HFVE Bzenec

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
pidak
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 13, 2012 1:34 pm

Re: HFVE Bzenec

Příspěvek od pidak »

Zdravím nadšence,
také bych rád vyřešil kompletní spotřebu přebytků a jejich využití když slunce nesvítí. Dnes mám v provozu dvě FVE (celkem 8kwp), přebytky částečně pomocí wattrouteru ukládám do TUV. Pořád ale přetéká zbytečně moc.
Vcelku snad chápu Vaše řešení se stávajícími FVE v zeleném bonusu + wattrouter a za tím vším posazený xantrex (jaké je pořadí měřícího modulu wattrouteru a xantrexu ?) , nemám ale jasno v nabíjení.
Není mi jasná kombinace:
- samostatné panely 530w + mptt přímo do baterií
- k tomu dále integrovaná nabíječka xantrexu (ovládaná xantrexem v případě přetoků i přes wattrouter, nebo spínanaá wattrouterem?)
- další nabíječka ovládaná wattrouterem ?
Nepoperou se nabíječky mezi sebou ?

Bylo by možné jednoduché, třeba rukou kreslené schema ?
Díky
bednar2
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 11, 2013 4:54 pm

Re: HFVE Bzenec

Příspěvek od bednar2 »

ekoenergie píše:Není to dokončené v takovéto sestavě to bude první zima je tam ještě elektrokotel 12kW. Dle předpokladu by mělo chybět 20 dní na samostatnost ve vytápění. Problém s elektřinou je v noci nápor nad 4kW okamžité spotřeby někdy vyžaduje dokrmení z rozvodné sítě. Domácnost tyto stavy nepocítí, ale projeví se v logu.... http://212.96.182.251:4444 , celá aktuální spotřeba na jednotlivých fázích je na http://212.96.182.251:4545 (doufám že mám spravně pronatované porty)
Jsem čerstvý majitel hfve a rád bych měl na Vás dotazy ohledně údajů na xanmastru.Je ostuda že Schneider na zařízení
nemá nastaveno správné datum a nevím jak jste docílil 55v na bateriích 48v v nočních hodinách kdy nenabíjíte a když nemáta žádnou spotřebu.Rád bych se s Vámi kontaktoval. bebohm@seznam.cz
havran
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 30, 2012 4:32 pm

Re: HFVE Bzenec - ukládání energie

Příspěvek od havran »

A co třeba ukládání do LiFePO4 baterií, jak je to navrženo zde:
http://gwl-power.tumblr.com/post/403347 ... ge-setup-a
pidak píše:také bych rád vyřešil kompletní spotřebu přebytků a jejich využití když slunce nesvítí. Dnes mám v provozu dvě FVE (celkem 8kwp)
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: HFVE Bzenec

Příspěvek od joseff »

Uz dlouho se chci zeptat jakym zpusobem ve Bzenci funguje nasavani vzduchu a jeho uprava/ohrev krbem? O co presne se jedna? Je to nejaky hotovy vyrobek nebo vlastni vyroba? Jsou nejake fotky? Jake jsou zkusenosti z provozu tohoto zarizeni?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: HFVE Bzenec

Příspěvek od joseff »

ekoenergie:

Ahoj, ted jsem mrkl na tvuj onlinesystem na http://212.96.182.251/PAGE5.XML a chtel bych se zeptat, jak to mas nastavene/rizene? Rikal jsem si, ze dnes pojedes 100% na slunecni energii a vidim, ze prestoze mas vystup z fototermiky 56,4 stupnu a baterku plne nabitou, tak ti jede plynovy kotel?

Prosim i o osvetleni te rekuperace pres krb? Momentalne to ukazuje teplotu nasavaneho i upraveneho vzduchu -15, ale dnes rozhodne -15 neni.
ekoenergie
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:30 pm
Bydliště: Bzenec

Re: HFVE Bzenec

Příspěvek od ekoenergie »

Za nepřesnosti se omlouvám. Tento online slouží především jako pokusná stanice. Hodnoty byly nesprávné z důvodů přinucení systému k vytápění proto jsem simuloval (vnutil) venku -15 aby začal přitápět ze zásob. Byla to nejednoduší možnost než dopracuji SW modul pro přitápění v přechodném obdobý na jiné teploty než ekvitermní. při teplotě -15 se vypočítala ekviterma na telotu dost vysokou, proto sepl i plynový kotel, který minulý rok zhnil, takže byl jen požadavek, ale stejně se nic nedělo :-) teplota nasávaného vzduchu venku je kopie teploty venku. Pokud nejede rekuperace teplotu upravenou neměřím a zůstává jen kopie teploty venku. (jen pro upřesnění) Sladění je hromada pokusů a omylů.
ekoenergie
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:30 pm
Bydliště: Bzenec

Re: HFVE Bzenec

Příspěvek od ekoenergie »

joseff píše:Uz dlouho se chci zeptat jakym zpusobem ve Bzenci funguje nasavani vzduchu a jeho uprava/ohrev krbem? O co presne se jedna? Je to nejaky hotovy vyrobek nebo vlastni vyroba? Jsou nejake fotky? Jake jsou zkusenosti z provozu tohoto zarizeni?
Je to vlastní levná a jednoduchá úprava nedostatků stávající krbové vložky. Vzduch z venku se nuceně žene ventylátorem přez filtr, kolem žeber v krbu. Tím se ohřeje i o 30 st. oproti venkovní teplotě. Do místnosti se tím přivede čerství, ale hlavně ochladí malý přetopený prostor, protože stávající krb je první co se dělal komerčně z výměníkem a nemá dobré předání do vody. Přebytečný odpadní vzduch se tlačí vrchím otvorem do garáže sousedící z místností, tím se částečně přitápí. Celý ciklus se spouští při překročení vnitřní teploty mistnosti v době vytápění krbem. Toto řešení je z důvodů obyvatelnosti v době vytápění. V místnosti bylo nepříjemě horko, tato úprava to vyřešila. Krb je nyní jako hlavní zdroj, bo plynový kotel zhnil a po přežití zimy bez větších problémů a vrácení přeplatku za plyn o PK již neuvažuji.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek