Prismatické provedení LiFe

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
georgiik
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 18, 2013 11:23 am
Reputace: 0

Prismatické provedení LiFe

Příspěvek od georgiik »

Zdravím všechny. Bohužel po cca 5 letech provozu jsou mé Pb baterie (už před pěti lety byly použité) již definitivně mrtvé a zvažuji přechod na LiFe. Narazil jsem na novinku na eskutru https://eskutr.cz/baterie/1104-baterie- ... h-npb.html.
Cena nevypadá špatně, ale jde mi o montáž celého packu - předpokládám mnohem větší náchylnost těchto baterek na poškození. Budou se muset řešit jiné propojky než u standardních třeba winston baterek, připojení balancéru atd. Zase v solární elektrárně se s tím nijak nehýbe a po opatrné montáži by to mohlo být v pohodě. Při koupi 16ks už je úspora docela znát.
Máte někdo zkušenosti nebo rady ohledně montáže takového *batt* packu?
24x128Wp Sharp NA-F128GJ (3072Wp Amorf), TriStar-60 MPPT, 2,4kWh-48V LiFe Pylontech + 1kWh-12V Pb DC spotřeba, 48V/5000W Power Jack LF by Matej
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Prismatické provedení LiFe

Příspěvek od goodbie »

Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Prismatické provedení LiFe

Příspěvek od diablo007 »

Těch 60Ah je někde kolem 200Wh to znamená že potřebuješ 5ks do kWh a jsi na ceně 8500kwh a za 10t/kwh bývají hotové polyntechy takže popravdě po odectu bms propoju atd jsi skoro na stejné ceně za hotový produkt. Takže pokud sem se moc nestřílí s výpočtem kapacity toho pytlíku je to špatná cena za kWh když si ji pak musíš ještě poskládat
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prismatické provedení LiFe

Příspěvek od beethowen »

To je cena bez DPH. Takže cena je OK.
Ale samozřejmě, jak psal Diablo, tak cena za kWh není úplně dobrá.
georgiik
Příspěvky: 38
Registrován: sob kvě 18, 2013 11:23 am
Reputace: 0

Re: Prismatické provedení LiFe

Příspěvek od georgiik »

Díky za nakopnutí, ty pylontechy vypadají zajímavě. Trochu prozkoumat jak tam funguje ta komunikace i když já mám stejně hloupý tristar, který s tím komunikovat nijak nebude. Jo cenovka je lepší a byl by od toho klid - ušetří to čas.
Zase trochu ve mne hryže kutilský červík. Některé věci si člověk rád chce zkusit poskládat sám. Proto jsem pátral po zkušenostech.
24x128Wp Sharp NA-F128GJ (3072Wp Amorf), TriStar-60 MPPT, 2,4kWh-48V LiFe Pylontech + 1kWh-12V Pb DC spotřeba, 48V/5000W Power Jack LF by Matej

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek