení... HV bus napětí také kolísá od 300V do 450V takže regulaci výstupních 230V dělá FW procesoru.
JJZ 2.3kWp+ JJZ 2.4 kWp , JV 2.4kWp , EASUN 5.5kw /48V , 280Ah/48V Lifepo4 . Částečný přepínací ostrov v RD .
PetrDubi
Příspěvky: 1349
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od PetrDubi »

Soban:
Já neříkám, že to není normální, ale podle informací co jsem kde viděl (včetně měření infra kamerou) jsem měl za to, že se ty MPPT regulátory dost zahřívají a jsou tam nějaký větší ztráty při větším zatížení, ale vypadá to, že ten hlavní problém (z pohledu hlučnosti a zahřívání) není velký výkon z panelů ale velký výkon do baterky. Pokud jde energie jenom z panelů do výstupu (baterka je plná) nebo z baterky do výstupu, tak ten měnič zase tak hlučný není (mluvíme o zátěži třeba 2-3kW). Největší hluk nastává, když to teče z panelů do baterky.

JInak neber to jako nějaký extra objev, je to jenom zajímavost z provozu, který si všimneš jenom za určitých okolností a to ještě musíš zrovna kouknout i na aktuální hodnoty.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
sisdale
Příspěvky: 272
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Nezna nekdo hybridni stridace EASUN?

Příspěvek od sisdale »

Ano, baterie 48V na vnitrni bus je pripojena pres trafo s pomerem 1:8 obestavenym na obou stranach full-bridge a jeste buck convertorem z BUS na high stranu mustku, ktery omezuje nabijeni, kdyz je to potreba. Tato cast ma v menici nejvetsi tepelne ztraty s prenosem vykonu at uz do baterie nebo zpet. Kdyz se do menice mrknes, tak velke chladice jsou z velke vetsiny vyuzity na tuto cast. Chlazeni na MPPT je oproti tomu prkotina a full-bridge pro generovani AC vystupu je taky jen zlomek. I co se ucinnosti je podstatne lepsi hnat PV primo do AC out nez nabijet baterii (a pak jeste znovu vybijet do AC).

Dle typu menice, jsou tepelne sondy na trafu, a na obou radach hladicu na mustcich. Jejich teploty zasadne ovlivnuji hlavni ventilatory jez zenou vzduch kolem nich. Nektere verze menicu ridi chladice softwarove misto vazby na teplotu, tedy dle prislusnych vykonu primo reguluji rychlosti ventilatoru.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek