srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Bydliště: Praha

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od donacielo »

Saark píše:"Donacielo" také gratuluji ke spuštění Vertexu :yes: Budu rád za tvé zkušenosti,když se podělíš ;)
diky, zatím zjištuju a testuju... ale moc nám nesvítí....
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Bydliště: Praha

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od donacielo »

trocha sluníčka ráno a už je na světě 1Kwh ... jen ať svítí.. předam info... provozuju to v režimu off grid 1 a je to ok...
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od JML... »

JJ kdyby chtělo bejt takhle celou zimu! :yes:
Já třeba dobíjim 2 dny a dnes když je hezky sem přepnul z DS na FVE, douložím ke kilowatům z hnusnejch dní a jedu až do noci. *batt*
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Bydliště: Praha

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od donacielo »

tomas píše:Při přetížení je to jasné že přepne na síť. Ale co v případě že máme výkon z FVE třeba 1kW, akumulátory vybité (odpojené umí pracovat i bez akumulátorů) a spotřeba je 1,1kW. Přepne na síť celou spotřebu 1,1kW nebo bude brát z FVE 1kW a ze sítě si vezme chybějící 0,1kW?
tak změřené zjištění, při prepnutí na ds přebírá celou spotřebu ds....
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od luge »

donacielo píše:už asi půl roku vybírám a testuji obě zařízení, a stále nevím jaké si vybrat.... více se mi líbí wertex ale akspert vítězí 4KW.. mám externí dobíječ obutack FM 80, tak je jedno co to bude nabíjet. hlavně jde o zálohu ze sítě a výkon měniče.
Mám otázku ohladom zobrazenia kapacity batéríí u oboch meničov,je to zobrazené a merané vzhladom na napetie aku alebo SOC ?
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Bydliště: Praha

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od donacielo »

luge píše:
donacielo píše:už asi půl roku vybírám a testuji obě zařízení, a stále nevím jaké si vybrat.... více se mi líbí wertex ale akspert vítězí 4KW.. mám externí dobíječ obutack FM 80, tak je jedno co to bude nabíjet. hlavně jde o zálohu ze sítě a výkon měniče.
to nevím...
Mám otázku ohladom zobrazenia kapacity batéríí u oboch meničov,je to zobrazené a merané vzhladom na napetie aku alebo SOC ?
luge píše:
donacielo píše:ok to mame podobne. akspert ma vyssi spotrebu v noci... a kdyz je prepnuty na sit, tak si myslim, že vlastní spotreba jde z baterek.... :(
ano tak funguje aj victron,že spotreba ide z baterií keď je prepnutý na distribučnú sieť,čo mi nedalo a cez bistabilné relé som na noc odpojil menič a regulátor od batérií a DC spotreba padla na nulu s tým že prepnutie na sieť ostalo funkčné :)
čiže jednoducho ručne alebo pomocou arduina,sds mikro sa dá pri nedostatku energie dostať na nulovú spotrebu batérií :yes:
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)
Uživatelský avatar
donacielo
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 10, 2013 9:00 am
Bydliště: Praha

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od donacielo »

tak sem testoval bypas při přetížení na Vertexu jestli dososává z ds nebo jen přepne a vypadá to že bere vše z panelů, baterii, a zbytek z ds... pokud by se udělal čistý bypas, tak by tich 1700W z panelů co to psalo nabíjelo do baterii, ale ono je to tlačilo do výstupu společně s ds... celkem 4,3KW po dobu asi 3 minut.... zkuste napsat jestli je nějaká zkušenost...
off grid se zálohování sítí ,4.8KW, outback FM80, akspert KS 4KW ,optisolar SP8000, 300 AH/48V LIFE, SDS micro E - monitoring a přepínání přebytků do bojlerů.:)
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od xmasin »

donacielo píše:tak sem testoval bypas při přetížení na Vertexu jestli dososává z ds nebo jen přepne a vypadá to že bere vše z panelů, baterii, a zbytek z ds... pokud by se udělal čistý bypas, tak by tich 1700W z panelů co to psalo nabíjelo do baterii, ale ono je to tlačilo do výstupu společně s ds... celkem 4,3KW po dobu asi 3 minut.... zkuste napsat jestli je nějaká zkušenost...
A nejde nastavit, že by Vertex bral energii v pořadí panely - ds - baterie?
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od redcrown »

vzhledem k tomu, že DS je vždy k dispozici, tak by na baterie nikdy nedošlo, ne? Samozřejmě krom výpadku DS. Pak by se ale jednalo o stav "UPS". Možná jsem tě ale jen nepochopil.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od xmasin »

redcrown píše:vzhledem k tomu, že DS je vždy k dispozici, tak by na baterie nikdy nedošlo, ne? Samozřejmě krom výpadku DS. Pak by se ale jednalo o stav "UPS". Možná jsem tě ale jen nepochopil.
No já to myslím právě jako UPS. Přes den jedu na FVE, případně na kombinaci FVE a DS pokud FVE nestačí a v noci na DS a v případě výpadku jedu FVE a baterky.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od milhaus »

Ano jde také např. nastavit přes den pořadí FVE-BAT-DS a večer(když není výkon FVE) tak pořadí DS-BAT.
Pokud chci nechat jen ostrov kdykoli stačí vypnout jistič(přívod) do Vertexu a jedu jen na BAT.
Dá se i v tomto hybridnim režimu zakázat přetok do sítě, ale nedá se asi zaručit přetok několika watů.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od brumlaj »

milhaus píše:Ano jde také např. nastavit přes den pořadí FVE-BAT-DS a večer(když není výkon FVE) tak pořadí DS-BAT.
Pokud chci nechat jen ostrov kdykoli stačí vypnout jistič(přívod) do Vertexu a jedu jen na BAT.
Dá se i v tomto hybridnim režimu zakázat přetok do sítě, ale nedá se asi zaručit přetok několika watů.
a lze mu nastavit kdy mám noční proud? Ať na to nemusím myslet?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Palča
Příspěvky: 51
Registrován: sob čer 25, 2011 8:44 pm
Bydliště: Přerov

Re: srovnání :Hybridní měnič Vertex 3kW nebo Akspert KS 4KW

Příspěvek od Palča »

matej píše:Vertex by přisosávat umět měl.
Vertex umí přisosávat v režimech OffGrid (I) a OffGrid(II). V těchto režimech je síťové relé trvale sepnuto a měnič se snaží řidit všechny zdroje tak, aby do sítě nedodával (což se mu vzhledem k přesnosti měření zatím daří na max. +-20W). Jakákoliv spotřeba do cca 5kW (současně měnič + síť) na výstupu je SOUČTOVĚ uspokojována podle nastavených priorit z FV panelů, baterií a nebo sítě. Problém s nepřesností vybalancování zdrojů se řeší na straně výrobce, bude upraveno v novém firmware. Jde každopádně o nejlevnější skutečně hybridní měnič na trhu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek