Wilo syrio entry 230 XP

DC i AC čerpadla, ponorné, nízkotlaké, vysokotlaké, oběhové, domácí vodárny, atd...
Odpovědět
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Wilo syrio entry 230 XP

Příspěvek od bol-St »

Mám domácí vodárnu Wilo Syrio XP s frekvenčním měničem, která fungovala 3 roky bez nějakých problému.
Včera měl ČEZ nějakou opravu na vedení v naší čtvrti a od 8 do 11 hod byla sít vypnutá. Po jejím znovu připojení 2 x spadla a podařilo se nahodit na 3. pokus. Manželka říkala, že jen zablikala světla a zase tma, to se opakovalo znova a až pak se sít rozjela. Nicméně mi pak volala , že nečerpá voda. No doufal jsem, že bude stačit nějaký restart, ale bohužel Syrio je mrtvé, nejde zapnout, displej nesvítí.
Syrio XP.jpg
Po sundání čelního krytu:
Syrio_ XP.jpg
Nic viditelného tam není.
Nevěděl by si s tím někdo rady, našel jsem jen jeden servis v Praze, kde by se to snad dalo poslat.
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am
Reputace: 36

Re: Wilo syrio entry 230 XP

Příspěvek od pkougl »

No pokud se vyznáš trochu v elektronice tak bych prověřil na desce kondenzátory pomocných obvodů.
Občas se stane že kondenzátory vysychají a systém ještě jede, ale po delším výpadku už ty spínané zdroje nenajedou vlivem malé kapacity kondenzátorů - ber to jen jako tip, závada může být i úplně jiná
Pavel
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Wilo syrio entry 230 XP

Příspěvek od bol-St »

Díky za tip, to bych zvládnout měl.

Odpovědět