jaký regulátor pro nicd akumulátor???

NiCd baterie, zkušenosti, obnova kapacity, údržba
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od střídač »

Vláďa píše:Chtěl bych se zeptat ... a kde jinde než tady - měl by někdo chuť se do té stavby pustit?
Nejen - měl by někdo chuť. Je to přímo naše povinnost najít chuť a dělat. Konkurovat Číně se bez problému dá. Čína nevytváří, Čína produkuje pro masy. A navíc dá se využít toho co prodává a doplňovat dle potřeby.

Takže ano, jdeme do ekonomického boje.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od Axa »

Mno jak tak koukám, co se týče ekonomického boje, od ledna žádné novinky. A páč jsem šťoura a stal jsem se šťastným majitelem NiCd baterek, řeším nikoli bludy, ale dobíjení. Řešení bych měl a asi do něj půjdu... http://www.wipanda.com/EN/productdetail.aspx?piid=305
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Ondřej

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od Ondřej »

PavelR píše:Edit: nekdy neni duvod nic priohybat osobne mam regl cinu, ktery lze nastavit v pomerne sirokem rozsahu napeti snad pro vsechny tipy aku. ucinnost uzasna. a extra drahej nebyl
Ahoj, co máš prosím za ten regulátor?
Čtu si právě o chování oněch Epsolarů a křiví mi hubu:/
Vladon
Příspěvky: 196
Registrován: pát pro 21, 2012 10:38 am
Reputace: 1

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od Vladon »

Ja osobne pouzivam 30A epsolar (typ z hlavy nevim) a NiCD mam zapojene 3ks paralelne a tyto packy do serie v poctu 9ks. Po konzultaci se SAFT SERAKEM jsem zvolil jako typ aku gelove,ale protoze ty NICD se mi stejne nepodarilo dobit nikdy na 100%,tak jsem je nakonec nastavil jako zaplavene,coz pri kapacite zhruba 480AH myslim je celkem zanedbatelne.. Regl stal kolem 4500kc, ted me mrzi ze jsem si radeji nepriplatil a nevzal 40A,ale uz se stalo..
Fazole
Příspěvky: 74
Registrován: stř srp 01, 2012 1:10 pm
Reputace: 0

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od Fazole »

Dobrý den, používám regulátor PWM CM3024Z, který stál cca 1500,-Kč 30A a jedu na 24V. Nastavený je na 30V a teprve potom odpojuje baterky NiCd. Měl jsem 30A EPSolar ale za celý rok jsem pouze jednou vyuzil MPPT, protože jinak dával stejně ampér jako obyčejný regl. PWM.
onco87
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 16, 2014 9:50 pm
Reputace: 0

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od onco87 »

ahoj. ake je max vstupne napatie panelov na ten PWM regu? da sa nastavit vyssie konecne napatie na nabijanie? napr. 34V? dakujem
Naposledy upravil(a) onco87 dne úte říj 28, 2014 6:24 am, celkem upraveno 1 x.
onco87
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 16, 2014 9:50 pm
Reputace: 0

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od onco87 »

ahoj. ake je max vstupne napatie panelov na ten PWM regu? da sa nastavit vyssie konecne nabijanie? napr. 34V? dakujem
onco87
Příspěvky: 34
Registrován: úte zář 16, 2014 9:50 pm
Reputace: 0

Re: jaký regulátor pro nicd akumulátor???

Příspěvek od onco87 »

Uz som to nasiel. Do 50V ;)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek